Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 5 hetes kismacskák nem szobati...

5 hetes kismacskák nem szobatiszták? Hogyan lehetne megszoktatni velük az almot?

Figyelt kérdés

5 kiscica szuletett nalam, nagyon aranyosak, szepek, tisztak.

Viszont 1 kivetelevel nem hasznaljak az almot.

Az anyukajuk benti cica de a dolgat kinn vegzi a kertben, igy az anyjuktol soha nem lathattak azt, hogy benn a lakasban alomba piszkit, ergo meg se tanitotta nekik.

Mind a 4 cica az alomtalca melle piszkit.

Hiaba torlom fel ecettel, citromlevel, babapopsitorlovel, domestossal, oket nem zavarja.

Hiaba rakom oket bele, egyutt kaparaszunk, ha latom, hogy eppen melle pisil akkor beleteszem az alomba, de azt hiszik meg kell enni..

Ezzel szemben az egyik kandur baba mar 2.5 het3s koratol az alomba vegzi a dolgat.


2019. jún. 5. 09:27
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Nem vagyok egy nagy macskatudós, de szerintem ha az anyamacska ismeri az alom használatát, akkor ne engedd ki az udvarra wc-zni, hanem tartsd odabent, hogy az alomra járjon. Így a kiscicák is remélhetőleg követni fogják.

(Egyébként vigyázz ezekkel a kismacskás kérdésekkel, mert csomó emberbe bele szoktak itt kötni, hogy miért szaporítod őket stb... Ha ilyen elmebeteggel találkozol, nem kell felvenni a hülyeségeit.)

2019. jún. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

Túl kicsik még, majd belejönnek.

Egyébként szabály, hogy ahány macskát tartasz, annyi alomtálca kell.

2019. jún. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%

Oersze utolsó, de a pici cicáknak nem kell külön-külön xD Olyan minimálisat használnak el.


Még kisbabák, teljesen érthető. Az enyémet 5 hetesen odavittem, kapartam a mancsánál vele és azóta odajár. Néha játszott vele, meg mindog mellé kaparja. Ennek a hatására az anyja is rákapott az alomra, addig mindig kijárt...


Ha látod, hogy máshova pisil, fogd meg és rakd bele az alomba. Az kicsit drasztikus, hogy nyomd bele az orrát a pisibe és utána, de megtanulja tőle.

2019. jún. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

Ne nyomd bele az orrát!! Nem tudja miért teszed (nem tudja még hogy nem szabad a tálcák kívülre pisilni) és csak annyit érsz el, hogy kap egy random rossz élményt.


Ha látod, hogy produlálni készül (kuporodik) akkor gyorsan tedd át az alomra.


De a legjobb megoldás tényleg az, hogy anyacicát ne engedd ki. Majd ellesik tőle az alomtálca funkcióját :)

2019. jún. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Olyan helyre kakilnak, hogy alig ferek be

Ma probaltam beletenni kakalas kozben az alomba de viszolyog tole.

Nos, akkor ma ejszakara benn marad az anyamacska..

2019. jún. 5. 19:04
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem ismerik fel hogy az alomba kell pisilni.

Inkabb korbe pisilik.

2019. jún. 11. 11:04
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy magas még az alomtálca ahhoz, hogy kényelmesen beleugorjanak?
2019. jún. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!