Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam rohan, mit tegyek?

A lovam rohan, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Eleinte eü-i problémára gyanakodtam, de az állatorvos megnyugtatott, hogy nincs semmi gond vele. Ez a ló egy 6 éves pályáról lehozott ügető. Egy évet futott, azután volt egy gazdája, akitől a lovat vettem. Ő nem tudott igazán jól lovagolni. Húzta a száját és rúgta az oldalát. A ló, ha felül rá az ember egyből elkezd rohanni. Már eljutottam vele odáig, hogy magától nem vált jármódot, így csak az adott jármódban rohan. Ez is így 2 hónapomba telt. Vettem neki új, jobb nyerget, minőségi nyeregemelőt, 2x tört rézbetétes oliv zablát és most beruháztam egy micklem kantárra is (ez még nem érkezett meg). Röviden, próbáltam mindent megtenni, hogy ne legyen neki frusztráló az esetleges kényelmetlen felszerelés.

Mostanában szőrén ültem fel rá. Észrevettem, hogy egyből megfeszül a háta, ahogy ember ül rá és elkezdi a rohanást. Nagyon apró mozdulatokkal és puha kézzel kezdtem el mozgatni a zablát a szájába. Jelenleg csak lépünk és megállunk. Az egy helyben maradás is problémát jelent neki, mert folyton elindulna. Figyelek arra, hogy ne érjek az oldalához a lábammal és a testsúlyomat is mindig hátrahelyezem. Lépésben 5-6 kör után mostanában már képes megnyugodni. Ilyenkor elkezd támaszkodni, ellazul a háta és nem siet. Ahogy elkezdem felvenni a szárakat, újra elkezdi a rohanást és darálja a zablát. Jelenleg viszonylag hosszú száron tudok vele nyugodtan sétálni és

már a megállásnál sem ellenkezik és feszül bele a szárba.

Valaki tudna ötleteket adni a továbbiakban?



2019. jún. 27. 11:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én legelőször földi munkát ajánlanák mert az nem megoldás hogy rögtön a hátára ülsz és el rohan veled. Maradj a földi munkánál. Körkarámban futtatás és ha ott is rohan akkor megallitod és a másik irányba. Egy idő után megunja. Tudom hogy furán hangzik de az én 8 éves ügetőmön így tudtam segíteni mert kirohant volna a lovasával a világból!
2019. jún. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Futószáron is dolgozzon szépen kikötővel és persze szóra, egyrészt erősödik a háta, másrészt elkezd bizalmat nyerni a zablában és benned. Nyeregből pedig sok sok félfelvétel, amúgy jól csinálod, idő és türelem kérdése. Az előző gazdája cibálta a száját, már csak azért is rohanhat, mert menekül a zabla elől. Nyugodt kézzel lovagolod, megfontoltan, ahogy most is teszed. Adj neki feladatokat, pl bólya kerülés, szlalom, körök váltása, cavaletti. Szegénynek eddig rohanásból állt ki az élete. Végül is át kell lovagolni az alapoktól, mintha egy csikóval dolgoznál. Rengeteg munka lesz vele, lehetőleg minden nap foglalkozz vele, az elején inkább többet földről. Fogát néztétek?
2019. jún. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Előző kettő teljesen jogos. Add meg neki az időt, futószárazd sokat, lehetőleg kikötővel, hogy rájöjjön, ha szépen támaszkodik, senki nem bántja. Sok-sok átmenet, akár egy kör ügetés, egy kör vágta, egy kör ügetés, egy kör lépés, ügetés, lépés, ügetés, vágta.. Próbáld mindezt hanghoz kötni. Pl ügetés=csettegés, vágta=cuppantás, felvétel sziszegés vagy fütyülés. Később sokat fog segíteni a hátán is, ha kimenne a világból, és nem kell rögtön a szájába nyúlni. Ha futószáron is megy, mint a meszes, nyugtasd, fékezd addig, amíg nem emberi a tempó, akkor minden segítség elhagy, marhamód dícsérni, hogy milyen okos, ügyes, bármi, amíg képes fenntartani az iramot. Meg fogja érteni, hogy te akkor vagy boldog, ha nem rohan, és ez jobb neki is. Állást kötőfékkel is lehet gyakorolni, pl állj vezényszó, dícséret, elindulás.. Kb játékot csinálni belőle.
2019. jún. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszi a sok jótanácsot. Az első hónapban nem ültem rá. Szabadidomítással kezdtem és futószáron is heti 4x megy kikötővel. Eleinte rohant, de már kezd szépen beletámasztani. Nem akartam összehúzni annyira a lovat, mert az lenne a cél, hogy ellazuljon. Mostanában a munka végén már szépen leengedi a fejét és egyértelműen a mozgásán is látszik főleg ügetésben, hogy laza a ló :)

Az 1x rört csikózablát úgy darálta, hogy féltem valami baja lesz, de a mostanival békében van:) múltkor eljött a volt gazdája és felült rá, de már bánom, hogy engedtem, mert akkor szembesültem vele, hogy rúgja az oldalát és tépi a száját. A ló meg felszegi a fejét és darálja a zablát. A srác szerint azért rohan, mert sok energiája van. Szerintem azért, mert menekül.

2019. jún. 27. 21:47
 5/5 anonim ***** válasza:
1-2 év munka szakértő segítségével. 2 hónap alatt nincs látványos eredmény. De minek veszel olyan lovat, amihez nem értesz?
2019. júl. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!