Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tudom kiküszöbölni, hogy...

Hogy tudom kiküszöbölni, hogy ne essek olyan nagyot a lóról?

Figyelt kérdés
Szőrén lovagolunk és nagyon félek hogyha leesek eltöröm valamimet. Tudom hogy ez benne van a pakliban, de van valamilyen ‘módszer’ amivel kisebbet lehet esni? Megállítani előtte a lovat, fenékre esni vagy valami? Most tartunk az ügetésnél és félek hogyha vágta jön vagy valami nehezebb feladat azt hogy fogom megoldani anélkül hogy leesnék. Előre is köszönöm a válaszokat :)

2018. júl. 6. 12:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
72%
Én még sosem törtem semmimet szinte, csak a nagylábujjamat amikor rámesett a ló... általában az oldalamra esek de csak zúzódás volt még belőle, a karomat magam mellé húzom és a bordák is épen maradnak. Fenékre senkinek nem ajánlanám az esést, ülőcsontot vagy keresztcsontot megrepeszteni nagyon kellemetlen. Egyszer estem a hátamra, amellett hogy a fejemet megütöttem a tüdőmből is kinyomódott a levegő, ijesztő volt.
2018. júl. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
69%
3-4-5000 Ft/óráért lovaglótudást ne adjanak?? Vegyél gerincvédőt, ha komolyan gondolod a lovaglást, akkor meg kobakot is illik. És tessék normális lovardába menni, ahol futószárról addig nem engednek el, amíg nincs biztos ülésed és nem félsz szőrén. Ha félsz végig lovon ülve, nem tudsz érdemi munkát csinálni vele.
2018. júl. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 G. M. ***** válasza:
És inkább a kezed törd el, mint a lábad vagy az űlőcsontod, hiszen úgy még tudsz lovagolni futószáron. És az nem garancia, hogy a ló megáll ha leesel, én eddig mindig úgy estem lóról. hogy megijedt valamitől, vagy bunkózott egy kicsit. És gerincvédőt meg be kell szerezni, 10 ezer a dechatlonban, abszolút megéri.
2018. júl. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 G. M. ***** válasza:
De ugye futószáron lovagolsz? Mert ha nem akkor jól mondja az előző, sipirc abból a lovardából. Ha akarsz tudok mondani pár helyet, ahol úgy tanítanak, ,,ahogy kell,,
2018. júl. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Nem lovardában lovagolok. Ezek nem ilyen ‘iskolalovak’. Nem ugy vannak tanítva hogyha erővel belerúgsz vagy megsarkalod akkor induljon. A legkisebb jelzésekre indul, szár nélkül is tudják irányítani (persze azok akik nagyon rég lovagolnak). Néha futószáron, néha nem. Nekem nehezebb futószáron mert körbe körbe rosszabb az egyensúlyom vagy nemtudom. Mindenesetre nekem nagyon tetszik hogy hagynak érvényesülni és hogy van sikerélményem amiért nem estem le ma és tudom hogy nagyjából hogy küszöbölhetném ki.
2018. júl. 8. 22:07
 16/19 Animalss válasza:
0%

Kedves kérdező!


Igazából a legjobb fenékre esni. Ha esés közbe vagy, akkor ha tudsz, próbálj úgy fordulni és a kezeidet és lábaidat pedig kapd ki magad alól amíg nem éred a talajt.

Ha pedig úgy érzed, hogy jól jönne a gerincvédő akkor szerintem vegyél (néhány helyen viszonylag olcsón lehet kapni.)

Lovaglásnál pedig ha van rá lehetőséged, kérd meg az edződet, hogy egy voltizs hevederrel/futószárazó hevederrel fogjatok rá a ló hátára egy néhány cm vastag szivacsot (így mélyebben tudsz ülni és az esés is könnyebben kiküszöbölhető.)


Remelem sokat segitettem :)

2018. júl. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
28%

Kezdő vagyok, és szőrén még nem nagyon voltam (ergo nyeregben tuti ez a helyzet, szőrén csak gondolom hogy igen), de elég hamar rájöttem erre:


Ha "baj" van, és úgy érzed hogy le fogsz esni, a tested ösztönösen összegörnyed, hogy igyekezzen csökkenteni a várható sérüléseket.


De!


Amíg rajta vagy a lovon, ez a lehető legrosszabb reakció.

Lovon akkor vagy "biztonságban", ha hátradőlsz, és megtartod az egyensúlyod, és a nyugalmadat.

2018. júl. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom lehet most én leszek a hozzá nem értő de nekem

fura ez a néha futószáron, néha nem dolog. Most vagy tudok egyedül menni, vagy nem. nyilván ha ülés fejlesztés lenne vagy mert még nem

tudsz vágtázni és azért az más de nekem ebb az jött le hogy egyszer így egyszer úgy ahogy éppen az edzőm gondolja. A másik meg ha félsz akkor szerintem előbb menj el egy rendes lovardába ahol megtanítanak vágtázni és utána kezdj el itt mert én nem sok értelmét látom annak hogy félve felülni egy lóra és várni hogy mikor esek le, de lehet hogy csak én látom így.

2018. júl. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Azért írtam úgy, hogy néha mert amikor jól ügetek akkor futószár nélkül. De van a lónak is olyan napja amikor nem szívesen engedelmeskedik és nagyon gyorsan üget. Na ekkor nem tudtam kiülni és leestem mert nagyon nehezen is lehetett irányítani. Rögtön visszaültem. Akkor vagyok futószáron, vagyis akkor voltam amikor nagyon befeszültem és pattogtam ezért futószáron megmutatta hogy hogy kell és azóta nagyjából jól megy.
2018. júl. 19. 16:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!