Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagyon egygazdás a lovam. Mit...

Nagyon egygazdás a lovam. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

4 éve vettük, első lovam, egy herélt kisbéri félvér. Volt már rajtam kívül pár lovasa mellettem, mert én nem mindig tudtam eleget mozogni vele az iskola miatt. Semmi gond nem is volt velük, egy felesblrtartó sem bánt vele rosszul, ő is szerette őket. Az utóbbi egy évben viszont, amióta megint csak én lovagolom nagyon egygazdás lett. Nem lehet hozzá bemenni a karámba, rárúg mindenkire, egy kötőféket nem tud ráadni senki. Ha viszont én ott vagyok, akár csak a távolban, akkor semmit nem csinál, mindenkit odaenged. Múltkor egyik barátnőm felült rá, teljeden felhúzta magát, rohant vele, rángatta a fejét. A lány mondjuk határozott volt, nem hagyta magát, szóval utána szépen ment alatta, de azért bepróbálkozott. Velem sosem csinál ilyeneket.

Fogalmam sincs mit tehetnék, mert nyilvén nagyon zavar,hogy ennyire elérhetetlen másoknak. Ha állatorvos jön ki kell mennem, mert még a lovarda tulaja sem tudja megfogni, pedig ő eteti, sosem ártott neki. Megnevelném, de hát nem tudom, hiszen ha ott vagyok, olyan mint egy bárány. Valakinek van bármilyen tanácsa?



2019. máj. 19. 22:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy valaki (nem biztos, hogy a lovardában dolgozók közül) mégis bántotta valamikor?

Illetve szerintem én hívnék egy hozzáértőt, akár problémás lovakkal foglalkozót, aki egy picit helyreteszi a buksiját, hogy az emberekkel hogyan is kell viselkedni.

2019. máj. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia én felestarto vagyok. (Mármint nem az én lovam papíron). Vele nem voltak ilyen problémák legalábbis látszatra. Odaenged maga mellé bárkit viszont mikor egyedül voltam kint jöttek a problémák első alkalommal. 40 perc volt mire felsétáltunk a nyergesig, utána tök hülye volt ugrált stb. kikötve,majd elrohant kantározásnál. Utána futószaron úgy ugrált hogy kirántotta magát a kezemből. Szóval az elején bepróbalkozott de azóta egy tündér igen kellett hozzá egy nyár,de szebben megy alattam mint a gazdája alatt.

Én azt mondom ha az említett barátnőd elbírt vele és tetszik neki a ló kezd el vele összebarátkoztatni, ha sikerül lehet rájön hogy más emberek is lehetnek jók vele rajtad kívül.

Akit én lovagolok sokat szocializálódott azóta amióta ketten vagyunk vele.

2019. dec. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2. Szerintem az a ló csak televolt az én lovam akkor csinál ilyeneket
2020. márc. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!