Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek tarthatok így...

Horses1130 kérdése:

Szerintetek tarthatok így lovat? *-*

Figyelt kérdés

Sziasztok Lovasok!

Sezptemberbe megyek középiskolába, haladó lovas vagyok és én úgy gondolom hogy alkalmas vagyok lovat tartani.

Nyaranta lovastáborokba szoktam általába lenni, évközbe lovaglok.

Nagyon szeretem az állatokat, beleértve egyik kedvencem a ló.(állatorvosnak készülök)


Végre elhatároztam hogy jövő nyáron (tudom még messze van de mind1) veszek egy lovat, szüleim beleegyezésével.

Én egy 9 év feletti pacón gondolkoztam és az már fix hogy hogy csődör nem lesz! (herélt v kanca)

szóval anyagilag tudnék mindent biztosítani neki, beleértve az állatorvosi illetve a takarmányozási költségeket ez nem is kérdéses!


A helye is meglenne mivel 1 hónapja vettünk egy óriási telket az udvarunk kibővítéséhez aminek a felét én kapom meg a paci számára.

így is elég nagy lesz mert elfér rajta bőven egy egy boxos istálló (a patás egyedül lesz mint ló de van birka meg kecske,kutya)egy nagy kifutó,legelő, és nem utolsó sorban egy hatalmas lovaglópálya.

Ha nyáron elutazunk lenne segítség aki etesse, itassa.


Egy szóval várom a NORMÁLIS válaszokat

köszönöm segítségeteket *-*



2018. aug. 18. 17:33
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
61%
Látom, okos vagy. :)
2018. aug. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
78%

Nincs abban semmi szokatlan, hogy léteznének olyan tinik, akik feladják a szociális életet a lóért, és inkább fölkelnek fél6kor ganézni (számolj rá +1 fél órát, mert akármekkora lovas vagy, türhőség ganészagúan suliba menni, szóval kalkulálj bele egy fürdést utána... ).


Ismertem nem egyet nem kettőt, aki ugyanezt csinálta, köztük én is: a szabadidőmben nem bulizni voltam, hanem fölkeltem télen is hajnal 5kor, és mentem ki a lovardába dolgozni, cserébe lovagolni tanítottak.


De. Azon tényleg érdemes elgondolkodni, hogy mi lesz, ha egyetemista leszel? A gimi röpke 4 év. Ha 9 éves lovat veszel, érettségizéskor akkor is ott lesz egy 13 éves, ereje teljében lévő lovad. Állatorvosnak valószínűleg Pestre fogsz menni, mi lesz akkor vele? Nem kérdés, hogy vinned kell magaddal bértartásba. Lesz rá pénzetek, hogy fizessetek egy ottani, k*vadrága lovardát? Ott a bértartások 70-80 ezertől kezdődnek havonta, ha tényleg jó helyre akarod tenni a lovadat. Képesek lesztek ennyit kifizetni, elég jól áll anyagilag a családod? Mert neked az állatorvos szakon nem lesz időd dolgozni tanulás mellett, azt el lehet felejteni. Sőt, lovagolni se lesz mindig időd kijárni, ezért minimum olyan helyre kell adni a lovadat, ahol van legalább egy jártatógép, és a legelő alap követelmény. De tényleg. Orrvérzésig fogsz tanulni, különben kibuksz az első félév végére.


Szóval igen, lehet egy csodálatos gimnazista korszakod egy otthon tartott saját lóval, akivel ha van időd eleget foglalkozni, és van olyan lovas közösség, akikhez becsatlakozhatsz, nem fog nagy problémát jelenteni az sem, hogy nem rögtön 2 lovat tartasz otthon. De ha nem tudod ugyanezt biztosítani neki egyetemista és felnőtt éveidre is, mert még nincs sziklabiztos jövőképed, akkor érdemes volna elgondolkodnod rajta, hogy ez valóban felelős húzás volna-e..? Neked mint jövőbeni állatorvosnak, tudnod kell ezt mérlegelni és már most felnőttes belátással kezelni.

2018. aug. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
40%

Nem tudom milyen az anyagi helyzetetek, de az egyetem költségeit is kalkulàld bele.

Az állatorvosin 1.000.000Ft/félév és 11 félév van, ami azt jelenti, hogy összesen 11.000.000Ft lesz az egyetem (ösztöndíj és bukás nélkül). Mivel állatorvosi csak Budapesten van így több százezres tétel lenne havonta a lakhatás és bértartás is. Na meg még ott van a ló esetleges állatorvosi költsége, a kajád és az utazásod. Ráadásul az egyetem mellett nem lesz idő a lóra, főleg hogy még haza is kéne járnod néha, ha nem Budapesti vagy.

2018. aug. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
75%
Tehát nem, nem jó ötlet. *-*
2018. aug. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
83%
A kerdesedre valaszolva: Nem,szerintem igy nem tarthatsz lovat *-*
2018. aug. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
77%
De az értő olvasás még mindig nem megy. Nagyon gyerek vagy még. És többen is írták hogy látástól vakulásig fogsz tanulni az állatorvosin, már ha el akarod végezni. Amellett meg nincs idő egy lóra, hidd el.
2018. aug. 21. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
83%
Itt egyedül te ugatsz be, b+, mi nem, mi válaszoltunk: Ne legyen lovad. Honnan kéne tudnunk bármit is, ha lusta vagy használni a billentyűzetet és leírni? Találjuk ki? Nem magunkból indulunk ki. Vért fogsz izzadni az orvosin, ló nélkül is. Nem, nem csak te. Mindenki vért izzad. Ilyen fontos vizsgák mellé ne vállalj lovat, szegény szenvedni fog! Nyolcadikban a legtöbb diák, aki komolyan veszi, mind ötös, de az orvosi, az nem nyolcadik... A nyolcadik ugyanis általános iskola, még csak nem is gimnázium.
2018. aug. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
83%

Ha ilyen k3rvára nem vársz választ, b4szd meg, akkor ne írj ki kérdést!!


"HALLJÁTOK NEM CSAK MAGAMNAK AKAROM A LOVAT, MIKOR EGYETEMISTA LESZEK ONNANTÓL MÁR A TESTVÉREMÉ!! SZÜLEIM ÉS A TESÓM FOGLALKOZIK MAJD VELE!!!"


Csak én nem láttam azt a kommentedet, ahol ezt ezelőtt leírtad volna? :D Ugyanis eddig arról volt szó, hogy magadnak akarsz lovat, nem pedig a családodnak. :) Nem is vártál választ, csak azért írtad ki a "kérdést", hogy megdicsérjünk, megsimogassuk a buksidat és azt mondjuk, "Persze, nyugodtan", ha meg rámutatunk, hogy szerencsétlen állat szenvedne, akkor még mi vagyunk az idióták, mert nem azt írtuk, amit te vártál, és elkezded szépítgetni a sztorit, hogy "De hát a tesómé lenne"... Hazug, kamu kérdés.


KÖSZÖNÖM!

2018. aug. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

k3rvára nem akarom csak magamnak azt elfelejtettem írni hogy nem csak az enyém lesz!

Én nem vagyok egyedüli autista gyerek!

Ha van testvérem akkor már miért ne lehetne az övé is hmm?

2018. aug. 21. 22:08
 20/24 anonim ***** válasza:
82%
Mucikám, egy kavicsot nem bíznék rád ilyen stílus és viselkedés mellett, nem egy lovat.
2018. aug. 22. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!