Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ki merjem engedni a kiscicàt...

Ki merjem engedni a kiscicàt az udvarra, nem fog elveszni?

Figyelt kérdés

Van egy talàlt kiscica nàlam, de csak egy szobàban lehet a hàzban. Eddig kivittem póràzon, de most màr nem lesz időm napi 2-3 óràt kint lenni vele, mert vissza kell mennem dolgozni, így bent sem tudok annyit lenni vele. Féltem kint, nehogy elkószàljon, bàr talàn a póràzos kivitelnel köszönhetően màr tudja, hogy hol legyen a kertben. Ràadàsul van kint egy nagy cica, akivel szoktak ugyan jàtszan, de azért sokszor làtom a nagyon, hogy unja màr a kicsit, így hogy kint lesz a pici, nem nagyon tud majd hova menni előle a nagy... Emiatt kicsit sajnàl őt..:/ Természetesen, amint lehet, lesz ivartalanítva a kicsi, de most még csak 2 és fél hónapos.

Köszi előre is a segítséget!


2019. aug. 12. 16:11
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
*15-20 évig
2019. aug. 15. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az újabb válaszokat!

Sajnos nem igazán megoldható, hogy az idős cicám lerendezze őt, mert olyan típus, hogy a kintinek is folyton "nekimegy" ,egyszerűen mindent játéknak vesz, őt sem hagyja pihenni.. :/ Mondjuk van olyan is, hogy a nagy cica kezdi a játékot, de valahogy alapvetően mégis mindig a kicsi miatt fut el, úgymond a nagy.. Őt is sajnálom, de inkább egy 7 éves cicát piszkáljon, mint egy 17 éveset.

Viszont lehet, hogy ez lesz, amit az utolsó válaszoló is írt, hogy még várok a kiengedésével, esetleg ivartalanításig is.. Szeretném minél előbb megcsináltatni, valahol azt olvasom, hogy már 4 hónapos kortól lehet, valahol azt, hogy 5-től... de gondolom a súly számít talán igazán..

2019. aug. 15. 00:45
 23/26 A kérdező kommentje:

Figyi, hidd el, nekem nem kell bizonygatnod semmit ezzel kapcsolatban, sok menhely, stb. oldalát olvasgatom én is, ez a harmadik mentett cica nálam... Viszont ezer felé már nem tudok szakadni, nem 45 órából áll ugyanis egy napom, nem tudom megtenni, hogy 2-3 órát kivigyem őt, hogy ne őrüljön meg, legyek vele is a külön szobában, plusz az idős cicám vesebeteg, folyamatos odafigyelést igényel, apránként eszik, melegíteni kell neki kis adagokat, egy etetés sem egyszerű, mert hányós típus, ezért kb. ott remegek mellette, hogy mikor vegyem el előle egy kis időre az ételt, hogy ne hányja ki, majd újra visszaadni neki...Hogy valami étel legyen benne. Vele is kell lennem, sőt, ő nekem a legfontosabb, azt hiszem, nem kell magyaráznom, hogy miért, 17 éve van velem, és ő nem tehet erről, hogy egy tudatlan primitív itt a településünkön nem ismeri az ivartalanítást, és én balek, jó szívű barom ezért szívok már megint, már másodszorra, ugyanis tavalyi is találtam ugyanott egy kiscicát, és én persze nem tudom elfordítani a fejemet... Ezenkívül ott van a másik kinti cicám is, akit pedig szintén a primitív, idióta szomszédaim hagytak itt, amikor elköltöztek, akit még akkor vittem el ivartalanítani, amikor ez enyém sem volt... Úgyhogy, légyszi engem ne oktass ki, teljes mértékben egyetértek azokkal, akik szerint a macska bent van a legjobb helyen. Ettől függetlenül úgy gondolom, hogy nem csak ilyen horror történetek léteznek, de persze ez nem jó, hogy ezzel benne van a pakliban ,hogy ilyen történhet a cicával.. A szomszédom, akinek szintén 3 cicája van, ideiglenes befogadó, állandóan olyan picik vannak nála, akiket szoptatni kell még, és mégis, hogy ilyen helyen dolgozik és lát rémtörténeteket, ki meri engedni a cicáit..

Ilyenbe bele sem szeretnék gondolni, hogy ilyen történjen a kicsivel, amit leírtál, de szerinted olyan hülye vagyok, hogy napokig hagynám szenvedni, nem vinném azonnal orvoshoz?? Sajnos tudom, hogy ilyenkor nem tudnak rajtuk már segíteni, el kell őket altatni, nem akarok morbid lenni, de nyilván nem hagynám szenvedni..

2019. aug. 15. 01:04
 24/26 A kérdező kommentje:
Ezt picit butaságnak tartom, amit írtál, hogy ugyanúgy nem talál haza, ahogy a kisgyerek sem.. Amikor először lehoztam őt pórázon a lépcsőn és hátramentünk a kertbe, amikor megijedt valamitől, azonnal szaladt a lépcső felé, és fel rajta, tehát tudhatta, hogy onnan jött...
2019. aug. 15. 01:17
 25/26 anonim ***** válasza:

19-es vagyok. Még annyit szeretnék mondani, hogy ennyi idősen a kiscicák még az anyjuk közelében szoktak lenni, ő tanítja meg nekik, ami fontos a túléléshez, és vigyáz rájuk. Ezért nem engedném most még ki, tényleg olyan, mint egy kisgyerek, még ha jobbak is az ösztönei.

Az idős cicáddal kapcsolatban: ha fel tud még mászni vagy ugrani magasabb helyekre, az megoldás lehetne. Akár egy magas cicabútor, amire a kiscica még jó ideig nem tud felmenni, de jó lehet egy alkalmas polcon vagy szekrény tetején kialakított kuckó is, ahonnan belátja a szobát és ahol nyugalmat talál a kicsi elől. Jó lenne, ha a kiscica szabadon közlekedhetne az egész lakásban.

2019. aug. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen az mindig butaság amit én írok, mondjuk írták ezt még vagy hárman rajtam kívül.

Kiteszed az udvarra, elmégy otthonról dolgozni, vagy bárhova, órákra. Ő meg elindul világot látni. A harmadik szomszédból már nem fog hazatalálni. Ezt olyan nehéz elhinni? Ahhoz még kicsi


En most kezdtem új munkába, erre jószívűen befogadtam egy kismacskát, akiért állítólag "majd jönnek", azóta is jönnek, egy van ideiglenesben, meg van az enyém és én ezt lakásban csinálom.

2019. aug. 16. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!