Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan "neveljem" meg?

Hogyan "neveljem" meg?

Figyelt kérdés

3 hónapja hoztam haza egy cicát. Budapesten lakók, nem kertes lakás.

Most kb 6-7 hónapos lehet és rettentően sokat kell pakolnom és takarítani utána, már teljesen kivagyok. Éjszaka a szobámba zárom, velem aludnak, csakhogy ő nem alszik. Mindenhova felmegy, mindent lehúz, széttép, amit csak tud. Napközben is szokta csinálni, akkor a virágokat is tépkedni a lakásban. Tanácstalan vagyok, mert még ilyen macskával nem volt dolgom. Eddig mondhatni mindig szerencsés voltam, és nyugodt macskáim voltak. A cicus sosincs egyedül. Egyrészt 102mm2-es lakás, van még egy yorki kutyus és anyukám is velem lakik, aki nyugdíjas.

Mit tudok tenni, hogy egy kicsit szelídüljön?



2019. okt. 2. 09:20
 1/10 anonim válasza:
18%
Csapj rá nyugodtan 1-2-őt a popsijára és megtanulja. Én volt, hogy 10 perce bezártam a hordozójába, mert nem bírt magával. Meg is tanulta a leckét :D .
2019. okt. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Teljesen felesleges megütni, amit egy előbbi válaszoló írt, ez a macskáknál nem ér semmit (és persze más állatnál sem szükséges). Én amit részemről javasolni tudok, hogy szereld fel a lakást egy-két dologgal, amit szabadon zúzhat és pusztíthat. Erre a kaparófa/macskavár kombó nagyon jó, arról lóghat valami amivel játszhat, meg egy két apró játék amit pofozgathat. Ez eléggé macskafüggő hogy mi jön be neki, de nem kell vagyonokat költeni rá, saját készítésű is megteszi.

A növény neki játék és ennivaló is (ez utóbbira figyelni kell mert lehet mérgező is) úgyhogy ha van más amivel játszhat, ültethetsz mellé füvet neki, azon ezt is kiélheti.

Én nem ajánlom hogy bezárd a szobába, teljesen más a ritmusa és unatkozik éjszaka. Kell bóklásszon kicsit és felfedezzen.

Szóval röviden: próbáld meg lekötni és más alternatívákat kínálni neki.

2019. okt. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
En tetetnék fel neki való polcot,szereznék kaparófát,lógós játékot és csak neki való növényt,amit rághat (cserép,rajta szita és olyan növény ami nem mérgező,pl búzát mondták nekem-olcsó is)
2019. okt. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy nincs egyedül, de játszani szoktatok vele? Pálcás játékkal,vagy labdával, ilyesmik...
2019. okt. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
3 fajta kaparója is van, szokott azokkal is játszani. Én is szoktam vele játszani ezekkel a pálcás cuccokkal. Vannak plüssei is, azokkal is szokott játszani. A kutyával is szoktak játszani, de szinte állandóan mozgásban van és ez mind-mind nem elég. A szobába mindenképp muszáj vagyok bezárni, mivel én éjszakára bezárom az ajtót, szóval vagy kizárom a szobából, vagy be. Kizárni nyilván nem fogom, egyrészt nyávog másrészt a kutya is a szobában van velem. Igazából állatbarátnak mondom magam, de az, hogy még külön virágokat is vegyek tépkedésre, számomra egy kicsit abszurd, mivel attól függetlenül amúgy is tépkedné a többit, sőt így ezáltal azt hinné, hogy szabad is. No meg lénytelen, nem csak a virágokkal van a baj, hanem pl.: a komódon lévő összes cuccot lelöki-kiszedi-eltünteti. Szerintem evidens, hogy nem fogok minden egyes cuccot (pl.: távirányító) fiókokba dugdosni.
2019. okt. 4. 00:23
 6/10 A kérdező kommentje:

A hordozóba bezárást egy kiadós rosszalkodás után már alkalmaztam, de nem zavartatja magát, szeret benne lenni.

Köszi a válaszaitokat, de tényleg kétségbe vagyok esve. Nagyon durva, amit csinál. Napi szinten 1-2 órát takarítok utána legalább, és ez eléggé megterhelő.

Arra is gondoltam már, hogy esetleg egy vele egyidős cica könnyítene-e a helyzeten? Hátha jobban lefoglalná. Vagy csak rosszabbat tennék? És a kutya is lehet besokkalna még egy új családtagtól, az elején nagyon féltékeny volt és még mindig az, sokkal több szeretet igényel ő is.

2019. okt. 4. 00:31
 7/10 anonim ***** válasza:
Viragspriccelovel fújd le
2019. okt. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Először is ivartalanítsd, aztán majd idővel lenyugszik. Nyugi, még csak kölyök.
2019. okt. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez sajnos ilyen. És de igen, ami olyan, azt el kell pakolni... A macskatartás ezzel jár, kb. másfél éves korukig bűnrosszak! Ez van, ha nem akarod, hogy leverjen vagy tönkretegyen dolgokat, akkor azt neked kell megoldani!
2019. okt. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Végül hoztam mellé egy másik cicát, és tényleg jó hatással volt rá, egymással foglalkoznak és a kutyával, így már nem nagyon rombol senki😀
2019. okt. 20. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!