Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS! Hogy adjam be neki a...

SOS! Hogy adjam be neki a gyógyszert?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves ivartalanított sziámi macskám.(kinti-benti ) Észrevettem,nemrég hogy elég lefogyott,illetve a napokban elég sokat hányt. Utána olvastam a felnőtt macskai férgességre,és a viselkedése olyan,ahogy leírta. Vettem tegnap neki férgesség elleni gyógyszert. Az állatorvos azt mondta hogy a tejbe reszeljem bele a gyógyszert,de még még sem szagolta.Szalonnába is tettem neki,de azt sem eszi. Este elvettem tőle a tápot. És reggel adtam neki folyékony zselés tápot,abba belereszeltem a gyógyszert. Elkezdte enni,de megérezte a gyógyszer szagát és abba hagyta az evést. Már nem tudom mibe kéne bele tennem a gyógyszert. Szerintetek?
2019. júl. 30. 13:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem biztos, hogy férgességről van szó! Főleg ha hány is! Szerintem vidd el állatorvoshoz, mert baj is lehet belőle! Milyen féreghajtót vettél? Ha cestal cat, akkor simán csak lenyomod a torkán és kész!
2019. júl. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Metionin ***** válasza:
100%
Ha tabletta akkor a legegyszerűbb lenyomni a torkán. Macskánál egyáltalán nem olyan ijesztő mint ahogy az ember elképzeli, a tápot meg a húsdarabkákat is sokszor egészben nyelik le. Megfogod a macskát, kétoldalt enyhe nyomással szétnyitod a száját, beteszed neki egészen hátra a nyelvére, száj becsuk és simogasd meg a nyakát. Reflexből nyelni fog. Én az első (akkor még fél) tablettától kezdve így adom be.
2019. júl. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is mindig csipesszel adom be neki. Egészen hátra ameddig tudom. Persze van olyan macskám amelyik így is kiköpi annak akkor kézzel csinálom kissé durvábban hogy muszáj legyen lenyelnie. Kajába tejbe nekem sose bált be. Egy kis ideig nyers tojásba működött de aztán annyi is volt.
2019. júl. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem a csipesz, kajával belerakom, nem vált be.

Én a macskát két lábam közé veszem, ráülök , megfogom a feje tetején a bőrt hatrahuzom, kinyílik a szája, és jó mélyen a torkára dobom.


Persze nem ülök rá úgyhogy fájjon neki,csak annyira, hogy lefogjam.


Máshogy nem megy,mert szét tép.

2019. júl. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
51%
Tedd a szájába, majd dörzsöld meg az orrát! Ilyenkor a macska megnyalja az orrát és lenyeli a tablettát
2019. júl. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Először is vidd el állatorvoshoz, mert egyáltalán nem biztos, hogy férgesség a baja. Mégiscsak inkább szakembernek kellene megállapítani, nem laikusnak az internet alapján diagnosztizálni. Ha más baja van, akkor a tabletta árthat is neki, mert pl. még jobban legyöngítheti a szervezetét, hiszen gyógyszer lévén hathat a májra, vesére.

Állatorvos diagnosztizálja, és egyben meg is mutathatja neked, hogyan szokták ők beadni a cicának a tablettát. Az, hogy belekevered valamibe, az esetek túlnyomó többségében nem válik be. Megérzik, és nem eszik meg, hacsak nem jó ízű maga a gyógyszer, de akkor meg maguktól is megennék. Féreghajtóból paszta is létezik, azt pl. könnyebb beadni, mint a tablettát szerintem.

2019. júl. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem hiszem, hogy férges lenne. Normális állatorvos ilyenkor azt tanácsolja, hogy vidd be kivizsgálásra és nem azt, hogy reszelj neki a tejecskébe féreghajtót, amit gyanítom amúgy is kap háromhavonta, pláne ha kijárós.


Én első körben elvinném egy normális állatorvoshoz.


Mellékesen megjegyzem, hogy van ízesített paszta is macskáknak. De ezt a doki javasolhatta volna.

2019. júl. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az orvoshoz vidd el,vizsgáltasd ki. Ez a legbiztosabb (+ott kérheted,hogy adja be neki a gyógyszert)


Ha otthon adtam be gyógyszert,azt (mivel elég agresszív egy macsekom,ha korlatozva van) azt fecskendővel (nagyon minimalis vízzel) keverve fecskendeztem be a szájába. Esetleg ha ez se megy,használj pasztát. Azt kevésbé utálják.

2019. júl. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Atyaisten, te szalonnával eteted szegény macskát? Az meg a másik, hogy nem kell állatorvososdit játszani, hanem elvinni valódi dokihoz.
2019. júl. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!