Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi az eselye hogy egy...

Bea52 kérdése:

Mennyi az eselye hogy egy lonak eltorik a laba?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a kerdesem, hogy mennyi az eselye, hogy egy lonak eltorik a laba, vagy megzuzodik ha homokos/foldes talajon/uton lovagolnak rajta, es ugratnak. (terepen is es/vagy palyan) Illetve terepezik neha, es legelon van tartva. Az ertelmes valaszokat elore is koszonom! (Nem kerek kioktatos valaszokat!)

2019. jan. 16. 19:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem lehet megmondani, egy rossz lépés még füves talajon is elég.

Amúgy gödrös vagy épp buckákkal, nagyobb kövekkel teli részeket kell ekrülni, ha az esélyeket akarjuk csökkenteni.

2019. jan. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A húzódás (illetve a részleges vagy teljes szalagszaladás) eséllye, azért jóval nagyobb, mint a törésé. Gondolom te se hallasz lovas körökben sok törött lábú lóról.

Az előttem szólónak abban viszont igaza volt, hogy például a cowboyok gyakran borzasztó minőségű talajon vágtáznak a lovaikkal és semmi bajuk nem történik, de mondjuk egy széltől is védett ló 2 havonta meghúzza a lábát. Ez sok mindentől függ. Én egy átlagnak (!) évi 1 húzódást mondanék (saját és környezetem tapasztalataiból.)

2019. jan. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Sokat segitettek!! :D
2019. jan. 19. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!