Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan versenyezhet a kislányom?

Hogyan versenyezhet a kislányom?

Figyelt kérdés
Még csak ügetésig kap oktatást, heti 1x egy órát osztályban lovagol. Igyekeztem neki olyan helyet keresni, ahol nem vonatkozás folyik :) most harmadikos, és mikor mondtam neki, hogy jó lenne valamit verseny szerűen sportolnia, akkor mindig a lovaglást hajtogatja. De fogalmam sincs, hogy ez miként működik. Mennyi edzés, mennyi pénz, hol lehet nevezni stb....

2018. szept. 7. 01:19
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
92%
Először le kell igazolni egy egyesületbe aztán keresni egy egyeni regisztralt edzőt aki felkészíti a rajtengedély vizsgára. Ha ezt sikeresen teljesíti akkor mehet csak hivatalos magyar lovasszövetség által megrendezett versenyre. Ez legalább heti 3 de inkább 4 edzést jelent. Egy verseny durvan szallitassal nevezessel stb olyan 20-30 tol indul de ez sok mindentol fugg. Ha messzebb van a szallitas miatt sokkal tobb is lehet. Ha meg nem tud 3 jarmodban lovagolni akkor az meg messze van.
2018. szept. 7. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
42%
Miért kell versenyszerűen kínozni? Minden nap van tesi órájuk meg rendszeresen lovagol. Mit akarsz még?
2018. szept. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Első válaszoló nagyon köszönöm! Második pedig: nem sok közöd van hozzá 😄 egyébként pedig nem kínzom. Gondolom nem vagy vele tisztában, hogy nem ritkák azok a maximalista szülők, akik mára ovis kortól verseny sportoltatjak a gyerekeiket. Én anno 3. osztályos koromban választottam sportot és rá egy évre mentem egyesülethez. Erre rá 1-2 évre vettem részt az első kosarmeccsemen. Teljesen időszerű ebben korban, amolyan arany középút levoksolni egy irányba. Ha szerinted nem, tartsd meg magadnak a véleményedet és nevelés úgy a sajátodat ahogy akarod.
2018. szept. 7. 11:19
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem tud 3 járómódban menni, ugratni (100-...) addig messze van még az a verseny
2018. szept. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan versenyezni saját ló nélkül nem fog tudni.

Élvonalban versenyezni TÖBB saját ló nélkül nem fog tudni.

Szerintem egyelőre próbáljátok meg kicsit az edzéseket sűríteni, legalább heti 2 alkalomra (3 jobb lenne). Akkor az edző is másképp áll hozzá, mert látja, hogy nem csak kijár a gyerek lötyögni, hanem akar valamit.

A versenyzés, illetve előtte a rajtengedély-vizsga, az legalább 1-2 év a gyereknek. Addig kiderül, hogy van-e kedve, tehetsége hozzá. A rajtengedély-vizsgát a lovardai lovon is leteheti, kisebb versenyekre is elmehet ottani lovon. Kérdezzetek rá, hogy erre van-e lehetőség. Ha nincs, akkor menjetek el egy komolyabb helyre lovagolni.

Aztán, ha az első kisebb versenyeken sikeres, és tetszik neki ez a világ, és bírja a pénztárcátok is, elkezdhettek saját lóban gondolkodni...

2018. szept. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
82%

Azért manapság elég felkapottak lettek a szabadidős ügyességi versenyek is. Nem kell hozzá rajtengedély vizsga és a lovast több fejlődési szakaszban is megmérheti a tudását. Pl kezdőknek ott a futószárazás versenyszám, amennyiben tud tanügetni, könnyűügetni és a kétpontos ülés is megy neki. Aztán ott vannak az ügyességi számok is. Ezek hobbi versenyek nem hivatalosak, viszont attól még ugyanúgy van kupa, bajnokság minden.

Nevezési díj számonként van olyan 2-3000 Ft.

A hivatalos versenyekre is jó alapot adhat, de azok már költségesebbek. Igazából ezt nektek kell eldönteni, hogy elég e hobbi szinten való versenyzés vagy komolyabbat akartok.

Az edzések számát mindenképp növelni kell legalább 2re, mert így fog fejlődni.

2018. szept. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hasznos válaszokat! Biztos voltam benne, hogy még több év mire versenyezhet. - bármit válasszon is. Csak én kosaraztam, ehhez a világhoz meg sosem kerültem igazán közel, így nem tudtam, hogyan működik.
2018. szept. 7. 18:18
 8/28 anonim ***** válasza:
71%

Bírom az ilyen szülőket, aki mindenből 100%- on akarja futtatni a gyereket. A CPU sem bír sokáig 100- on menni, és a csodagyerekek kiégnek. Miért nem hagysz gyerekkort neki? A te kosaras sikertelenségedet és összetört álmaidat nem a gyereken kell leverni. Te és a magad fajta nem maximalista szülő vagy, hanem idomár. Ostorral. Vagy az ostort kombinálod ügyesen a mézzel. A ti gyereketekből lesz megfelelési kényszeres idegroncs a gimi végére, aki a suli wc- ben hánytatja magát, mert túl kövér 40 kilósan.


Gratulálok "apuka"!

2018. szept. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
53%
Mi az, hogy "nem sok közöd van hozzá"? Ha jól tudom, te tetted fel ezt egy nyilvános oldalra. Innentől kezdve, minden válaszolni akaró embernek annyi köze van hozzá, amennyit akar. Ha nem tetszik, nem kell kérdezgetni. Aki az óvodás korú gyerekét sportoltatja, azzal szerinted minden rendben van? Gondolom, egyértelmű, hogy nem. Akkor miért hasonlítod magad ezekhez? Nagy "meccs" lehetett az, ahova az ötödikes gyereket elengedték. Bocsi, hogy beletaposok az álomvilágodba, de ez nem versenyszerű sportolás, semmi köze ahhoz, amit a lányodtól vársz. Még egyszer, senki nem "tartja meg magának a véleményét", hogyha te magad kérted.
2018. szept. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

A kérdésem arra irányult, hogy miként tudna versenyre menni lovas témakörben, nem pedig arra, hogy szerintetek jó ötlet -e és mennyire viselné meg. Egy szóval nem írtam, hogy innentől heti 7x, 2 órát járatnám és csak az elit, csak a legjobb, csak a legnagyobb sznob versenyeken vehet részt...Szóval a troll hozzászólásoktól kíméljetek meg és igen, semmi közötök hozzá, mit szeretne ő, vagy mit szeretnék én.

Nincs összetört kosaras álmom és gyerekkorom, nem is értem, hogyan feltételezhettek ilyet.

Egy egyszerű kérdésből egy olyan anya bontakozott ki a szemeitek előtt, aki 100 %-on égeti a gyereket és ostorral üti-vágja a kitűnőért és a sikerekért? Normálisak vagytok? Nem is ismertek, akkor minek ítélkeztek?

Nekem életem legboldogabb évei voltak , amikor harmadikos koromban anyukám elvitt kosarazni és igen, egy ötödikes kislánynak hatalmas dolog egy utánpótlás meccsen játszani, sikerélményt vagy kudarcot szerezni. Lehet felnőtt szemmel az nem versenyszerű, de egy akkora gyereknek nagyon is az! csapatsportban megtanulni, egymást erősíteni, összedolgozni. A sport rendkívül erősíti az önbizalmat és a csapatszellemet és nagyon is fejleszti a személyiséget! Célt ad és irányt mutat. Egy jó edző nem csak sportra, hanem az életre is megtanít. A lóval való együttműködés is hasonló lehet... Dehát mit tudtok Ti ezekről a dolgokról....Csak károgtok és ócsárolni tudtok. Sajnállak benneteket és a gyerekeiteket is.

Lélekhez közeli életet élünk, melyben minden helyt kaphat a megfelelő mértékben. Szóval kösz, a gyerek jól van, boldog gyerekkora van, kellő mennyiségű játékkal, és igen, szabad játékkal, annak megfelelő arányban kötelezettségekkel, ,mely a korának megfelelő és kikerülhetetlen az iskola által. És ha úgy látom, hogy a gyereknek valami a javára válna, mert az én gyerekem és ismerem, akkor tapogatózhatok, merre induljunk el. Vekerdy is sok okos dolgot mond, de az meg a gyertya másik vége. Azokból a gyerekekből meg folyton szorongó, céltalan, életképtelen gyerek lesz szerintem. Mindig az arany középút fontos! Mindig, ezt jól jegyezzétek meg! Minden szélsőség csak aberráltságot szül. A sport jó, engedjétek a gyerekeiteknek, hogy sportoljanak.

2018. szept. 8. 11:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!