Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hányt a kiscicám, mi legyen?

Hányt a kiscicám, mi legyen?

Figyelt kérdés
10 hetes kiscicám ma 4x hányt. Reggel túrót kapott, nem akarta megenni, ezért tettem hozzá pici tejszínt. negyed óra múlva kihányta. Később konzervet kapott, azt is negyed óra múlva kihányta. Azóta még 2x ilyen barnásat. A tejszín zavarhatott be neki, vagy beteg lehet? Amúgy vidám, játszik. Másik kérdés, hogy ma kéne adnom neki féreghajtót, beadhatom így vagy inkább ne?
2019. júl. 5. 13:05
 1/10 anonim ***** válasza:

A féreghajtót szerintem így semmiképp se add be neki, mert ha kihányja, akkor nem ért semmit sem.

Egyelőre csak száraz tápot meg vizet hagyj előtte és figyeld, ha megint hány, vidd orvoshoz!

2019. júl. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Először is 10 hetesnek túrót meg főleg tejszínt nem adnék.A tejcukrot nem tudja megemészteni, túl zsíros is neki mindkettő.

Féreghajtót most ne.

Ha megint hány, azonnal orvos, mert még pici,náluk hamar visszafordíthatatlanná válik bármi.

Most csak apró szárazeledelt, juniort adj neki, jó fajtát.Ha nem eszi meg szárazon, áztasd kicsit vízbe.Ha nem hányja már ki,akkor magas hústartalmú pépes,pástétomos konzervet,darált főtt zsírtalan, bőrtelen csirkehúst,laktózmentes tejet adjál neki.Pici korban kell a fehérje,ha 1 éves korig nagyon jól van táplálva, akkor egész életére kihat,izmos, erős lesz.Persze később is jól kell táplálni.

2019. júl. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Zsírszegény túrót miért ne szabadna, sok fehérje és kalcium van benne. Mindegy, van még itthon tápszer(egy hetes volt, amikor találtam), azt szokott kapni. Meg sajtot, főtt tojást szereti, illetve hát kiscica konzervet és főtt húst. Táp mindig van előtte.
2019. júl. 5. 13:42
 4/10 anonim ***** válasza:
Csak tipp, de nem lehet, hogy túl sok kaját adtál neki, és össze-vissza mindenfélét?
2019. júl. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs, "pici cica fejlődésben egyen amennyi jólesik" elven, amikor üres volt a tányérja adtam vmit.

Úgy tudom cicáknál nem gond, sőt fontos a változatosság.

Utoljára ilyen sima nyálkát hányt. Nem látszik rosszkedvűnek, megitattam.

2019. júl. 5. 14:44
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

Uristeen alapvető dolgokkal nem vagy tisztába! Minek kérdezel ha aztán nem fogadod meg a tanácsokat?!


Ilyen pici NEM ehet még tejtermékeket, majd később és akkor is CSAK LAKTOZMENTESet ritkán kb 2 hetente 1x.

A fő táplálék forrás a HÚS, főve/forrázva.

De neki még főképp juniortáp kell, NEM whiskas hanem normális.

És napi 3-4x etesd, de ne egész nap legyen előtte, hanem fix időpontokban max 30percig legyen előtte. Ha ez idő alatt nem fogy el, felveszed és kész. Legközelebbi etetés az adott időpontban. Majd 1 éves

korára már elég a napi 2 étkezés.

HA folyton eszeget és a táplálék pang a gyomorban, mert folyton ráeszik nem tud ürülni, hanem kihányja. Ennyi, tehát ha jót akarsz, megfogadod a leírtakat.

2019. júl. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az állatorvos mondta, hogy miket adhatok, nem én találtam ki. Csak a sima tejet nem szabad, más mehet. Tápból Purizon Kittent kap(szintén doki javaslatra). A cica nem kutya, lehet előtte étel, szintén doki javaslatra. Én csak találtam, nem vagyok szakértő, doki tanácsait követve próbálom életben tartani.
2019. júl. 5. 17:49
 8/10 anonim ***** válasza:
69%
Ezt az orvost kerüld el messze, mert alapvető dolgokkal nincs tisztában.
2019. júl. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%

Az orvos alapvetően nem mondott rosszat, a macskák nem úgy esznek, mint a kutyák. Nem habzsolják be, amit eléjük teszel, hanem sokszor, keveset falatoznak. Ezért száraz táp mindig lehet előttük, a nedves napi kétszer.

Az viszont igaz, hogy 10 hetesen még jobban oda kell figyelni az étkezésekre, mint felnőtt macskánál.

Tejszínt inkább ne, ilyesmit a felnőtt cicámnak is nagyon ritkán adok, de legfeljebb egy kiskanálnyit, azt is csak azért, hogy kielégítsem a kíváncsiságát, amikor én süteményfélét eszem.

2019. júl. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem ez az orvos nagyon durván ostoba. Nem kell diploma hozzá,hogy az ember kis biológiaismerettel végig gondolja mi kell egy macskának. Szerintem hanyagold a némbert.
2019. júl. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!