Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A fejlerántás elleni segèdszár...

A fejlerántás elleni segèdszár mire jó?

Figyelt kérdés

Nem tud tőle bakolni a ló vagymi?

Multkor láttam egy lovas oldalon nem is tudtam hogy lètezik ilyen segèdszár :D



#Segèdszár
2019. márc. 5. 10:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A fejlerántást akadályozza meg.
2019. márc. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy-két lónak megvan az a rossz szokása, játéka, hogy minden előjel nélkül egyszercsak rácsukja a fogait a zablára, és lecsapja a fejét. Ha a lovas nem elég rutinos vagy erős, ez egyenlő a katapult a ló nyakán keresztül a porba akcióval. Erre kell a kikötőszár, hogy a ló szépen elakadjon a mozdulat közben, lehetőleg még szar érzés is legyen neki, és néhány (sok) alkalom után ritkuljon a dolog. De egyébként a korrektul kivitelezett bakolást tényleg nehezíti.
2019. márc. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A ló főleg a seggével bakol. Arra nem tudsz szárat tenni.


A fejét nem fogja rángatni,arra jó.

2019. márc. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem is akarok semmilyen segèdszárat rakni a lovamra csak puszta kiváncsiságból kèrdeztem mert nem hallotam mèg erről a szárról de amikor alattam bakolt, egy ló előszőr mindig eltűnt a feje előlem :D :D.. aztán rúgott ki hátra.. de amugy a lovamnak nincsenek ijen szokásai szerencsère :D


Köszönöm a válaszokat :)

2019. márc. 5. 21:51
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Fejlerántás elleni segédszárról még így kifejezetten nem hallottam. A gumis kikötő tud akadályozni valamennyit, de nem az a funkciója. Ha túl rövidre van csatolva feszültséget, fájdalmat kelthet a nyakban. Amúgy ha nagyon akar úgyis tud bakolni, sőt olyat is megéltem, hogy fent volt a feje.
2019. márc. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Arra a segédszárra gondolsz, ami megakadályozza a rafinált főgonosz pónit abban, hogy hirtelen lehajoljon legelni? Ha erre gondolsz, az azért jó, mert így a pici gyerekeknek nem megy el a kedve egy életre a lovaglástól, talán! Illetve nem kell 6 méter magas dinoszauruszokon lovagoltatni őket.

Ha nem erre gondoltál, légyszíves küldj képet.

2019. márc. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!