Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kell helyesen kiülni a...

Hogyan kell helyesen kiülni a vágtát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Valaki el tudná részletesen magyarázni, hogy hogyan kell kiülni a vágtát?

Testtartás, a ló mozgásának követése, ülés, beugratás, stb.

Nem tudom, hogy mennyire fontos-e de terepen fogok kezdeni vágtázni, egy viszonylag gyors lovon.

Ja még az is hozzátartozik, hogy a ló vágtánál feladja elég rendesen a fejét, és elvileg nála rövid szárat is kell fogni vágtánál mert könnyen engedelmetlen lehet hosszabb, vagy normál hosszúságúnak mondható szárral.

A válaszokat előre is köszönöm, és most az egyszer kíméljenek a hozzá nem értő válaszolók köszi!


2018. aug. 3. 13:01
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

S.O.S. keress másik lovardát!


Nem is tudom, hogy hol kezdjem...


1. Terepre nem viszünk ki olyan lovast, aki nem tud mindhárom jármódban stabilan lovagolni.

2. Kezdő lovas alá nyugis lovat adunk terepen.

3. Ha a lovasnak fogalma sincs, hogy mit csináljon vágta közben, akkor előbb megtanítjuk neki a karámban.

4. Minden kezdővel, de különösen a vak, siket vagy hasonló hátrányosságú lovassal fokozott felügyelettel megyünk ki terepre, nem csak "kapaszkoggyá, pulya!" felszólítással kicsapjuk őket a mezőre.

2018. aug. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Ne érts rosszul :)


Ültem macerás, engedetlen lovon, és folyamatosan pásztáznom kellett a terepet, és kiszúrni minden olyan biszbaszt (például néhány fehér virág az út szélén) amitől megijedhet, jóval azelőtt mielőtt a ló venné észre, hogy időben le tudjam állítani.


A te esetedben ez ugye nem egyszerű.


Egy tapasztalt lovasnak ez nem jelent gondot (jól lehet olvasni a ló apróbb mozzanatait) de amíg nem rendelkezel elegendő tapasztalattal, úgy semmiképp se jó ötlet egy pattogós lovon ülni.

2018. aug. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Sssaszem ***** válasza:
69%
Véleményem szerint aki hátrányos fogyatékos aki siket, vagy vak annak is csak rendkívüli kiegyensúlyozott idegrendszerű lovat adunk ami szinte terepen semmitől nem ijednek meg. Egy ilyen sérült nem tudja azonnal lereagálni és azonnal cselekedni, mint egy teljesen egészséges társai.
2018. aug. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 G. M. ***** válasza:
72%
Szia, ne haragudj a kérdésért, csak egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy, hogy lovagolsz látássérültként egyedül, terepen. Úgyértem, az oktató mondja merre kell menned, és te tudsz a szerint hangolni a száron? Amúgy, szerintem nagyon király dolog, hogy így is lovagolsz, és hajrá! De mindenképpen futószáron vágtázz, mert a gerincvédő, és kobak, nem véd meg mindentől.
2018. aug. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!