Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan vegyem rá a macskáimat,...

Hogyan vegyem rá a macskáimat, hogy megigyák a vizet?

Figyelt kérdés
Mindkét macskám csak a tejet issza,pedig tudom,hogy az nem tesz jót neki.Ha egy kis tálba vizet öntök,nem issza meg,pedig száraz táp mellé kifejezetten kell a víz.Egyszer azonban megláttam,hogy a cicám egy poshadt vízzel teli korsóból iszik,amit véletlen a kertben hagytunk.Azonnal kiöntöttem,de hiába adok neki kis tálba vizet,nem issza,vagy ha legalábbis iszik,azt én nem látom,mivel a kertben alszik,naponta kóborol.Hogyan tudnám rászoktatni min a két cicámat a tiszta tálból való vízivásra?Ja,és ha a szájához érintem a csepp vizet,elhúzza a fejét.
2010. júl. 13. 13:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Na ez egy jó kérdés! Az én benti cicám se iszik vizet! :(
2010. júl. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ja azt kifelejtettem, hogy a tejet keverni szoktam vízzel, így iszik belőle, és legalább vizet is iszik. Jobb ötletem nincs :(
2010. júl. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem lett volna szabd tejet adni neki. De egyébkén a poshadt viztol sem lesz semmi baja. Egyszerűen ne tegyél ki neki tejet csak vizet. Ha nagyon szomjs lesz ugyis megissza és leszokik a tejről. A mi macskánk sose szerette a tejet ,vizet iszik. De pl idebent sose látom inni, sokat mászkál összevissza, de van hogy a virág alol issza ki a vizet, de semmibaja.
2010. júl. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az én benti cicáim is addig nyávognak, amíg a csapra fel nem ugorhatnak és nem ihatnak a csöpögő vízből. Nem próbáltad, hogy abba a korsóba teszel ki neki vizet amiből kint ivott? Hátha ez beválik.
2010. júl. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, h igyon, mindegy szinte, honnan. A kerti tóból, egy tócsából az úton, vagy a táljából. Macska, ennyire azért nem érzékenyek. Tudják, honnan ihatnak, és honnan nem. Az én macskáim évek óta kinn vannak, van előttük víz, ha akarnak onnan isznak, de nem egyszer láttam, hogy a pocsolyából vagy a tóból ittak a kertben. Ne aggódj, nem lesz bajuk!
2010. júl. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát kipróbáltam azt a tejes-vizes megoldást,de nem igazán issza,és mivel kinti cica,hiába teszem ki neki a vizet,olyan meleg van,hogy 15 perc alatt tűzforró lesz.:(
2010. júl. 13. 13:59
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát az enyém mindenhonnan iszik, csak a tálkájából nem.


Mosogatóból, csapból.

És minden este amikor lezuhanyoztam és kijövök a fürdőből, ő rohan a kádba lefetyelni a bent maradt cseppeket. :D


A cicák nem szeretik a tiszta hideg vizet.. nem tudom miért, de így van.

Én mostanság azt csinálom, hogy a kád szélén tartok egy tálat, ami általában üres, de zuhanyozás közben "véletlenül" belemegy néhány csepp.

Azt rögtön megissza, de ha ugyanolyan hőmérsékletű vizet a rendes, tiszta tálkájába teszek, nem kell neki.

Csak az amiről azt hiszi, nem neki van szánva!...


Így ő is nyugodt, hogy "lopott" vizet iszik :D, és én is, hogy nem a mosogatóból és a kádból issza a koszos vizet. :D

2010. júl. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nyugi, iszik csak a környéken máshonnan. A macska ilyen, az enyém ha bejön, teszek neki tisztát a táljába és nem issza meg, de a wc-ből akar inni(nem hagyom).Kint pl. a viráglocsolóból is láttam inni, azt bezzeg szereti.
2010. júl. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Érdekes hogy a legtöbb macska nem szívesen iszik. Az enyém szerencsére szorgalmasan lefetyel étkezések után, vagy attól függetlenül is. Két helyen van vizestálkája, mindkettőt használja. Ebben amelegben megpróbálhatod hogy jégkockákat teszel a vizébe amikor látja, az enyém rögtön játszani kezdett az úszkáló jégdarabokkal, hátha így bele is lefetyel és kedvet kap hozzá.
2010. júl. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Oks,ezt megpróbálhatom köszi:)
2010. júl. 13. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!