Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kismacskák a kertben és...

Kismacskák a kertben és mindenhol?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A napokban felfigyeltem egy (vagy inkább több) macskacsaládra.

Elég vadak, szerintem senkijé, csak valaki elfelejtett ivartalanítani. A macskamentők fullon vannak, akiket kérdeztem, senki nem tudja vállalni őket. Kint ülnek vagy szaladgálnak az autóúton, meg már be-bejöttek a kertbe is.

Szerencsére a kutyám macskabarát, de a szomszédoké nem az.

Próbáltam fotózni őket, de nagyon félnek.


Mi ilyenkor a teendő, ha senki nem tud segíteni, de nem akarom, hogy bajuk legyen?


2019. aug. 29. 14:03
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Pontosan ez az, hogy ha odaszoktatja, akkor sokkal jobban fogja tudni kontrollálni őket! Például igen, így lehet őket szépen ivartalaníttatni, és nem lesz több szaporulat! De ha hagyja őket, akkor ugyanúgy szaporodni fognak évente kétszer, betegek lesznék és éheznek, és a kérdező nézheti végig minden évben, ahogy a kismacskák felét kivasalják az autók, a másik fele meg meghal valamilyen betegségben! Ha még a lelkiismeretesebb emberek is a homokba dugják a fejüket, és sz4rnak bele, akkor soha-soha nem lesz javulás! Ha másban nem is, de szerintem az ivartalanításban lehet számítani szervezeti segítségre!
2019. szept. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!