Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan válasszak zablát és...

Jsbsnaj kérdése:

Hogyan válasszak zablát és hogyan nézzem meg, hogy jó-e a nyereg?

Figyelt kérdés

Ugye a zablánál megvan, hogy hány cm, azt hogyan lehet megnezni, hogy mekkora kell?

Nyereg él még esetleg ilyen mérőt hol lehet kapni amivel le lehet mérni, hogy melyik jó rá? Vagy mit kell néznem? Úgy tudom, hogy elől a marnál 2-3 ujjam kéne, hogy beférjem?


(még mielőtt elkezdenétek, hogy nekem nem való ló ősszel lesz 7 éve, hogy lovaglok és lovat majd 1 év múlva vennék.)



2019. máj. 3. 14:25
 1/2 anonim ***** válasza:

A nyereg nagyon macerás. Ez hogy itt egy-két ujj meg ott egy-két ujj nem ér kb. semmit. Hívj szakértőt a nyeregillesztéshez, főleg ha első ló lesz! Egy hobbilovas nem tudja megmondani, hogy jó-e a nyereg vagy sem. Maximum nagyjából. Ne a nyergen spórolj, mert ha nem jó akkor tönkreteszi a lovat.

A zabla pedig: beleteszel egy madzagot a zabla helyére és leméred mekkora. Picit ráteszel, hogy ne csípje be a száját és akkora fog kelleni.

De a zabla máshogy fekszik, mint a kötél úgyhogy egyszerre egyet vegyél, mert lehet mégye lesz teljesen jó.

Vagy mérd meg azt, ami van neki két karika között és akkora kell.

2019. máj. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A ló szájába tedd a madzagot, mintha zabla lenne. Úgy gondoltam :)
2019. máj. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!