Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon finnyás a kiscicám,...

Nagyon finnyás a kiscicám, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kaptam egy kiscicát szülinapomra, már régóta vártam rá. Viszont kb semmit nem akar megenni, amit kap. Csak a húst magában meg néha a tápot, de azt is kb egy hét után cserélni kell más fajtára, mert utána már megunja.

Mit tehetnék, hogy elfogadjon más ételeket is?


2019. aug. 8. 12:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Hagyd hogy megéhezzen, akkor már elfogad bármit, és ne nagyon szoktasd rá a tápra mert válogatós lesz.
2019. aug. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom a nyerskosztos cicák facebook csoportot, ott meg tudod tanulni, hogyan etetheted őt egészségesen olyannal, amit ezek szerint szeret. Ami nem csak húsból áll, mert a sima hústól idővel egészségi problémái lesznek, kell mellé belsőség, kalcium megfelelő arányban stb. Nyers sertéshúst soha ne adj neki, mert az életveszélyes betegséget okozhat (Aujeszky kór).
2019. aug. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Az első hülyeséget ír. A macskák képesek magukat halálra éheztetni ha nem tetszik nekik az étel. Sajnos sok cica finnyás szerintem nem nagyon lehet velük mit kezdeni. Nálunk két finnyás macska van, még a húst! sem eszik meg.. Mi netről rendelünk a royal caninnak van két tápja is, az egyiknek nagyon speckó illata van azért eszi meg a finnyás állat, a másiknak meg az ize nagyon jó. Érdemes jobb minőségű kaját adni így neki hogy legyen benne minden ami kell.
2019. aug. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Na ezaz, kipróbáltuk, nekünk is mondták ezt, hogy ne adjunk mást, előbb utóbb az életösztön győz. Persze, 3 napig semmit nem evett, oké, azután megette a kitett étel felét, majd újabb 3 nap után ette meg a másik felét. 4 alkalommal evett, a doki kérdezte éheztetjük? mert olyan pici és sovány a korához képest.

Anya nem akarja csak húsokkal etetni.(11 vagyok, nekem nincs nagyon beleszólásom).

De kap konzervet, azt imádja, sajnos most már nagy ahhoz, hogy csak azt egyen, mert így már drága. Anya beáztatja a tápot neki, amit nem eszik meg magában és konzervet kever hozzá, így is csak csipeget. Vízbe vagy tejbe áztatva is.

Főzelékbe, levesbe kevert húst is csak kiválogatja, de amikor hús van a szájában morog és vernyog viszi előlünk. Anya szerint megvadul, ha nyers húst kapna. Engem már megkapott, amikor leesett egy disznó hús a vágódeszkáról és el akartam venni(a betegség miatt), de sajna megette.

2019. aug. 8. 13:11
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

Lehet, le fognak pontozni, de én sem kínozom a finnyás cicát, hanem azt adok neki, amit szívesen megeszik, mert tényleg koplal napokig.

Tudom, hogy drága, de a mi finnyás cicánk a Purina One-t szereti. Amikor akciós (800 gramm mondjuk 1100 Ft), akkor szoktam 3-4 zacskóval venni, mert alap áron 1600 Ft a 800 gramm. Az illata is más, mint más száraz cicakajáé, nagyon finom illata van. Nem eszik belőle sokat, és szerintem nagyon jó minőségű.

Meg kap naponta egy fél, vagy szűk fél zacskó alutasakosat (Friskies) de abból főleg a szószt nyalogatja ki és a csirkés válogatásokat szereti (csirke, pulyka, kacsa)

Próbáld ki :)

2019. aug. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Konzervet meg ilyesmit mindenfélét megeszik, akármilyen ízűt, csak ezekből rengeteget kéne adni, ami úgy nagyon drága.

Szárazból amióta ittvan vagy 15 félét kipróbáltunk, vmit alapból nem evett, amit igen, azt is csak max egy hétig, mert megunja. De házi kajákból nem akar megenni semmit, csak a húst, ami megint nem megoldás.

2019. aug. 8. 13:39
 7/12 A kérdező kommentje:
Már azt is csináltam, hogy több órát folyamatosan ugráltattam, futtattam, játszottam vele, hogy jól elfáradjon, de azután se evett, viszont volt ereje vernyogni iszonyúan. Aztán elment aludni éhesen-.-
2019. aug. 8. 13:41
 8/12 anonim ***** válasza:
76%

Barátkozzatok meg a gondolattal, hogy drága lesz ez a cicus. :) Adjatok neki konzervet, és/vagy húst, és időnként próbálkozzatok be a táppal, hátha egyszer rákap.

Viszont rágnia nagyon kéne, szóval, ha nem eszik tápot, valamit vegyetek neki, amit rágcsálhat.

2019. aug. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

rágcsál asztallábat, könyveket ..

De tudom hogy érted.

Esetleg ötlet, mit készítsünk, amit megeszik a cicus?

Megmondom anyának, de azért jó lenne alternatíva.

2019. aug. 8. 13:55
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudok mást ajánlani, mint a konzerv, ha nem eszi a tápot. A hússal az a baj, hogy amellé kellenek még egyebek is (zöldségek, táplálék kiegészítők), ennek persze utána lehet nézni, de macerás így etetni egy macskát. Te még gyerek vagy, anyudnak meg nem hiszem, hogy lenne ilyesmire ideje.


Én azt ajánlom, hogy a Zoopluson nézzetek körül, ott sokféle dolog van, válogassatok. Ja, és kiscicáknak valót vegyetek. Lehet, hogy ha kiscicáknak való tápot kap, azt meg is enné. Azok jellemzően kisebbek, könnyebben meg tudja enni.

2019. aug. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!