Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lusta a lovam és bakol. Mit...

Lusta a lovam és bakol. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kb. fél éve kaptam egy lovat (nem első ló). 10 éves, magyar félvér, kanca. Eleinte nem volt vele semmi probléma. Alapvetően bújós, kedves, a légynek sem ártana. Félrideg tartásban él, nagy legelő a rendelkezésére áll. A karámban sem az a rohangálós, ijedezős típus, de mikor lovagolom egyszerűen nagyon lusta, pedig széna mindig előtte van, és még zabot is kap, napi szinten lovagolom (természetesen egy-két nap néha kimarad de nem jellemző). Ügetni még csak-csak elindul, de a vágtáért harcolni kell vele, és a pálcára sem gyorsít. Sőtt, ha pálcázom akkor bakol!

Nagyon nem tudom, hogy mi lehet a probléma, jó kondiba van (nem sovány és nem is kövér), izmos.

Nemrég le is estem egy ilyen bakolás alkalmával, és azóta egy kicsit tartok tőle. Azonnal visszaültem, de nem merem rendesen pálcázni, ha lusta. Ebből kifolyólag vágtázni azóta nem sikerült vele. Nem mondanám magam nagyon profi lovasnak, de már azért nem is vagyok azon a kezdő szinten, versenyekre is játok.


Válaszaitokat előre isköszönöm!



2018. okt. 30. 14:10
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Meg kellene mutatni egy hozzáértőnek. Lehet akár az is, hogy fájdalmat okoz a lónak a vágta, de az is, hogy te adsz eltérő instrukciókat neki (pl. beugratod vágtába, de közben húzod vissza a szárat).

Más nem lovagolja? Neki tud vágtázni?

Futószáron rendesen váltja a jármódokat?

2018. okt. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Ez teljesen olyan, mintha fájna valamilye (háta pl). Nyereg jól illeszkedik? Felszerelés nem töri?
2018. okt. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Nem lehet, hogy sárlik?

Nekem is kancám van, és amikor sárlik hasonlóan viselkedik. Ügetésben még oké, de vágtában nem akar előre menni, sunyít, dobálja a farát. Szóval lehet, hogy a sárlás van rá ilyen hatással, úgymond "csiklandós" lesz.

Aztán az is lehet, hogy már nem sárlik, de amikor sárlott elkezdett így viselkedni, és rájött, hogy így megúszhatja a vágtát és a komolyabb munkát, így aztán szépen felvette ezt a szokást.

Ilyenkor érdekes lehet megnézni, hogy hogyan vágtázik például az edződdel, vele is rúg-e? Vagy hogyan vágtázik futószáron, ha nyereg van rajta, de lovas nincs? Ha az edződdel a hátán nincs ilyen probléma, akkor benned/a te lovaglásodban van a hiba, vagy csak simán szívat téged, mert rájött, hogy lehet.

Ha egy ügyesebb lovassal a hátán is fennáll a probléma, sőt akár nyereggel futószáron is, akkor érdemes megnézni, hogy nem fáj-e a háta, nem nyomja-e a nyereg. Kancánál esetleg valami petefészek probléma is okozhat hasonló gondot. Ha nem javul a helyzet érdemes lenne orvossal is megnézetni.

2018. okt. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat!

Sajnos rajtam kívül senki nem lovagolja, ezért nem tudom, hogy más alatt csinálná-e.

A sárlással kapcsolatos probléma lehet az oka, ennek majd utána nézek.

A hátfájás sincs kizárva. Állatorvossal tudom kivizsgáltatni, hogy fáj-e a háta? Vagy esetleg van valami feladat, amivel meg tudnám nézni?

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek hogy szánt rá időt! :)

2018. okt. 30. 17:08
 5/8 anonim ***** válasza:
63%

Futószáron pl vágtázik-e a ló mindkét kézre? Mármint nem úgy, hogy az életéért küzd, úgy hajtod, hanem szépen beugratva, relatív egyensúlyban?

A hátfájás a legtöbb esetben kézzel is tapintható, az ujjbegyeiddel megnyomod a válla mögött, végighúzod, nyomást gyakorolva egészen a faráig a gerince mellett, és ha beejti a hátát, ellép, vagy csak éppen sunyít, csap a farkával, odanéz, bizony fáj neki.

2018. okt. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Jövő héten jön hozzánk egy szakember aki edzést fog nekem tartani, és megnézi, hogy mi lehet a probléma.

2018. nov. 1. 10:16
 7/8 anonim ***** válasza:
63%
egyszerűen nem akar dolgozni ès valószinű nem tisztel az első hogy bizalmi kapcsolatod legyen a loval ès tiszteljen ha ez meg van lehet a bakolást is abbahagyja lègy mindig határozott vele!
2018. nov. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát!

Valóban az volt a probléma, hogy kezdett egy kicsit a fejemre nőni, nem tisztelni. Edző segítségével megoldódott a probléma.

2018. dec. 19. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!