Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kell helyesen kiülni a...

Hogyan kell helyesen kiülni a vágtát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Valaki el tudná részletesen magyarázni, hogy hogyan kell kiülni a vágtát?

Testtartás, a ló mozgásának követése, ülés, beugratás, stb.

Nem tudom, hogy mennyire fontos-e de terepen fogok kezdeni vágtázni, egy viszonylag gyors lovon.

Ja még az is hozzátartozik, hogy a ló vágtánál feladja elég rendesen a fejét, és elvileg nála rövid szárat is kell fogni vágtánál mert könnyen engedelmetlen lehet hosszabb, vagy normál hosszúságúnak mondható szárral.

A válaszokat előre is köszönöm, és most az egyszer kíméljenek a hozzá nem értő válaszolók köszi!


2018. aug. 3. 13:01
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti:

igazad van, max majd én mondok nemet, és megkérem, hogy akkor inkább futószáron kezdjük, és am gerincvédő meg kobak mindig van rajtam.

utolsó válaszoló: nem kell ide terápiás ló, egy sima iskolalóra bárhol felültetnek, és ahol most vagyok sztem a ló azért érzi, hogy én "rá vagyok utalva", de ahol ezelőtt voltam a lónak konkrétan semmi nem tűnt fel ebből.

jah és sajnálom a barátnődet.

+ ugrott már meg alattam ló

amúgy köszi a válaszokat

2018. aug. 3. 15:59
 12/24 A kérdező kommentje:
De amúgy szerintem kérdeztem valamit, csak az a helyzet, hogy erre egy azzal kapcsolatos választ kaptam csak.
2018. aug. 3. 16:15
 13/24 anonim ***** válasza:
78%
Mennyibe,hogy ki fogja törni a nyakát?
2018. aug. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

kedves utolsó:

Ha ez rólam szólt akkor nagyon aranyos vagy és örülnék ha nem néznéd ennyire szerencsétlennek a másikat egyes dolgok miatt.

ja és csak tudd egyszer ugrott meg alattam, egyszer kiugrott oldalra, és sokszor megbotlott, és még nem estem le, de ha te lenézed a másikat azért mert pl. vak akkor nyugodtan megteheted, de sokra nem mész vele.

Ha nem rólam volt szó akkor szerencséd.

2018. aug. 3. 19:37
 15/24 anonim ***** válasza:
81%
Lol. Itt a tipikus "vak vagyok vak vagyok semmi rosszat nem mondhatsz rám mert vak vagyok" ember. Figyi,én meg szívbeteg. Mégsem sértődök meg mindenen,és vagyok nebáncsvirág. Összesen két ember tudja rólam a világon.Felőlem aztán tandemugorhatsz is,nem az én gyerekem vagy,ha esetleg még meg is bénulsz emellé, akkor se. Te kb. táblát akasztasz a nyakadba hogy sajnáljanak és foglalkozzanak veled,bárkinek negatív véleménye nem lehet mert te "nyomorék" vagy. ez a viselkedés gáz,nem az hogy vak vagy.
2018. aug. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
69%
Azért nézlek le,mert mindenre amit mondanak, azzal takarózol és támadsz vissza hogy vak vagy. Nem a vakságod miatt. Sőt,se a melegekkel,se a bőrszínnel,semmivel nincs problémám ami nem okoz másoknak fájdalmat vagy kellemetlenséget.
2018. aug. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
80%
A szerencsémre meg,miért? Elgáncsolsz a botoddal vagy mi? Ne röhögtess már,tojáshéjas s__ggű csirke. Ha az én gyerekem lennél egy büdös nagy fülest kapnál,ha ragaszkodnál hozzá,hogy te terepen akarsz menőzni valami kitudja milyen engedetlen,gyors lovon úgy hogy bármikor pofára eshetsz,aztán kezelhetnek majd a kórházban hetekig és összerakhatják lemezekkel ami marad belőled ha lebakol mondjuk úgy hogy megfejelsz egy fát,vagy megcsúszik és rádesik.
2018. aug. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Na szóval: ez nem takarózás.

csak azért mondom, hogy akik pl. segíteni akarnak elmagyarázni, azok tudjanak róla.

ja és ez nem önsajnálat, és bárki mondhat negatív véleményt, nem érdekel, de azt lehet olyan szavakkal is.

Ja és igen elgáncsollak a botommal :D

meg aki vak az nyomorék :D, de akkor mindenki az akinek v.mi betegsége/baja van.

Ja és még mindig a kérdésemre szeretnék választ kapni



Meg nem sajnáltatom magam, mert sztem nincs miért.

De sztem akkor ne is válaszoljatok, töröljék a kérdést

2018. aug. 4. 07:36
 19/24 anonim ***** válasza:
61%
Nem az a baj, hogy nem látsz, hanem hogy istentelenül hülye vagy. Menj, ölesd meg magad terepen, idióta :)
2018. aug. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen lovon kezdesz nem fogod tudni visszafogni. Ha felbassza fejét onnantól szinte baszhatod a szárat. Ott bele kell ülnöd erélyesen a nyeregbe és összeszedned. DE első vágtánál ez nem fog menni valszeg. Szóval készülj fel hogy elfog veled menni a rákba.

A többieknek csak annyi én is terepen tanultam vágtázni. De azt hozzá teszem hogy fogatos lovakkal voltunk. Tehát nem is előzték meg egymást max mellé vágtázott. Ezt így meg lehet oldani de ez is lótól függ. Így is oda kellett figyelnem mert a második vágtánál megmukkant azt kicsit beturbózott.

2018. aug. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!