Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért harapott meg?

Miért harapott meg?

Figyelt kérdés
Szedtem a lovaknak füvet, belülről a karám deszkái között kinyúlva. Körémgyűltek páran, közben próbáltam mindenkinek juttatni pár szálat. Leguggoltam, hogy tépjek egy marokkal, erre a egyik belekapott a felkaromba. Szerencsére vastag kabátom volt, csak belilult. Többet tuti nem csinálok ilyet, de miért tette ezt?
2019. ápr. 4. 10:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Türelmetlen volt.
2019. ápr. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Sose fordíts hátat egy lónak sem, amíg nem érzed zsigerből, hogy mi zajlik mögötted... Hála az égnek, nagy bajod nem lett, tanulj belőle!

+ Hierarchikus társadalomban élnek, az haraphat, aki előrébb van. Ha te vagy alatta, megszívod... Akkor is, ha felette vagy, de nem figyelsz, és előrébb léphet.

2019. ápr. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Jelzett feléd, hogy neki add a füvet.Mivel ők a saját súlyuknak megfelelő erősen harapnak, ezért ez neked túl nagy harapás.Nem gondolkodik azon a ló, hogy te alkatilag kisebb vagy, akkor beléd kicsit harapjon.Ösztönösen cselekszik, türelmetlen, nagyon vágyik a fűre, közben ott toporog a többi ló, nem akarja hogy ők kapják meg.

Neked kell vigyázni, megismerni őket, nem ők a hibásak.

Nekem is van 2 lovam, már sokféle apróbb sérülés ért, mert nem figyeltem.

2019. ápr. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem a tiszteletlenség jele? Mert így asszem baromira nem fogadnak el felettük állónak xD Nem az enyémek persze, szóval hogy is várhatom el?
2019. ápr. 4. 20:18
 5/6 anonim válasza:

Ez egyáltalán nem a tiszteletlenség, vagy esetleg az utálat jele.

Ahogy felettem is mondták, pusztán türelmetlenek és nem tudják, hogy beléd kisebbet kell harapniuk figyelemfelkeltés gyanánt.

Azt is olvastam, hogy nem a tiéd! Akkor meg ne etesdd őket.

Ha olyan emberé, akit nem ismersz, ne nyúlj hozzájuk, nem ismernek, és te sem ismerted ki őket. Ők is "vad" állatok, nem biztonságos. És szerencsésnek mondhatod magad, hogy csak "kicsit" harapott meg.

Ha pedig olyan emberé, akit ismersz, kérdd meg őt, hogy vigyen be közéjük, vagy csak kísérjen el, hogy jobban megismerhesd őket.

2019. ápr. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Dolgozom ott, ahol vannak, én etetem őket, meg trágyázom.
2019. ápr. 28. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!