Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mivel etessem a lovam hogy ne...

Mivel etessem a lovam hogy ne hízzon tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van egy lovam amit 3évesen vettem legelőről. Nálam beálló és karám van, nagyon szép kiállása volt amikor elkezdtem a belovaglását és napi szinten mozgott, de most 7hós terhesen nyilván már nem lovagolom amióta babát várok és velem együtt hízik a lovam. Lucernát kap reggel este, nincs előtte egész nap egy pár órát teszi ki neki (talán 3-4) ha folyamatosan áll előtte. Amennyit tudom mozgatom ez kb napi fél óra (én sem tudok többet mozogni ennél egy huzamba).

Elég nagy hordó hasa lett meg combosodik hátsó fertájon. Mit ajánlotok

"nem használt" lovaknál az etetésre?

Régen szálas takarmányba változatosan kapta a lucerna/széna/zabszalma, illetve zab/árpa keveréket, ha nem mozgott akkor zabmentes müzlije volt. Most csak lucerna.


2018. okt. 12. 17:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
De valami lovas ismerős sincs?
2018. okt. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Nincs mert amíg család közelben laktunk albérletbe a lovaim is bertartasba voltak csak a házat amikor vettük 60km-re találtunk olyat ami minden feltételnek megfelelt és hozhattuk a lovakat is így itt csak ketten vagyunk minden ismerős ugye 60km-re. Nyaraló/tanya övezet a miénk szomszéd csak nyáron van sokaknak nyaralojuk van itt egy szomszédunk van aki nonstop dolgozik meg nem is várom el tőle H segítsen lovat mozgatni
2018. okt. 13. 21:33
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
De valami lovas ismerős sincs?
2018. okt. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

A lucerna leváltása mellett mindenképpen a mozgatás oldana a dolgon. Lucernát nem csak a súly miatt, hanem a magas fehérjetartalma miatt is le kéne cserélni, elég súlyos egészségügyi problémákhoz vezethet a nem megfelelő táplálás.


Mozgatás viszont mindenképpen, pláne egy korábban munkában lévő lónak kell. Nekem is van 5 lovam, sajnos nem érek oda munka mellett lelovagolni őket, ezért van 2 fiatal kislány (16 és 17 évesek), akik segítenek nekem, ezért ingyen lovagolhatnak. Mindenkinek kényelmes megoldás, nagy segítség nekem is, ők is lovagolhatnak, majdhogynem saját lovuk van, minden munka kész van, lovak sem csak állnak és lesnek és eladnom sem kell. Hasonló lehetőséget esetleg te is felajánlhatsz valami megbízható fiatalnak.

2018. okt. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nem dolgozó lónak nem adunk lucernát. Kaszált fű és széna a maximum. Lovat pedig nem tartunk egyedül.
2018. okt. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Ez neki egy borzasztóan üres élet. Teljesen magányos, unatkozik, senkinek nincs ideje rá és két hónap múlva ez csak tovább rosszabbodik majd.
2018. okt. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Nem mondtam hogy egyedül van. Van mellette egy éves kanca csikó és egy póni is.
2018. okt. 14. 17:05
 18/18 anonim ***** válasza:
A helyzet ugyanúgy fennáll.
2018. okt. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!