Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a véleményetek Facebookon...

Mi a véleményetek Facebookon lévő állat és főleg macska védőről?

Figyelt kérdés
Szerintetek beteges amit csinálnak vagy normális? Értem itt pl hogy sokszor nagyobb figyelmet várnak el egy állatra mint egy gyermekre...Nem szapulni akarom őket én is macska mániás vagyok de csak ésszel, viszont némelyiktől falra mászom...Mi a ti véleményetek?

2019. aug. 24. 18:41
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Védőkről***
2019. aug. 24. 18:42
 2/14 anonim ***** válasza:

Mint annyi minden másban, ebben a témában is túlzásba lehet esni. Aztán, hogy kinek mi a túlzás, azon meg jól össze lehet veszni.

Én ha nem tetszik valami, háborgok egyet, de csak magamnak vagy páromnak, irkálni nem állok neki, főleg nem facen.

2019. aug. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
54%

miből gondolod, hogy egy házban tartott macska nem érdemel annyi figyelmet mint egy gyerek?

ezerszer inkább macskát tartok, mint gyereket

2019. aug. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Első teljesen adom a véleményed.

Második válaszoló, persze kinek mi :)

2019. aug. 24. 20:25
 5/14 anonim ***** válasza:
76%
Jaj sokan szekálják ezzel az állatvédőket, hogy miért nem inkább a gyerekeket támogatják... Ha mindenki az emberekre fókuszálna, akkor lennének csak gáz állapotok itt... Amúgymeg mindenki azt "véd", amit akar. Miért nem foglalkozol te a gyerekekkel, ha ez ennyire zavar?
2019. aug. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%

Akkor... mert ilyen nagy tulzásokba eső állatvédő vagyok.


Már ne is haragudj,nagyon sok ilyen támadás éri azokat,akik lelküket kiteszik az állatok segítéséért.


Az állatvédők TÖBBNYIRE mind magánemberek/civilek,akik SAJÁT pénzből segítik az állatokat. Az orvos sokba kerül,a befogás nehéz,a szaporulat olyan nagy,hogy mindnek segíteni lehetetlen. Mikor egy befogadónál már több,mint 10 macska/kutya van,és a saját kis keresetét áldozza az orvosra/etetésre,akkor még ezzel is szájba dobják.

A menhelyek tele,a civilek fáradnak,a kormány semmit sem tesz,az állatok NEM KÉPESEK pénzt keresni és etetni/ellátni magukat.


Egy beteg gyerek mellett vannak jó esetben szülők,orvosok,mert tb-je van. A kórházak fogadják.

De egy állat,akinek ez nincs meg,mi a lókukit csináljon?


Ami még szép,hogy azok szoktak ezzel a "beteg gyerekeknek segítsé má" maszlaggal dobálózni,akik maguk sem mozdítottak odebb soha egy fűszálat egyetlen embertársukért. Kérdező,te mit tettél a beteg gyerekekért? Vagy a hajléktalanokért? Vagy az elhagyott idősekért? Ruhát osztasz? Vagy ételt?


Jó oke,itt azt mond az ember,amit akar,de remélem tudsz őszíntén válaszolni. Es ne haragudj,de nagyon sok szervezet van BÁRMELYIK bajbajutottmellett. Az ember had döntse már el megszólás nélkül,hogy kinek és mennyit segít.

2019. aug. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#5 nem bántom őket, én is védem az állatokat nem egy macska kolóniát mentettem már.

Gyereket egyenlőre még nem szeretnék mert 20 éves vagyok ...


utolsó: Jelenleg is mentünk állatokat párommal főleg (miskolciak vagyunk) itt a Csanyikból 21 macskát fogtunk be 2 éve ebből mi ivartalanitottunk 12 db-t.

Hangsúlyozom hogy imádom a cicákat nekem 9 db van ebből az összes mentett és ivartalanítás is meg volt. Akár mikor bekopogtat valaki az ajtón hogy pl legutóbb daganatos gyermekeknek kértek adományt 1 zsák ruhát adtunk és 1000Ft-t.

Ha egy hajléktalan pénzt kér adok mert hiába italra kell neki és közbe zsemlere kéri nem tudok nem adni.... Ruhát ételt nem osztok viszont utcánk végén van egy idős néni neki segítek ha felhív és meg kér valamire unokai külföldön gyerekei pedig dunántúlon laknak ő pedig nem hajlandó költözni kedves kis néni szívemhez nőtt, plusz neki is van 3 cicája 2 kutyusa :)

Itteni állatokat rendszeresen etetjük saját költségén havi 20.000Ft mivel mindketten dolgozunk szerencsére nem érezzük megterhelőnek. Saját költségen eddig 38 macskát ivartalanítottunk ha jól számoltam... Viszont én ennek ellenére is többe nézek egy gyermeket. Egy állat állat marad hiába imádom őket egy gyermek pedig ha jól van nevelve egy olyan ember lesz aki segítőkész és nem hagy hátra senkit és semmit. Egyedül azért vagyok picit kiakadva erre a témára mert multkor volt egy poszt video hogy egy gyerek meghuzta a cica farkát...erre rogton 200 komment hogy agyon kéne verni a gyereket aki legfejebb 8-9hónapos lehetett... Erre enyhén szolva nem talaltam szavakat...

2019. aug. 25. 11:57
 8/14 anonim ***** válasza:
66%
A gyerek az én szememben miniatűr ember, aki majd felnőtt lesz. És igen, ahogy írtad is, a neveléstől függ, hogy milyen ember lesz belőle. A nagy százalékuk viszont nem kap az én értékrendemnek megfelelő nevelést, és erkölcsileg hulladék emberek lesznek. Iskolában dolgozom egyébként, az alsósok nagy része még aranyos, de ahogy nőnek, némelyikből igazi rosszindulatú kis féreg lesz. Amíg engem békén hagynak nincs velük bajom, de segítse őket a családjuk meg az állam, én maradok az állatoknál.
2019. aug. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Kerdező,egy gyereket segít az állam,egy állatot nem.

Valamint azt mondtad,megfelelő nevelés. Szerinted kb hány gyereket nevelnek manapság arra,hogy segítsen? Nem sűrűn látok ilyet,sőt,engem sem arra neveltek. Nem is kellett. De nem is ez a téma igazából,mert akkor neked nem a "beteg gyerekek nemsegítése" a gondod,hanem a poszt.


Tudod,létezik két hatás ebben a körben. Az első,hogy az interneten mindenki szeret nagyot mondani. Ezeknek az embereknek kb a fele hozzá se szolna a gyerek,a másik meg max csúnyán nézne.

A másik dolog a tömeghatás. Az elvisz sok embert a hátán. Egyik elkezdi és megy vele a többi.


Erről nem érdemes konzekvenciát levonni.

2019. aug. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Teljesen egyetértek veletek...nagyon sokan szeretnek nagyot mondani főleg a fotelból... igazából most kezd kinyílni a vilag előttem sok mindent nem értek még, pont ezért is tettem fel a kérdést hogy mi a normális :)

Amugy nagyon szépen köszönöm hogy normális válaszokat kaptam kedvesek vagytok:)

2019. aug. 25. 13:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!