Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Másik cica nehezen fogadja el...

123imre123 kérdése:

Másik cica nehezen fogadja el a másikat tudnátok ehez tippeket adni, hogy fogadja el könyebben?

Figyelt kérdés
Barátnőm cicajahoz vettünk egy másik cicat. El vannak különítve nem látják egymást csak szagról. Azóta a régi cica ha megérzi a szagát morog fujjog nem engedi magát simogatni támad. Ehhez kérnék tippeket.

2019. aug. 24. 08:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Próbáld meg őket összehozni lépésenként!Elsőnek távolról lássák egymást majd folyamatosan vidd őket közelebb.Ha agressziót érzel akkor azt a cicát amelyik agresszívabb azt rakd be egy olyan ketrecbe ami rácsos hogy láthassák, és érezzék egymás szagát.Lehet, hogy az elején nem fog ez nekik tetszeni de ha sokat gyakorolsz menni fog.Hamár ez megy próbáld meg megszoktatni a két cicát úgy hogy szabadon van mind kettő.Ha ezis megy vegyél elő egy cica játékot(csakis egyet) és kezdj el velük közösen játszani!

Ha ezis megy akkor már nagyon közel álsz a barátsághoz.Rakd le a két cica tálját kb.20 centire egymástól rakj bele cica tápot (vegy azt emit szeretnek) és állj a két tál közé!Ha jól csinálod menni fog!

2019. aug. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az új cicaval nincs baj ő társaságban nevelkedett menne barátkozna. A régebbi már szag alapján fujjog úgy hogy nem látja a másik cicat csak érzi mivel el van kulonitve hogy ne tudjak egymást látni csak érezni. 4 napja van Nallunk ez az új. Ha látna hamarabb megbaratkozna vele vajon?
2019. aug. 25. 07:41
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen!De ha mégis agreszziót érzel a réginél mint mondtam rakd be egy olyan ketrecbe vagy bárhova de olyan helyre aminek legyen rácsa hogy lássák érezzék egymást de ne tudja bántani az egyik cica a másikat!Lehet eleinte oda akar majd kapni ezért ha a mancsa kifér a rácson legyetek ott!Ezt addig csináld még meg nem szokja sokáig is tarhat!Lépésenként csináld és csak akkor vedd ki az agreszziós cicát a ketrecből ha a másik már nics ott!
2019. aug. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen vettem is ahhoz a szobához ilyen tér elválasztó hálót csak nem merem addig kinyitni az ajtót hogy lássa amíg a szagra is támad. Ennek az a hátránya hogy a meglévő kistermetű kutyával akivel eddig joba volt őt támadja. Olvastam a Feliway friends parologtatorol de Nemtudom segítene e rajta. Köszönöm az eddigi válaszokat
2019. aug. 25. 15:53
 5/8 A kérdező kommentje:
Fejlemény : a 2 cicat kivitük pórázon udvarra távol egymástól így szagra már nem morog viszont a régi fél tőle. Idő kell neki tudom de úgy gondolom ketrectol rosszabb lenne nem érezné magát biztonságba ezért most megpróbáljuk hogy mindkettőt 1 órára kivinni setalni hatha hamarabb elfogadják egymást.
2019. aug. 25. 20:19
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez remek hír!De hamár ez tényleg megy úgy hogy nics nagyobb agreszzió akkor nem is kell elválasztó!De amiket mondtam hogy játszvelük közösen etesd őket közel egymáshoz kipróbálhatod!(De tényleg csak akkor ha nem agreszzivak)Szerintem a félős cica is megfogja szokni sőt biztos!Az is már egy nagy lépés hogy elvitted/viszed őket közösen sétálni!
2019. aug. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet h csak több együtt töltött idő kell nekik. Az én kandúrom félt a nősténycicánktól napokig azután h az ivartalanítva lett. Holott vele nevelkedett nagy barátok. Idő kellett neki is amíg újra megszokta ( bár itt nálunk nem is tudom mi volt a baj, nem új cica volt). Minél többet legyenek együtt.
2019. aug. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen az lesz a következő lépés de így 4 nap után ez is haladás újra engedi magát simogatni nem gondoltam volna H így megvaltozik viselkedésre.

Másik valaszolnak: igen mondta akitől hoztuk hogy ők is ivartalanitottak egyik cicajukat és utánna mind fujjogot rá lehet szagtol érdemes le furdeni ilyenkor.

2019. aug. 26. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!