Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan éljem túl a halálát?

Hogyan éljem túl a halálát?

Figyelt kérdés
Ma reggel altattuk el a cicámat. 14 éves volt; leállt a veseműködése. Olyan, mintha a testvéremet, vagy a legjobb barátomat veszítettem volna el... Annyira ott volt a mindennapjaimban, és most olyan üres nélküle minden. Szinte még hallom, ahogy nyávog a folyosón... ahogy kapar az ajtómon, ahogy dorombol a fejem mellett. Tudom, hogy ez volt a legjobb döntés, mert a kezelés, ha sikeres is lett volna, csak a szenvedéseit hosszabbította volna meg, de akkor is bűntudatom van. Túl korai volt ez még, úgy érzem. Világéletében egészséges cicus volt (vagy legalábbis úgy tűnt, mert ez a vesebetegség évek alatt alakul ki), olyan hihetetlen, hogy 2 hét alatt így megromlott az állapota. :( És hogy mikor hazaértünk, már nem várt az ajtó előtt minket... Azóta folyamatosan sírok, simogatom a kis takaróját, ahol utoljára feküdt. Mit tegyek, hogy ne fájjon ennyire?
2010. júl. 12. 16:56
 1/6 anonim ***** válasza:

tudom mit érzel.

sajnos énis átéltem ezt pont egy éve. én a kutyámat veszítettem el aki ugyan 8 hónapos volt de jobban szerettem mint mindenki mást. én hónapokig depressziós voltam. a kutya itt van eltemetve a kertbe, hetekig nem tudtam kimenni az udvarra, mert féltem attól hogy rámtőr a sírás. most hülyén fog hangzani, de nekem egy új kutya segített abban, hogy egy kicsit tompítsa ezt a hatalmas boldogtalanságot. legalább elterelte a gondolatom kicsit. ha nem szeretnél új macskát, akkor jobb ha inkább elcsászkálsz barátokkal. a tárgyait szerintem tedd egy kicsit félre, tudom most minden rá emlékeztet (én ha megfogtam egy kődarabot sírtam,mer mindig azt dobáltuk neki). jobbulást! és sok sikert

15L

2010. júl. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én cicám ugyan ebben a betegségben halt meg három éve tizenhétéves korában.Újszülött picicicaként került hozzánk.Borzasztó volt elveszteni ,ráadásul nekem kellett elvinnem.Egyetértek az előttem szólóval nekem is az segített hogy magamhoz vettem egy másik cicát,persze nem pótólja a régit és teljesen más az egyénisége is de segít feldolgozni a hiányát.Én sokáig magamat hibáztattam miért nem figyeltem jobban oda a tünetekre,Foltinál már még azt is megnézem mit tartalmaz a táp amit veszek és remélem ő is legalább olyan sokáig fog élni mint Gézacicám.A doki akihez járunk nagyon rendes ,ő mondta hogy tízéves kor felett ajánlatos legalább évente a cicusnak laborvizsgálat amivel a veseálapotát meglehet nézni.Tudom ez a mi cicáinkon már nem segít de a legjobb amit tehetsz hogy magadhoz veszel egy pici cicát akinek olyan boldog élete lesz mint a szeretett kedvencednek.
2010. júl. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem írókhoz: vegyél magadhoz egy új cicát. Az enyémet januárban kellett elaltatni, mert leállt a májműködése. Utólag én is kárhoztatom magam, hogy bizonyos tüneteket miért nem vettem komolyan, de sajnos, az már nem segít. A neten találtam egy befogadott cicát, a télen szedték össze az utcán, valószínűleg kidobták, mert normális állat mínuszokban nem csavarog el. Sokszor eszembe jut persze az elődje, de így már nem fáj annyira, elfoglal ez az "ördöglova", mert fiatal kis jószág, rengeteg mulatságos percet tud szerezni.
2010. júl. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
En amikor elolvastam ezt a kerdest, meg a valaszokat, oszinten mondom sirtam. Teljes szivembol sajnalom a tortenteket es azt ajanlom hogy vegyel magadhoz egy par hetes kiscicat, azer kicsit mert az nagyon cuki es jobban segit a tortentek feldolgozasaban. Es ezt azert nem irtam zarojelbe mert itt megis csak egy elet a tema.
2010. júl. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kell egy kismacska.
2010. júl. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bátorító válaszokat :) Maholnap meg is érkezik a kiscica... addig meg igyekszem valahogy lefoglalni magam.
2010. júl. 13. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!