Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Esőben lovaglástól megfázhatot...

Esőben lovaglástól megfázhatott a lovam?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tegnap kb 3/4ed órát lovagoltam esőben (amikor kimentünk még csak kicsit esett aztan mikor már benne voltunk a munkában már jobban de edzőm azt mondta hogy mostmár ne haggyuk abba mert nem lesz a lónak semmi baja) és én nagyon félek, hogy megfázott, mert ma reggel írt, higy be kellett takarnia mert fázott a ló. Tény, hogy nem növesztett nagy bundát mert még nincs egy hónapja hogy nálunk van és előtte valószínű hogy csak istállóban állt, de az egy hónap alatt se kellett betakarni. Segítsetek légyszi nagyon félek:(((

#betegség #eső #edző #lóbetegség #takarózás #esőbenlovaglás #esobenlovaglas
2019. febr. 23. 07:26
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és természetesen edzés után az volt az első, hogy betakartam
2019. febr. 23. 08:00
 2/9 anonim ***** válasza:
23%
Ne félj, nem lesz semmi baja de legközelebb sálat tekerj a nyakára, én évek óta ezt teszem és a lovam nem tüszög.
2019. febr. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24%

Szia! Én lovagolok és szerintem nagy baja nem lesz a lovadnak, mert attól még hogy nincs hozzászokva az esőhöz és a hideghez nehezen tudna megfázni mert gondolj csak bele! A vadlovak hóba fagyba is kinnt vannak a szabadban. :) Mostmár legyen bezárt helyen, és takard be. Majd figyeld hogy nem-e prüszköl vagy köhög. Ha esetleg valamelyiket tapasztalod nála, akkor el kell hívni az állatorvost. De szerintem egyenlőre nincs ok az aggodalomra. Biztos egészséges!

Szép élményeket kívánok a paciddal! ❤️🐴

2019. febr. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Utolsó : rossz hasonlat. Mert ő már nem vad ló, és ha istállóban volt, akkor ahhoz szokott.
2019. febr. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%
Edzés után szárazra csutakoltad és utána takartad be, vagy a vizes lóra rádobtad a takarót?
2019. febr. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%
Vizes/izzadt lovat télen le kell szárítani, de minimum lecsutakolni. Ha anélkül becseszted az istállóba állni vizesen, akkor bizony megfázhat.
2019. febr. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
44%
#4 Igazad van, de a lovat sem kell annyira félteni. Nem olyan állat amit megfúj a szél és taknya-nyála egybe van :D
2019. febr. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a jókívánságot, voltam nála aznap is 2x illetve azóta minden nap és szerencsére nincsen baja. :)
2019. febr. 26. 20:53
 9/9 anonim ***** válasza:
Örülök neki! ^^
2019. febr. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!