Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hamarosan Hucult veszek!?

Hamarosan Hucult veszek!?

Figyelt kérdés
Hamarosan lesz egy Hucul lovam. Mik az előnyei, és hátrányai, tapasztalatok esetleg vele? Milyen gondozást igényel, vannak-e külön dolgok, amik betegséget tudnak okozni-e neki, ami esetleg mas lovaknál nem jellemző?

2018. jún. 21. 07:44
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Nyiss ki egy lovakról szóló könyvet, és kezd el olvasgatni. Sok érdekes dolog van benne, ráadásul azt is megtudnád, hogy egy fajta megnevezését nem nagy kezdőbetűvel írjuk. Nem tulajdonnév, hanem köznév.


Lovat pedig egyáltalán ne vegyél, amíg a gyakorin kell megkérdezned, milyen egy hucul. Hogy fogsz boldogulni egy makacs, önfejű jószággal?.. Félig vadlóról beszélünk, nem való neked.

2018. jún. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Úgy veszel lovat hogy ilyesmire nem tudod a választ?.....
2018. jún. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem várjatok még a lóvásárlással. Amúgy ha kíváncsi vagy milyenek valójában a huculok, akkor menj el Jósvafőre egy hétre ott van a hucul ménes és ott kb mindent megtudhatsz róluk.

Maga a fajta szívós, ellenálló, viszonylag igénytelen. A rizikófaktorok kb ugyanazok, mint minden lónál. Ettől függetlenül simán kifoghatsz olyan egyedet, ami pl fehérje érzékeny vagy allergiás a rovarcsípésekre, és speciális odafigyelést igényel.

Félrideg tartás számára ideális, az, hogy kell-e neki patkó vagy sem, az egyed-, talajviszony- és munkafüggő.

Alapjáraton makacs és intelligens lóról beszélünk, emiatt nem kezdő lótartónak való, mert pillanatokon belül hülyét csinál belőled és átveszi a vezetést. Igazi munkaló, nem az az "énpicipónim" típus. Dolgoztam hucullal szóval tudom miről beszélek. Amúgy ha sikerül közös nevezőre jutni, akkor nagyon jófej lovacska válhat belőle, de ehhez rengeteg munka kell és hogy mindig ott legyél agyban, hogy le tudd reagálni a dolgait.

Szóval nem hiszem hogy első körben jó választás. :/

2018. jún. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
6%

De ba**ki mér ilyen k***a okos itt mindenki?!

Nem akarok senkit se megbántani, de nem egy olyan kérdést olvastam, hogy vegyen e lovat, stb, és mindenki odaírja hogy ha ilyen kérdés felmerül, hagyja is, de senki nem tudja hogy szellemileg, és agyilag mennyire van ott az adott személy. Persze, van erre is esély, hogy nem éppen van ott, de nem kell lekezelő lenni.


A kérdező most is kapott egy olyan választ, hogy még hagyja. Bas**i megkérdezte, hogy mit kell róluk tudni, lehet, hogy csak rosszul fogalmazott, és tud róluk, csak többet akar, vagy tapasztalatot ha van valakinek. A másik amit imádok, hogy oda kommentelnek full bunkón, vagy hogy olvass könyvet pl, oké ez is válasz, de lehet hogy azokat már mind végolvasta, és azért írt kérdést, hátha megtud még valami olyat, amit nem tudott eddig.


Nem kell lenézni senkit, és ha van ez az oldal, hadd lehessen már kérdezni, ha nem tetszik a kérdés, ne válaszolj, aztán kész.

2018. jún. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
33%

Szia . Nekem huculom van már lassan 2 éve . Heti 3x kijárok hozzá így már van tapasztalatom .

Előnyei: Én pl. szeretem a temperamentusát , de nem tudom neked mi jön be . Így hogy egyre többet vagyunk együtt így sokkal jobban megértjuk egymást .

Hátrányok: Makacs! Benne van az a igazai Hucul vér ami egy nagyon makacs , szívós ló .

Sokat kell vele foglalkozni hogy megértsétek egymást és hogy együtt tudjatok úgy működni ahogy mind ketten szeretnétek .

Én egy borzasztó jó helyről vetem , de így is sok foglakozást igényel


Ha bármi kérdésed lenne akkor írj privátban , szívesen segítek !

2018. jún. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!