Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csikó első zablája?

Csikó első zablája?

Figyelt kérdés
Csikómat most szeretném kantárhoz és zablához szoktatni. Milyen zabla a legmegfelelőbb elsőnek? Egyszer tört olív zablára gondoltam. Ki mit tett először a csikó szájába?
2015. szept. 7. 23:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Sima csikózablát.
2015. szept. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Csikó vagy olív D zabla. De először a csikónál érdemes kezdeni.
2015. szept. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Csikózablát, de csak zablagumival, vagy olívzablát, azt akár gumi nélkül.

Én előbb kapicánnal dolgoztam vele kicsit amúgy, és csak utána raktam zablát a szájába, sokkal elfogadóbb volt szerintem így.

2015. szept. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz, amíg nem muszáj, nem kell zabla a szájába (sőt utána sem kell okvetlen). A kapicán jó és hasznos dolog, sok fájdalomtól megkíméli a lovat... Ha már mindenképp zabla - azt sem tenném be túl korán - ne legyen vas, gumi vagy szilikon (ebből van pl. 'jópofa', almaízű, 360 fokban elforduló - Center Revolver zabla a neve)talán kíméletesebb. Túl vastag ne legyen - a ló szájában eredendően nincs helye a nyelven kívül semminek :-)
2015. szept. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egynes puha gumi, vagy kétszertört olív, nem túl vastag, nem is vékony, gömbölyű középső résszel.
2015. szept. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én is használok kapicánt, de ha már elkezdődik a belovaglás és képzés akkor már kelleni fog a zabla 😊 csikózablát akarok én is, de abból is van 1000+1 féle..
2015. szept. 10. 19:09
 7/10 anonim ***** válasza:
Én a belovaglás előtt kézen dolgozom vele kapicánnal földről, aztán futószáron. A belovagásnál pedig a kapicán felé megy a kantár, így két szár van, a kapicánnal dolgozom - a zabla csak akkor kerül hatásba, ha a kapicánra nem reagál. Később simán ellovagolható kötőfékkel, akármivel, ha úgy van, de a zabla sem idegen neki, ugyanolyan megbízhatóan és jól reagál rá.
2015. szept. 11. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A leglightosabb a 2x tört csikózabla, viszont ne keverd össze a Bristol zablával. Az a legjobb, ha a betét rész is hengeres.
2015. szept. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálunk egyszertört vastag réz csikó zabla van a szájában.. most 3 éves..szereti..mikor meglátja a kantárt a kezemben nyitja a száját.:D (fogatló)

de a 25évesünk szájában is egy egyszertört üreges csikózabla volt.. (azért csak volt mert betegség miatt el kellet altatni.. a félreértések elkerülése végett.)

2015. szept. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket :)
2015. szept. 11. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!