Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik szártartás a helyes?

Melyik szártartás a helyes?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jártam egy helyre lovagolni, hobbi szinten csak szabadidős versenyekre járok. Jól is éreztem magam szerettem az edzőm stb. viszont ez a hely megszűnt. Kipróbáltam 3helyet ebből az egyik nagyon rossz volt a másik 2között még gondolkozok. De mind a 2edző mást mond és a 2 eléggé üti egymást. Szóval az egyikük azt mondja hogy engedjek hosszabb szárat (már szinte lógott) és a ló feje is eléggél lent volt. A másikójuk meg azt, hogy a szárral tartsuk a ló fejét és mindig rövid szárat fogjak. Fogalmam sincs hogy most akkor melyik a helyes és melyik nem. Kérlek segítsetek (ugró edzésekről van szó)
2018. aug. 17. 20:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet hogy az egyik oktató szigorúbban, "iskolásabban" oktat. Szerintem az a jó, ha bemelegítés után szépen szárra áll a ló, nyúlik lefelé a nyakával. Akkor elengedett és laza. Persze a szár ne lógjon.
2018. aug. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem azt tanította az oktatóm,akivel 110%-ig elégedett voltam,hogy rövidebb szárral kezdünk,összeszedjük a lovat.Ha a ló szépen lerág,és puha lesz a szája,beleenged a zablába,akkor mehet neki egy kicsit hosszabb szár jutalmazásként. (Ő profi módon csinálta,nagyon hosszú száron is tökéletesen ment a lova. )
2018. aug. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Azért îrtam hogy ugró edzés mert videókon a díjugratók mindig úgy fogják a szárat ahogy mondja nekem az egyik edző aki rövid száron tanítja a díjlovasoknál meg hosszabb száron és támaszkodva. És azthittem hogy azért más mert aki röviddel tanítja jobban inkább az ugrásokat emeli ki edzésen míg a másik meg csak ügyességit pár ugrással. De további válaszokat várok még szívesen ki hogyan tanulta :)
2018. aug. 17. 22:26
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Így látatlanban elég nehéz megmondani, hogy mi a jó, a rövid vagy hosszú szár. Most én úgy vettem h nálad a hosszú szár az tényleg hosszú egy rendes nyújtott nyakkal. Amúgy a lotyoges a támaszkodas hiánya akármekkora hosszúságú száron előfordulhat ha nincs meg a kapcsolat (akármi miatt). Mert szerintem mind2 hossz jó csak kérdés mikor használjuk mi a cél. Pl egy idomító edzésen vagy díjlovas edzésen egy hosszú száras bemelegítés után általában rövidre/rövidebbre vesszük és a cél összelovagolni a lovat kerekre, összeszedettre h hátra helyezze a testsúlyt. De ilyenen is lehet hosszú száron nyújtani, kirágatni (akármelyik jarmodban), leléptetni. Van h egész órán nincs teljesen rövid szárra feligazitva mert pont az a cél h kicsit lefelé nyúljon stb. De azért egy vágta piruettet lotyogo szárral nehéz csinálni:D Míg ugratasnál az egész a lovadtol függ nagy részt nyilván ott is alapvetően nem olyan hosszú száron lovagolunk mert úgy jó nagyot kell majd emelnie a fején az ugrás előtt ha közben a fűnel van az orra :D De ott azért más kicsit. Amúgy a westernesek lovagolnak tényleg hosszú száron.

Egyébként szerintem kérdezd meg őket h miért azt a szarhosszt mondják amit mondanak ha nem tudod eldönteni. (Mármint valószínű kezdő vagy akkor még szerintem nincs olyan nagy szerepe inkább legyen hosszú minthogy beletepj úgyis meg a saját ülésedre koncentrálsz. Amikor meg elérsz oda h idomits vagy ugorj és tényleg minőségi lovaglás legyen már magadtól is tudni fogod a helyes szárhosszt.)

2018. aug. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod, igen apa is ezt mondta, hogy kérdezzem meg tőlük úgyhogy majd ha megyek (valószínű csak az egyik helyre megyek már) akkor megkérdezem. Nem vagyok teljesen kezdő olyan közepesnek mondanám magam, de tegnap az edzésen estem is ugrásnál és akkor lehet hogy a szárak miatt mert igen eléggé lent volt a feje meg el is maradtam az edző meg mondta hogy még mindig rövid volt na mindegy a lényeg a lényeg hogy akkor majd megkérdezem legközelebb és köszönöm mégegyszer :)
2018. aug. 18. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!