Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy kedveltessem meg anyukámm...

Hogy kedveltessem meg anyukámmal a lovakat?

Figyelt kérdés
Még pár évig otthon fogok lakni és ezért a lovaim is, sőt előfordulhat, hogy majd rájuk maradnak egy kis ideig. És anyukám utálja őket, fél is tőlük, pedig soha nem bántotta még egy ló sem. Sőt még a póniktól is tart, de a lovaim meg barátságosak úgy általában, és ha véletlenül vagy nem véletlenül találkoznak anya mindig kiabál velük meg mindig kergetné el őket. És mióta ez van azóta a lovak is félősebbek. Nekem nagyon rosszul esik, de nem fejezi be, ráadásul a kistestvéreimmel is el hiteti, hogy a lovak szönyetegek, és már ők is sírva szaladnak be a lakásba, ha meglátják őket. Hogyan kéne megkedveltetnem vele őket?

2018. szept. 22. 17:35
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

Sehogy. Kifejezetten bunkóság bárkire bármit ráerőltetni.


Miért nem lehet elfogadni mások álláspontját? Milyen óvodás viselkedés ez már...

2018. szept. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
megkedveltetni nem fogod, de megbeszélheted vele, hogy amikor nem tudsz velük foglalkozni akkor ő csinálja meg. Ez egy nagyon jó példa arra, hogy ne keverj bele senkit olyanba, amit nem szeret.
2018. szept. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igazad van, de mivel terrorban tartja őket és nem hajlandó befejni, ezért valahogy rá kell ébreszteni arra, hogy ez így nem jó! És nem azt akarom, hogy imádja őket, stb. Hanem, hogy ne bántsa őket a semmiért,.
2018. szept. 22. 17:47
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
nem trükközni kell. Le kell ülni megbeszélni vele a dolgokat. A te pénzed van a lovakban, ne bántsa őket. De ha az anyukád "területén" vannak, akkor elvileg joga van kergetni, ameddig nem állatkinzás nyilván. Amúgy ajánlom, hogy minél előbb költözz, a te az anyukád, és a lovaid érdekében
2018. szept. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A lovas lét egy életforma. Viszont ráerőltetni nem lehet senkire. Az otthontartott lovaknál, ha nem partner az egész család akkor mondd nekik, hogy ignorálják a lovakat, mintha ott se lennének. Viszont ilyenkor semmiféle segítséget ne várj tőlük, mindent magadnak kell megoldanod, vagy külső segítséget igényelsz lóhoz értő ismerős képében.


Vaaagy a családi béke érdekében bértartásba viszed a lovaidat. 3 lónál már komoly összeg, viszont jó helyen vannak és akkor sincs gond, ha elutazol pár napra.

2018. szept. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Segítséget nem szoktam tőllük kérni, a levegőnek nézés valóban jó lenne, ha anyám hajlandó lenne rá, már én is megkértem rá, hogy tegyen így, de nem..

Engem már nagyon zavar, hogy mindig szidja őket, és engem is szid állandóan, hogy mekkora görény lovaim vannak,. Szóval igazából én azt szeretném, hogy elfogadja őket ugyanolyan állatként, mint a macskát.. Stb. Sajnos nincs tisztelettel feléjük, azt is leszarja, hogy nekik is vannak érzéseik. Kb.. Tárgynak nézi őket, amikhez ha hozzá ér akkor elkapja a leprát. :/

2018. szept. 23. 13:10
 7/7 anonim ***** válasza:
93%
mondd neki hogy ez veszélyes is lehet, mert ha egyszer kiszabadul a ló vagy anyuka közel megy a karámhoz és nem figyel akkor a ló vissza támad
2018. szept. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!