Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy magyarázzam el nekik,...

Hogy magyarázzam el nekik, hogy ez állatkínzás?

Figyelt kérdés
Van egy 3 hónapos cicóm, úgy alakult, hogy a szüleim vigyáztak rá pár napig, mert sürgősen el kellett utaznom. Mi napirend szerint élünk, nincs előtte hagyva a táp, nem eszik házikosztot, nem jár ki, mert nem szeretném, hogy elüssék. Kértem, hogy a többi cicával se engedjék össze, míg nem ivartalaníttattam, mert ivaros kandúrok és nem szeretném, hogy esetleg probléma legyen. Amikor hazáértem és meglattam, hogy kinn szaladgál az udvaron a cicó, ideges lettem, fel volt puffadva, nem volt friss vize benn, de előtte volt kB 3 adagnyi száraz táp. Ebből természetesen balhé lett és én lettem a sz@r, mert szerintem ez kínzás és direkt elmondtam nekik, hogy mit hogyan szoktunk csinálni. Az alom se volt ürítve. Mit csináljak, hogy megértsék, hogy ártottak a cicának?
2019. okt. 4. 13:13
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Basszus... Most olvasom,,"anyám hazikosztos" .


Na mindegy.😊

2019. okt. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nyugi, én is jártam így. Nagyon durván ki tudok akadni, ha a jószágaimról van szó. Főleg, mivel szüleim beszéltek rá, hogy igen, menjek, jó lehetőség(alkalmi munka). Aggódtam, hogy nem vihetem a cicáimat, kutyámat. Mondták, semmi baj, majd vigyázunk rájuk, elmondod mit hogyan szoktál. Írtam egy tökéletesen egyértelmű napirendet úgy, hogy felírtam reggel-este. Aztán külön, hogy kutya, cicák. Erre ők telibesz@..ták, és semmit, de semmit nem úgy csináltak. Az almot mondtam, hogy a kis lapáttal a gombócokat, ürüléket szedjék ki, majd töltsék fel, az egész almot hetente kell kicserélni, a ládát kimosni. Erre ők minden nap kiborították az egészet és újat raktak, de egyszer nem mosták ki. Kajánál a kutyának egy szem tápja nem fogyott, ételmaradékkal tömték, komolyan 1 hónap alatt 4 kilót hízott, kb egésznap evett. A cicáknak tejet adtak, amitől fostak, meg vettek vmi szar konzervet, merthogy nem kell neki a táp, pedig az gyógytáp, és mást nem szabadott volna kapniuk. A kutyát ki sem vitték az udvarból, mikor én napi 2x megjáratom.

Tudom, nagyon, nagyon idegőrlő tud lenni, amikor mindent elcsesznek, amit Te felépítettél.

2019. okt. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Az ilyenektől én is totál kiakadok! Nálunk az történt, hogy én betegség miatt kórházba kerültem és mire hazajöttem, mindkét cicámnak ment a hasa. Totál kiakadtam! Velem ilyen sosem történt évek alatt! Rákérdeztem, hogy adtak neki tejet vagy valami mást, de azt állították, hogy mindent úgy csináltak ahogy mondtam és nem adtak semmi olyat, talán picit több kaját kaptak. Azóta sem tudom, hogy mi történhetett.

Az a legdurvább, hogy tényleg nem tartják tiszteletben azt ahogyan mondtad nekik, még csak nem is törekszenek rá. Ezek után én a helyedben semmiképp nem hagynám rájuk többet! Majd ha szembesited őket a tényekkel mikor még lesz ilyen akkor talán elgondolkodnak a dolgokon. Sajnos mást nem tehetsz!

2019. okt. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!