Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a baja?

Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

A cicám pár napja nem igazán eszik, kb 3-4 napja. Furcsán is viselkedik, máshogy mint ahogyan szokott, sokkal többet alszik, kevesebbet játszik. Benti cica, mindig nagyon játékos volt, kevesebbet aludt mint a többi cica (több cicám volt már). Olyan szomorúnak néz ki vagy nem tudom. Ma voltam Vele állatorvosnál, de ő mindent rendben talált nála, mondta hogy teljesen egészségesnek tűnik. Kicsit megnyugodtam, de mióta hazajöttünk sem evett szinte semmit. Ha én eszek valamit abból kérne (pl sajtot ettem és nyávogott hogy kell) de az eddigi megszokott kajája nem kell Neki. Barátom ritkán ad Neki pulyka vagy csirke felvágottat, azért szokott "kunyerálni" tőlem is.

Olyan mintha akarna enni de nem tudna... De az állatorvos szerint nincs semmi ami miatt nem enne, a fogai is rendben vannak, a szájával sincs semmi.

Másnak volt már hasonló helyzetben a cicája?

Tudom ez elég kevés információ így, de sajnos én sem tudok többet mondani. Nagyon aggaszt, aludni sem bírok hogy mi baja lehet. Az egész cica egyszerűen furcsa, nem olyan mint szokott lenni.



2019. aug. 22. 23:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Csináltass egy átfogó labort neki.
2019. aug. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Immunerősítőt adott az orvos, azt mondta hogy ettől lesz étvágya. Nem is nagyon értem, ő teljesen mindent rendben talált, fel sem vetette ezt az ötletet hogy vizsgáltassam ki jobban. Pedig tényleg jó orvos, mindenki csak jót mond róla.
2019. aug. 22. 23:34
 3/18 A kérdező kommentje:
Pont most ment a hasa is. Eddig nem is nagyon használta az almot. Lehetséges lenne hogy a cicáknak való tej amit vettem az kavart be nála? (Ritkán veszek Neki, nagyon szereti a tejet, de érzékeny a sima tejre). Másfélét vettem mint szoktam. Már mindenre gondoltam, de akkor holnap beszélek az orvossal.
2019. aug. 22. 23:43
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Lehet ám a nagy hőségtől sincs étvágya. Nálunk is van most hasonló gond, ugyanígy szája fogai rendben, nálunk pl azt mondta a doki, hogy adhatom a calopetet ha akarom, de várjuk ki a szeptembert, ha nem javul a dolog a hőség múltával sem, akkor érdemes a labor.

Mondjuk ettől függetlenül én adom neki a pasztát, ártani nem árt, picit talán jobban eszik így egy hèt múltán. :)


Viszont nálad az egyéb tünetek miatt, amit észlelni vélsz, én már csak a saját megnyugtatásom végett is csináltatnék egy általános labort, a kedvetlenség kb akárminek a tünete lehet, a cicák nem szeretik kimutatni, ha baj van.

2019. aug. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el egy másik orvoshoz minél előbb :(
2019. aug. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
A gond az hogy 3 orvosnál voltam eddig az állataimmal (kutya, cica) és sajnos a többi 2vel nem voltam túlzottan megelégedve. Másoknak sincs jó véleményük róluk, csak ez az egy megbízható. A többinél sajnos elég rossz tapasztalatom van, volt cicám amelyik az orvos hibájából halt meg. :( Félek máshova vinni. Viszont most felhívom akinél voltam hogy ment a cica hasa, hátha így van más ötlete hogy mi lehet a gond. :/
2019. aug. 23. 09:20
 7/18 anonim ***** válasza:
Attól is megy a hasa hogy csak iszik de nem eszik. A felvágottat eszi amit adtok neki vagy a sajtot?
2019. aug. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Oltásai vannak a cicának? Mennyi idős? Milyen táppal eteted? Nincs valamilyen kedvenc konzervje vagy nasija, amit akármikor megenne? Én biztos, hogy felhívnám a dokit, hogy nézzünk egy vérképet! Elég fura, hogy szeptemberig akar várni, ha addig nem eszik rendesen, akkor már rámehet a májára is... Amikor én étvágytalanság miatt vittem dokihot az egyik cicámat, azonnal vették a vért tőle, és csináltattuk egy nagylabort. Egy nagycsomó dolog nem látszódik a macskán kezdeti stádiumban, simán lehet akár veseprobléma is, ha nem olyan fiatal!
2019. aug. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Vidd vissza a dokihoz azzal, hogy nem javul, és te kérj egy labort!
2019. aug. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

8, szerintem félrenéztél valamit, a szeptembert én írtam az egyik válaszban hasonló szituval, nem a kérdező. :) Nálunk nem ennyire rossz a helyzet (nincs hangulatváltozás, nincs hasmenés), nálunk erre mondta a doki, hogy lehet a meleg miatt is, és mivel fizikailag rendben van a cica, ezért érdemes figyelni, lesz e változás.

A kérdezőnek természetesen én sem javasolnám, hogy hozzánk hasonlóan várjon, a kommentemben is labort javasoltam, így meg, hogy közben írta a hasmenést, pláne nem érdemes annyiban hagyni.


Kérdező, kérlek, írj majd, hogy mi a helyzet a cicával!

2019. aug. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!