Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vannak itt olyan macska...

Vannak itt olyan macska gazdik, akik házi koszttal etetik a macsekot? Mit adtok neki enni?

Figyelt kérdés

Egy ideig mi BARF-oztunk, utána konzerv kaját kaptak, de az szerintem nagyon környezetszennyező, stb, és átállunk a házi kosztra. Eléggé meglepődtem, mert a macska zokszó nélkül megeszi pl. a rizskását. Pedig ugye úgy szól a fáma, hogy a macskák, ha megszoknak egy táplálékot, nehezen szoknak át másra.

Ti miket adtok a macskáknak, álleti eredetű kaján kívül?



2019. szept. 25. 18:30
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen azon gazdik hozzászólását, akikhez szólt a kérdésem!
2019. szept. 26. 08:52
 22/28 anonim ***** válasza:
A mi macskánk pl. megissza a tejet és nincs tőle hasmenése se más baja. Igaz, ezt ennek ellenére se kap gyakran.
2019. szept. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Persze mert hozzászokott. Ha egy olyan cicának adnál boci tejet amelyik eddig nem ivott vagy van ez a nagyon drága "macska tej" amit cicáknak lehet venni jó pénzért, és köze sincs a tejhez akkor annak hasmenése lenne tőle mert erős neki, de az is hozza szokik. De amúgy ha felhígítod bizonyos aranyban vízzel akkor olyan lesz mint a bolti.
2019. szept. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
45%

Az én macskám szereti a száraz kenyeret ropogtatni.


Igenis kell nekik növényi eredetű cucc is, hisz növényevő állatokat is esznek, amiknek megeszik a béltartalmával a növényi dolgokat is.


Másrészt rengeteg füvet esznek kutyák és macskák egyaránt, kapni nekik külön füvet, de tabletta formában is árulják.


Arról nem is beszèlve, hogy a macskakaják mind tartalmaznak növényi összetevőket(kutyakaják dettó).


Bármit adhatsz, amit megeszik, csak a hús-száraztáp legyen többségben.

2019. szept. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
Köszi-köszi az utóbbiakat is! :-)
2019. szept. 26. 17:27
 26/28 anonim ***** válasza:

Én a macskáknak tejbedarát/tejberizst főzök(felestejből, cukor-só nélkül), ebbe teszek konzerv macskakaját.

Vagy ha nem ezt, akkor csirke nyakból levest, ebbe kenyeret áztatok.

2019. szept. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Köszi!
2019. szept. 27. 23:35
 28/28 Salerno válasza:

"Ti miket adtok a macskáknak, álleti eredetű kaján kívül?"


Öt macskám van, közülük az egyik csak tápot hajlandó enni.A tápok közül a jobbakat ( Royal C., Happy Cat ) veszem, amig ezt megengedhetem magamnak. Ha már nem, akkor éhezik, talán napokon keresztül. Nem hülye, éhen nem hal.


Igazad van, lehetőleg ne szennyezzük a környezetünket. Konzervet viszont nem ezért nem adok a macskáknak ( kutyáknak ), hanem mert a tényleg jó összetételű konzerveket nem vehetem meg (nálunk csak a Rossmannban van ilyen, 200 gr. közel 400 Ft.).

2019. szept. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!