Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Párom nagyon akart egy macskát...

Párom nagyon akart egy macskát, beadtam a derekam, lett egy macskánk, kicsi aranyos, de éjszakára bemészik az ágyunkba. Le lehet erről szoktatni?

Figyelt kérdés
Nem szeretném a következő 15-20évet egy macskával az ágyban tölteni.

2019. szept. 30. 06:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

A legegyszerűbb ha kizárjátok a hálóból, de esélyes, hogy nyervákolni fog egész éjjel.

Érdemes megpróbálni másik fekhelyet (pihe-puha, meleg, nagyjából zárt, de kilát belőle) venni neki, vagy ágymelegítő párnát tenni a mostani ágyába. De nem biztos a siker.

2019. szept. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%

Ki kell zárni a hálóból - ezért mindig nagyon durván lepontoznak, de nem értem miért ekkora gond másoknak, hogy én sem tudok (és nem is akarok) az állataimmal aludni.


Igen, az első időszakban megpróbál majd bemenni, de az enyémeim gyorsan megszokták a helyzetet.

2019. szept. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%
Valószínűleg fázik éjjel, vegyetek neki meleg fekhelyet ahol eltud bújni és zárjátok ki.
2019. szept. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%

Ki kell zárni a hálóból.

Én speciel imádok macskával aludni, de ha nem te ezt nem szeretnéd, akkor soha nem lenne szabad felengedni az ágyra, hogy megtanulja, az tiltott terület.

2019. szept. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
55%

Amíg kicsi, addig nem zárnám ki. Biztos fél, egyedül van, idegen helyen, és elszakították a családjától.

A miénk egyébként olyan, hogy bejön az ágyba, de nem marad ott. Szóval nem vele alszunk. És persze, ha hívjuk, akkor nem jön. :D

2019. szept. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
64%

A legtöbb macska szeret a gazdi ágyában aludni felnőtt korában is, függetlenül attól, fázik-e.

Ahogy előzőek is írták, kénytelenek lesztek kizárni. Ha most elkezditek, pár nap után sztem abbahagyja a nyávogást is.

Még jobb lenne egy külön helyiségben "altatni" a cicát, hogy ti azért ne legyetek bezárva, én például szeretem ha nyitva van a hálóm ajtaja. Nem tudom van-e erre lehetőségetek. Egy külön szoba, esetleg gardrób (nyilván nem szekrény :) vagy a nappali, az a lényeg, ahol alomtál és evési-ivási lehetőség, meg esetleg ablak, erkély van, hogy nézelődhessen is, ha van rá igénye amikor éppen nem alszik.

Megszokja a rendszert, csak este játszani kellene vele azért.

2019. szept. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%
Még egy szavazat arra, hogy zárjátok ki a szobából. Az enyém is bemászott egy időben az ágyba, én szerettem hallgatni a dorombolását (azt már nem annyira mikor fél órán át nyalta magát közvetlen a fejem mellett...), páromat viszont zavarta így. Engem meg a kutyája zavart, szóval mindkét állat ki lett zárva éjszakára, lett helyük a konyhában, most mindenki boldog :)
2019. szept. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%

A háziállat tartás szabályokkal is jár. Nyilván ettől szeretjük, de a hálószoba csak a miénk.

A cicának bőven kényelmes a nappali a fürdő és az előszoba, esetleg a konyha.

2019. szept. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
57%
Ki kell zárni a hálóból. Pár nap alatt megszokja, és nem fog nyávogni. Addig meg tűrjetek, és/vagy füldugó, de ne reagáljatok a nyávogására. Igen, kicsi, aranyos, és sajnáljátok, de ha nem akarsz egy ágyban aludni vele, ezt kell tennetek. Semmi baja nem lesz.
2019. szept. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi az első naptól kezdve kitiltottuk a hálószobából. Este lefekvés előtt lefárasztottuk, és ott maradtunk vele a nappaliban, míg elaludt, másképp egész este sírt volna. Most már csak az esti játék van, egyedül is el mer aludni.
2019. szept. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!