Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bántani fogja a kiscicákat?

Bántani fogja a kiscicákat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van három 4 hetes kiscicám. Az anyjukkal vannak. Régen volt egy nagy kandúrom is, de eltűnt, viszont ma, kb másfél hónap után hazajött. Nem fogja bántani a kiscicákat? Az övéi, ha ez számít. Már látta hogy hol vannak, de nem megy feléjük se. Régebben ide tévedt kóbor kiscicát nem bántotta.

2019. aug. 23. 12:50
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Mondjuk nem ártana felelősebb állattartó lenni és legalább ivartalanítani. A kóborlást és a vak világba szaporodást is megelőzné. A kérdésre reagálva, kandúr függő. Akad olyan, aki akár megfojtja és szétszedi a kicsiket, míg más kandúr akár félhet is tőlük.

A legjobb, ha bent tartod a piciket a házban, biztonságban.

2019. aug. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
Egy anyamacska konkrétan kikergette a világból a kutyámat (aki nem kicsi) mikor odament szegény csak megnézni, mi az. Szerintem nem fogja bántani, anya mellett esélye sincs. De azért érdemes figyelni, ha csak megpróbálja el kell őket zárni egymástól. :)
2019. aug. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Első, értem amit mondasz, viszont eredetileg ezek nem az én macskáim. Falun lakom, gyakran vannak itt hetekig idegen macskák, amiket nyílván nem fogok sorra ivartalaníttatni, csak azért, mert 2 hétig itt vannak. Ezek a macskák is így kerültek ide, egyszer megjelentek, azóta itt maradtak, amire nem számítottam, eddig nem volt ilyen.

Második, köszi a választ! :) Az anyjuk folyamatosan nincs velük már, csak etetések alatt, azért is féltem őket. De eddig a kandúr rájuk se bagózik, figyelem. :)

2019. aug. 23. 13:37
 4/10 anonim ***** válasza:
45%
Ja, hogy te potyamacsek-hotelt csinálsz a portádból...hát ha neked ez így jó, akkor áldásunk rád.
2019. aug. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%
Alapvetően igen, mert ha a kismacskákat eltünteti, minél előbb lehet kufírc az anyamacskával, függetlenül attól, hogy a saját "gyerekei".
2019. aug. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

4-es, nem én hívtam ide egyik macskát sem, erről ennyit. A portámhoz meg még mindig nincs közöd, nem ez volt a kérdés.

Akit érdekel, nem bántotta őket. Felügyelet alatt odajött, de nem igazán érdekelték. Amelyik oda ment hozzá, arra ráfújt, és arrébb vonult. :)

2019. aug. 23. 17:15
 7/10 anonim ***** válasza:
33%

Feljöttem Gyk-ra évek múltán, nem sokat változott.

Mindent jobban tudunk, mindenről van véleményünk hogyan kéne csinálni, csak szerencsétlennek a kérdésére nem tudunk válaszolni. :)

2019. aug. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%
simán megölheti őket, mert neki az ösztönök az elsők. ha nincs kismacska, mehet a kufirc. honnan tudod, hogy az övéi? egy alomnak lehet több apja is, egyáltalán nem biztos, hogy az övéi, de ha így is van, egyáltalán nem számít. szóval figyelj rájuk.
2019. aug. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A cicák jól vannak, a kandúr már nincs is itt, ismét elment. :)
2019. aug. 23. 22:08
 10/10 A kérdező kommentje:
8-as, onnan sejtem, hogy az övé az álom, hogy a nőstény nem járt el, és itt csak az a kandúr volt itt, soha nem láttam csak nőstényeket a környéken.
2019. aug. 23. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!