Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek tarthatok így...

Horses1130 kérdése:

Szerintetek tarthatok így lovat? *-*

Figyelt kérdés

Sziasztok Lovasok!

Sezptemberbe megyek középiskolába, haladó lovas vagyok és én úgy gondolom hogy alkalmas vagyok lovat tartani.

Nyaranta lovastáborokba szoktam általába lenni, évközbe lovaglok.

Nagyon szeretem az állatokat, beleértve egyik kedvencem a ló.(állatorvosnak készülök)


Végre elhatároztam hogy jövő nyáron (tudom még messze van de mind1) veszek egy lovat, szüleim beleegyezésével.

Én egy 9 év feletti pacón gondolkoztam és az már fix hogy hogy csődör nem lesz! (herélt v kanca)

szóval anyagilag tudnék mindent biztosítani neki, beleértve az állatorvosi illetve a takarmányozási költségeket ez nem is kérdéses!


A helye is meglenne mivel 1 hónapja vettünk egy óriási telket az udvarunk kibővítéséhez aminek a felét én kapom meg a paci számára.

így is elég nagy lesz mert elfér rajta bőven egy egy boxos istálló (a patás egyedül lesz mint ló de van birka meg kecske,kutya)egy nagy kifutó,legelő, és nem utolsó sorban egy hatalmas lovaglópálya.

Ha nyáron elutazunk lenne segítség aki etesse, itassa.


Egy szóval várom a NORMÁLIS válaszokat

köszönöm segítségeteket *-*



2018. aug. 18. 17:33
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%
Fárasztóak ezek a kérdések.. Egyértelműen nem fogsz 4 órakor nekiállni ganézni iskola előtt meg utána is még gondoskodni a lóról. Akecske, birka meg nem társ, minimum egy szamár, de ha ez se tiszta akkor maradjon csak elméleti a kérdés.
2018. aug. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

1. ha nem tudtad volna lehet szamár is, de kecskével, birkával is el van. (társas lény)

2. fárasszanak az ilyen kérdések, lapozz feljebb és olvasd el hogy NORMÁLIS válaszokat kértem....ha meg te ilyet nem tudsz kérem lapozz tovább :)

3. A trágyázással kapcsolatban igen felkelek ganézni, de nem 4kor, eleve nem tudnék semmit sem csinálni trágyázás után.....IGEN 6KOR FELKELEK GANÉZOK!!

2018. aug. 18. 21:32
 3/24 A kérdező kommentje:
Látom okos vagy :)
2018. aug. 18. 21:49
 4/24 anonim ***** válasza:
13%

Ha közel van a középiskola hozzád akkor szeirntem simán lesz rá időd. Én háromnegyed6kor szoktam kelni pedig nincsen lovam, de egy órát kell utaznom iskolába. Haza meg alltalaban negyed5re vagy 5 re érek haza. És még élek, egy négyesem volt összesen 10ben egy gimnáziumban. Igaz keveset alszom. 😄

Szóval nem hiszem hogy az idő akadály lenne hacsak nem kell annyit utaznod mint nekem.😅 Amennyi idot utazók siman rá tudod fordítani egy lóra.

Ha anyagilag támogatnak a szüleid, és tisztaban vagytok az esetleges állatorvosi koltsegekkel akkor hajrá.Egy kecske vagy birka igaz hogy csak pótlék de szerintem megfelel. Esetleg ha van olyan ismerősöd akinek szintúgy van lova járj vele közös terepre az is valamilyen szinten tarsasag neki.

2018. aug. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
93%
Élvezd ki a nyári szünetet ameddig lehet,aztán suli. Majd nem fogsz vidám lenni, 6kor kelsz, ganézol, aztán nem lesz kedved másnap jajj, mert fáradt vagyok.. Hidd el ez lesz.
2018. aug. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

21:52 köszönöm szépen válaszodat :)

Hát a sulim úgy 3 percre lesz :)

2018. aug. 18. 22:11
 7/24 anonim ***** válasza:
92%

Most már csak egy kérdésem van. Állatorvosnak készülsz, mi lesz egyetemkor? Kétlem hogy ott a városban az egyetem, valszeg koleszos leszel, akkor mi lesz a lóval? De ha még a városban is van, nem lesz rá egyetem mellett nagy valószínűséggel időd.

A sok szmájlizás (főleg ez a *-* kikészít) meg utal a szellemi érettségedre is, egyébként is nem gyakorin kéne kérdezgeti hogy megértél-e már a lótartásra, hanem mondjuk ha olyan tapasztalt lovas vagy akkor a lovaglóközösség tanácsát, oktatók és lovardatulajdonosok, lótulajdonosok tanácsát kérd.

2018. aug. 19. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
83%

"ha nem tudtad volna lehet szamár is, de kecskével, birkával is el van. (társas lény)"


El van b+ de nem érzi olyan jól magát egy kecskével mint egy másik lóval vagy szamárral te ostoba majom.. Ebből a pár sorból is lesír mennyire hülye vagy a lótartásból és ló közelébe nem vagy alkalmas, nemhogy otthon tartsál lovat. Azt se hiszem h a te korodbeli kis taknyok tartósan felkellnének reggel ganézni stb.... Normális választ kaptál az egyébként idióta, szakmailag csupa ellentmondásos kérdésedre, csak nem olyat amit hallani akartál..

2018. aug. 19. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, nem akarok ellened lenni, de most kezdődik életed azon szakasza, amikor egyre csak szociálisabb leszel, elmész bulizni, fiúk, más város, másik ország... aztán ennyit a lóról. De ha te vállalod, hogy mindent felhagysz a lóért, vedd meg, de szerintem várj még vele.
2018. aug. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha nem tudtad volna, minimum egy lóféle kell mellé. (társas lény)


2. Fárasztóak az ilyen kérdések, olvasd el még egyszer, és rájössz, hogy NORMÁLIS választ kaptál.

2018. aug. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!