Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vannak itt olyan macska...

Vannak itt olyan macska gazdik, akik házi koszttal etetik a macsekot? Mit adtok neki enni?

Figyelt kérdés

Egy ideig mi BARF-oztunk, utána konzerv kaját kaptak, de az szerintem nagyon környezetszennyező, stb, és átállunk a házi kosztra. Eléggé meglepődtem, mert a macska zokszó nélkül megeszi pl. a rizskását. Pedig ugye úgy szól a fáma, hogy a macskák, ha megszoknak egy táplálékot, nehezen szoknak át másra.

Ti miket adtok a macskáknak, álleti eredetű kaján kívül?



2019. szept. 25. 18:30
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
85%
Elég tájékozott vagyok, köszi. Nem azt írtam, hogy adj konzervet a macskának (mert hulladék majdnem az összes), hanem azt, hogy ne rízzsel etetsd. Adj neki hús.
2019. szept. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Vagy egy másik, amit prémiumnak neveznek:

"Dehidratált baromfifehérje, rizs, búza, kukorica, dehidratált sertéshús*, állati zsiradékok, kukoricaglutén, állati fehérjék (hidrolizált), búza, búzaliszt, szárított cukorrépapép, élesztő, ásványi anyagok, szójaolaj, halolaj, szárított tojás, élesztő-hidrolizátum (mannán-oligoszacharidok forrás), bársonyvirág kivonat (lutein forrás)."


Hoppá!


De te konzerv macskakajával eteted az állataidat! Olvasd már el, hogy miből vannak!


Amúgy, mint már írtam, az illető macska fog magának egeret - de ha nem egeret, akkor verebet, cinkét. Szerintem sokkal egészségesebb életmódot folytat, mint sok másik macsek, ugyanis ő nagyon stramm macska, kiváló vadász.


Azt hiába írod, hogy tájékozott vagy, mivel látszik, hogy nem...

2019. szept. 25. 20:53
 13/28 A kérdező kommentje:
Hát, ez jó: "bársonyvirág kivonat"... :D
2019. szept. 25. 20:58
 14/28 anonim ***** válasza:
87%

Ember, nincs is macskám, ha lenne sem adnék nekik konzervet.

A macskának semmi olyan nem kell, ami nem állati eredetű. Húsevő állat, húst kell neki adni.

2019. szept. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Láttam, hogy egy másik hozzászóló írta, szóval a kettővel korábbi hozzászólás 2 embernek szól.


Mindenesetre nem tudom, hogy abban mi nem világos, hogy a macska fog magának egeret. Ennyire el vannak szokva amúgy az emberek attól, hogy egy állat a természetben képes önállóan megélni? ...amúgy van erre igencsak sok példa, de úgy látszik, hogy vannak, akiknek ez nem fér a fejükbe.

2019. szept. 25. 21:08
 16/28 A kérdező kommentje:

Tessék, ez is az én kérdésem, ebből látható lesz talán, hogy egerésző macskáról van szó:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__10100231-me..

2019. szept. 25. 21:11
 17/28 anonim ***** válasza:
87%

Semmit, mert a macska húsevő. Azaz semmi szüksége a maradékra, ami sós, fűszeres és cukros is lehet. Hamar tönkrevágja a belső szerveit, az emésztését és hamar kialakulnak a hiánybetegségek, plusz lerövidül az életkora és a fogai is hamar kihullanak.


Ha a nyomorult nem kap semmi normálisat az "egér mellé", akkor nyilván a szart is megeszi, ha éhezik, szóval ezen nem kell meglepődni. De ha lenne választási lehetősége, akkor nem a rizskását enné meg, hanem a húst. Mondjuk ha te is hulladékot eszel, akkor érthető, hogy miért nem akarsz normális étrendet biztosítani a macskának.

2019. szept. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
68%
Mondjuk a sertéshúst CSAK sülve-főve kaphatja meg, nyersen szigorúan tilos.
2019. szept. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

17.

Nagy ott a fogalom zavar!

Nem húsevő a macska, hanem ragadozó! Bármi bugyutaságot is olvastál.

Ugyanis, amikor megeszik a macskák az egeret vagy verebet, mindennel együtt elfogyasztják azt. Ilyenkor megeszik a belszerveket, agyvelőt, szemeket, csontokat, bőrt, ízületeket, inakat, zsírt, vért, szőrt, bundát, tollat és ezeken kívül a húst!

Tehát ez a természetes tápláléka! Nem a színhús! Nem válogatja külön, hogy a porcot vagy a velőt nem eszi meg.

Még hogy húsevő... Ragadozó! Még hogy értesz ehhez. Ebből nagyon látszik, hogy nem!


Egyébként nem olvastál figyelmesen, ugyanis le volt írva, hogy most állunk át a táplálkozással, egyik napról a másikra pedig nem tud éhezi.


Itt egy doki elmagyarázza, hogy a macska nem húsevő, hanem ragadozó. Ha akarod, megérted a különbséget, ha pedig nem tudod, akkor nem.


[link]


Másrészt ez a macska annyi egeret fog, hogy nem tudod elképzelni. Még a haverjának is szokott hozni, nemcsak magának. Szóval nagyot tévedtél az éhezéssel kapcsolatban is. Az rajtad áll, hogy belátásra képes vagy-e, csak semmi köze a kérdésemhez.

2019. szept. 26. 05:28
 20/28 anonim ***** válasza:
65%

Az enyém szereti a főtt zöldségeket.

"Házi kosztot", ha adok, akkor olyat, hogy pl porcos-inas-bőrös részek, amit a nekünk vett húsról levagdosunk, meg hozzá vágok némi sima húst is belőle, ezt bedobom forró vízbe, mellé kis répát, vágott zöldbabot.

Vagy néha főzök tojást neki, vagy sütök májat, mirelit halfilét vagy adok néha túrót, natúr keménysajtot, csirkemell sonkát(ami nem túl sós).

Ilyesmi.

Alapvetően reggelre zacskós tápot kap, ezt a száraz bogyókat, délben egy kis tejet(folyadék pótlás nyáron, télen meg jól esik a meleg tejcsi, laktózmentes, természetesen), estére kap egy negyed(10 deka) konzerv macskakaját, a jobbik fajtából, aminek minimum 70%-a hús.

2019. szept. 26. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!