Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek tarthatok így...

Horses1130 kérdése:

Szerintetek tarthatok így lovat? *-*

Figyelt kérdés

Sziasztok Lovasok!

Sezptemberbe megyek középiskolába, haladó lovas vagyok és én úgy gondolom hogy alkalmas vagyok lovat tartani.

Nyaranta lovastáborokba szoktam általába lenni, évközbe lovaglok.

Nagyon szeretem az állatokat, beleértve egyik kedvencem a ló.(állatorvosnak készülök)


Végre elhatároztam hogy jövő nyáron (tudom még messze van de mind1) veszek egy lovat, szüleim beleegyezésével.

Én egy 9 év feletti pacón gondolkoztam és az már fix hogy hogy csődör nem lesz! (herélt v kanca)

szóval anyagilag tudnék mindent biztosítani neki, beleértve az állatorvosi illetve a takarmányozási költségeket ez nem is kérdéses!


A helye is meglenne mivel 1 hónapja vettünk egy óriási telket az udvarunk kibővítéséhez aminek a felét én kapom meg a paci számára.

így is elég nagy lesz mert elfér rajta bőven egy egy boxos istálló (a patás egyedül lesz mint ló de van birka meg kecske,kutya)egy nagy kifutó,legelő, és nem utolsó sorban egy hatalmas lovaglópálya.

Ha nyáron elutazunk lenne segítség aki etesse, itassa.


Egy szóval várom a NORMÁLIS válaszokat

köszönöm segítségeteket *-*



2018. aug. 18. 17:33
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
55%
De éppen ez az, hogy ezt eddig nem írtad, autista gyerek! :D Csak én nem találom, hogy hol írtad, hmm? :)
2018. aug. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

A viselkedésed katasztrofális, de elvégre ez még változhat. Próbálok normális, számodra is érthető választ adni: Ne vegyél lovat, legalábbis otthoni tartásba semmiképp se. El sem tudod képzelni, mennyi mindent fog még hozni a középsuli és mennyit fogsz változni. Ha valóban állatorvos szeretnél lenni, akkor keményen kell hajtanod, illetve ahhoz, hogy bekerülj, legalább 90%-os emelt biológia+kémia érettségikre lesz szükséged és a többinek is ötösnek kéne lennie. Tudom, ez neked semmi, de majd ha arra kerül a sor, éjt nappallá téve kell tanulnod, ganézni nem lesz idő. Nem lustaságból, hanem mert képtelenség. A testvéredre nem sózhatod rá mindig a lovadat. Ha pedig sikeresen bekerülsz az egyetemre, még sokkal többet kell tanulnod. De ne menjünk ennyire előre, az állatorvososdi még változhat, én 19 lettem, mire valóban rájöttem, hogy milyen egyetemre szeretnék menni.

Hidd el, amikor a nyakadba sóznak 5 témazárót+beadandókat+felelést ésatöbbi, nem lesz erőd a ló körüli teendőkhöz. Vagy lehet, hogy igen, de akkor kevés időd marad tanulni és nincs állatorvosi. Ezzel kalkulálj.

Annyi minden jön még...

+A lónak jó lenne egy társ, egy birka sajnos nem 100%-osan jó ebből a szempontból. Legalább egy szamár kellene, akit azért szintén nem lehet elhanyagolni. Nem hiszed el, de így van.

Számomra az is sokat elmond a felkészültségedről, hogy gyakorin teszed fel ezt a kérdést. Nyilván 14(?) évesen még nem igazán tudod lerendezni ezt magadban, de inkább beszélgess az oktatóddal/edződdel, talán ő is tud hatni rád.

Én a helyedben még semmiképp sem vennék lovat, várnék minimum 2 évet és inkább egy megbízható bértartó helyet keresnék, akik akkor is gondoskodnak, adott esetben lemozgatják a lovadat, amikor nem tudsz vele lenni. (Lesz ilyen bőven.) Mint említetted, az anyagiak számotokra nem akadály.

Tudom, hogy lelkes vagy és ne vedd támadásnak a válaszomat, sok év lovas (és másmilyen) tapasztalat van mögöttem, és hidd el amikor azt mondom, hogy ne vegyél még. (Ja, és a lóválasztással is nagyon mellé lehet fogni SZAKÉRTŐ tanácsa nélkül. Az nem támpont, hogy 9 éves pacó, nagyon sok mindent figyelembe kell venni, ha hosszú és boldog éveket szeretnél a lovadda majd eltölteni.)

2018. aug. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat utolsó. :)

Az edzőmnek elmondtam, és azt mondta ha az anyagi háttér engedi, és lenne rá időm akkor persze.

DE ha az időm annyira nem engedi a későbbiekbe, a közelbe (ahova járok lovagolni) bértartásba teszem a pacit, ahova hetente többször is kimegyek majd.

elkezdtem a diákmunkát már 1 éve, anyagilag fedezve lenne a tartása, késöbbiekbe már bértartása

2018. aug. 27. 13:33
 24/24 anonim ***** válasza:
Röviden: Nem, nem vagy rá alkalmas! Középiskolás gólyaként nem is értem hogy jut ilyen eszedbe. Egy lóval egész napos munka van, nem csak annyi, hogy reggel kiengedem, este bezárom. Te reggel 8-tól du. 4-ig suliban vagy, utána még 4 órát minimum tanulsz, este 8 óránál tartunk. Mennyit foglalkoztál a lóval? Semennyit. És akkor még gondolom el szeretnél menni a barátokhoz is, rendezvényekre, stb. Kár így tönkretenni az ember gyermekkorát... Majd ha odajutsz, kitanulhatod a lótartás fortélyait és akkor nyithatsz egy lovardát magadnak vagy elmész egyetemre és valami jól fizető állásból meg tudsz fizetni majd egy rendes lovardát, ahol leveszik a terhet a válladról.
2018. szept. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!