Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi volt a legdurvább sérülésed...

Mi volt a legdurvább sérülésed amit lovaglás alatt (vagy lovak körül) szereztél?

Figyelt kérdés
2019. máj. 13. 12:11
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Hát vannak jó durva sztorik is itt. Köszi a válaszaitokat amúgy, nem tudom melyik nyomi pontozgatott le titeket. Mwnt a zöld mindenkinek!
2019. máj. 14. 15:37
 12/19 anonim ***** válasza:
53%

Nálunk a lovardában a kovácsot rúgta úgy mellbe a ló, hogy meghalt.

Amúgy számomra a legszörnyűbb példa Christopher Reeve színész, aki előtt szuper karrier állhatott volna, ha le nem esik a lováról. Jó lovas volt, versenyzett is, és a lova egy akadály előtt megtorpant, Reeve leesett róla, a keze beleakadt a kantárba, és fejre esett. A nyakcsigolyája eltört, és nyaktól lefelé lebénult. Így élte le a hátralévő életét tolószékben, lélegeztetőn. Szép dolog a lovaglás, én is szerettem, de nem tudom, ennyit megér-e kockáztatni.

2019. máj. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
95%

Aki bolondul a lovakért, azt ezek sem riasztják vissza.Nem így mérlegel.Aki már azon gondolkodik, nem éri meg velük foglalkozni, mert veszélyes, na annak nem kell ló közelébe se menni, mert igazán nem is akarja őket.Aki akarja, az az összes veszéllyel együtt is akarja.

Érdekes ez, mert mennyi ember meghal, megsérül az utakon közlekedési balesetben, és mégis mindenki beül az autóba, beülteti a gyerekét is, és megy vele.Miért lenne ez másképp a lovasoknál?

Én írtam a sok apró sérülést,ami ért.Mikor a lovaim között vagyok, soha nem félek, semmi olyan gondolatom nincs, hogy bármi történhet velem.Pedig sokszor volt hogy egy erős zajra megugrottak, majdnem eltapostak, és hasonlók.De annyira imádom őket, annyira az életem részei, hogy bármi is lesz,vállalom.

2019. máj. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
43%

Hát azért autóba ülni sokszor muszáj, lóra ülni viszont nem muszáj.

Amúgy én is évekig lovagoltam, estem, buktam, de nem féltem, mindig ugyanolyan magabiztosan szálltam újra lóra. Aztán jöhet egy olyan baleset, amitől kezdve már akármit csinálsz, benned lesz a félsz. Tudom, mert én ezt átéltem. Remélem, Te sosem fogod.

2019. máj. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
13%
Mivel a ló legfőbb védekezése a menekülés, ezért ha veszélyben érzi magát, nincs az a lovas, ami ezt a menekülési ösztönét felülírná. Emiatt sajnos teljesen megbízhatatlan állat. Ha megijed, akkor ész nélkül meglódul, a lovasa pedig szó szerint életveszélybe kerül. És erre elég nagy esély van, főleg tereplovagláson. De mindenkinek a maga dolga, mennyit kockáztat.
2019. máj. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
95%

Mondok egy durva titkot, de pszt, el ne mondd senkinek!

Autóba se muszáj ülni :*

2019. máj. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
11%
Sok, ember életét elvette ez az állat.utalom is mindet...
2019. máj. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Nem lehetne, hogy a kérdésemre válaszoltok, ha már ideírtok és nem itt estek egymásnak?
2019. máj. 18. 16:47
 19/19 anonim ***** válasza:
Leestem terepen vágta közben, megrepedt a csuklóm, de a legrosszabb az, hogy nem emlékszem az esésre. Az esés utáni lovaglóórám lelkiekben nagyon fájdalmas volt, mert szinte újta kelett kezdenem az egész lovaglást....
2019. máj. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!