Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi volt a legdurvább sérülésed...

Mi volt a legdurvább sérülésed amit lovaglás alatt (vagy lovak körül) szereztél?

Figyelt kérdés
2019. máj. 13. 12:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
66%
Leestem eltört a csuklóm. 20/F
2019. máj. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
65%
Leestem, és hiába volt puha a talaj, mégis nagyon beütöttem a fejem, szédültem, hánytam, és sokáig fájt. Amúgy épp a fejem mellett volt egy kő, úgyhogy még így is könnyen megúsztam. A gyeplőbe meg beleakadt a gyűrűsujjam, ami csúnyán felszakadt.
2019. máj. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
65%
Combszalag szakadás
2019. máj. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
74%

Nekem 18 év alatt durva sérülésem nem volt még.De apró sérülések sok.

Például vezettem a lovat, a sarkamat letaposta.Adtam neki a répát, a répával együtt az ujjamat is harapta.Erős zajra felkapta a fejét, fejbe vágott nagyon.Másik lóval futkároztak és játékból összerúgtak, én is kaptam belőle a combomra véletlen.Kifutottak istállóból, a "szelüktől"meginogtam és a szememnél bevertem az ajtóba.

Most csak kapásból ennyi jut eszembe, de volt több is.

2019. máj. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
44%
Én nem lovaglok és nem is szeretnék, mert az egyik legjobb barátomat vesztettem el egy ló miatt.Ugyanugy lovagolni ment mint minden szerdán.A ló harciasan viselkedett de ennek ellenére ő lovagolni akart.Ment vele pár kört,de a ló bevadult, ledobta magáról és a lábával a szívébe taposott. A barátom szörnyethalt.Ennek már 8 éve..azota nem szeretem a lovakat és nem megyek a közelükbe..
2019. máj. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
65%
Gyermekkorom óta lovazok, eddig a legdurvább egy bokaszalag szakadás volt. Egy csikó első futószárazásában segítettem (körön vezettem), aztán megugrott a ló és kigáncsolt.
2019. máj. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 sassszem ***** válasza:
23%
a legdurvább lovas esés sem a második volt amikor a narancs ló nem volt mozgatva egész ünnep alatt vittük lovagolni és úgy be volt indulva a ló hogy az a nő beugrott vágtába és 3 körön keresztül csak vágtázott utána leestem. Na a derekam sínylette meg. Ilyen nagyot még életemben nem estem ilyen nagyot.
2019. máj. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
65%

A legnagyobb egy csukló törés volt és egy agyrázkódás. Ez nem nagy dolog szerencsére, pedig 10+ éve aktívan lovak között vagyok.

Persze apró balesetekből milliónyi volt (mint például, amiket felettem is említettek).

2019. máj. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
79%

Nekem nem mondhatni durvának inkább maradandó egy életen át. (Nálam a durva a törések stb..)

1 hónapig korházba voltam, 6 hónapig nem lovagolhattam és 1 évig nem tesizhettem hogy miért?

A lovammal a szokásos edzéseket végeztük. Egy kicsit merev volt ezért köröket lovagoltam vele. Vágtáztunk épp amikor a pályán lévő egyetlen egy fűcsomóban meg nem botlott. Először a szügyére sesett és azon csúsztunk majd betörte maga alá a nyakát és 2x átgurult rajtam a lovam majd ugy álltunk meg hogy alászorultam és a nyereg az egész méhem részét megnyomta. Nem tudott az ütéstől fel állni ő sem és engem se birtak kiszedni alóla. Egy 10 perc után felált és én elájultam addig amig a pálya szélén fel nem locsoltak. Olyan érzés volt mint ha leszakitották valna a lábaim. Hazavittek engem és a lovam és én egyből elaludtam. Este keltem fel mentem hányni és pisilni (de ugy fájt mint ha késsel vágnának belülről) Kimentem megnézni a lovat (közben hivták hozzá a dokit) és elfelejtettem az összes bajom. A szügyén egy véröbleny kelettkezett amit 6db katéter segítségével csapolni kellett belőle a vért. Bevittek a korházba ott megállapították hogy az egyik petefészkem 90%osn roncsolódott a másik pedig 20%osan (teherbeesési gondok lesznek illetve 1 évben 3-4x van csak menszeszem). 1 Hónapig voltam bent ez alatt a lovam 13 napon keresztül otthon kezelni kellett mert újból napról-napra keletkezett a véröbleny. (4 naponta felvágta az orvos mert az alvadt vér nem jött át a tűn az pedig leállította/elzárta volna a keringését) Rettentően fájt a hasam alja de az hogy a lovam elveszítsem jobban lekötött. Mikor kiengedtek a korházból és láttam a lovam sirtam amiatt ami történt (akkor jött ki az egész mindenség). Ő neki is maradandó 2%os(a gép is alig látta) sántasága lett. Nekünk ez a "durva" balesetünk.


Kisebbek voltak mint pl: beharapta az újjam a ló, vagy leestem és átmentrajtam(combomra és a felsőkaromra lépett), megrúgott/harapott stb

2019. máj. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
78%
Fuuu nálunk a lovardàban volt egy brutális. Az egyik lány felbukott a lóval egy akadályon, a paci nem emelte fel rendesen a lábát, át bukfencezett rajta, és pont a lány melkasara érkezett. Úgy húzták ki alóla, mert rajta feküdt teljes testtel. A lónak nem lett baja, csak szörnyen megijedt nem is állt fel míg ki nem húzták alóla. Intenzivre került, 10 bordaja tört el, 3 hétig volt lélegeztető gépen, kómában mert beverzett a tüdeje, legmellet is kapott, tüdő zuzodast. 5 hónapot hagyott ki, addig nem tudott lóra ülni. De iszonyú kitartó volt, az se volt biztos hogy életben marad de amint már elég erős volt 2,5 hónappal a baleset után földről dolgozott lóval. Azóta valami specko mellényt kell hordania lovaglashoz. Előtte le a kalappal... én nem tudom hogy vissza mertem volna ülni...
2019. máj. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!