Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lakásban tartott cica kertes...

Lakásban tartott cica kertes házban?

Figyelt kérdés

Hamarosan elköltözünk panelból kertes házba. 10 éves a brit rövidszőrű, ivartalanított cicánk, rettentően féltem, hiszen ott bármikor ki-be tud majd járni, ráadásul ő egy igen félénk, bátortalan cica.


Milyen tanácsot tudtok nekem adni, mire figyeljek oda? Gondolom ilyen helyeken rengeteg a szabadon mászkáló macska is. Mindenképpen szeretném magammal vinni, nagyon szeretjük a cicánkat.



2015. máj. 8. 14:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez inkább fordított esetben szokott gond lenni, házból lakásba vinni a macskát, na az egy nehéz vállalkozás. A macskád jobban fogja érezni magát ha van kert, valószínűleg szívesen kimegy majd a teraszra, de egyáltalán nem biztos, hogy a kert is vonzani fogja, más macskáktól általában megijednek a benti cicák és bemennek a házba. Semmi gond nem lehet ebből, inkább az autókra figyelj, mert ha kimerészkedik az utcára és még nem látott autót, abból baj lehet.
2015. máj. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha félénk akkor valószínűleg ki sem mer menni majd a kertbe. Amúgy én is kertesben lakok, de a cicáimat bent tartom, mert kint veszélyes. Elütik, megmérgezik, kutyák is veszélyesek a szomszédban.
2015. máj. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is kertes házban lakom, benti macskákkal. A környéken a macskák várható élettartama max 2-3 év, eszem ágában sincs kiengedni az enyémeket. A szomszéd két macskával költözött ide, egy éven belül mindkettő meghalt. Úgyhogy az én tanácsom: ne hagyd nyitva az ajtókat, az ablakokra pedig macskaháló.
2015. máj. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Húha, köszönöm a válaszokat. Két kisgyerekkel nehéz lesz megoldani, hogy mindig csukva legyen az ajtó, ráadásul az emeleten is van egy terasz.
2015. máj. 8. 15:16
 5/10 anonim ***** válasza:
6%
Te jó ég! Szerintem konkrét állatkínzás bent tartani egy macskát, ha van kert. A macska alapvetően kinti állat, az, hogy az emberek képesek mondjuk egy nagytestű kutyát is bent tartani, az az ő szegénységi bizonyítványuk, mindamellett a kutya jobban bírja a bezártságot, mint a macska. Nekem három macskám van, akik általában kint vannak, télen, illetve amikor kedvük van akkor persze bent a lakásban. Ha kikéredzkednek, akkor kiengedem őket és ezt az összes ismerősöm is így csinálja. Egyetlen barátnőm akarta bent tartani a macskáját, de kb. féléves korára már ő is ki lett engedve, mivel lekaparta a festéket is a falról csak legyen kiengedve. Van egy macskám, aki 10 éves és benti macska volt, ő nem nagyon szeret kint lenni, de a teraszra kimegy, a telekről nem merészkedik ki, az ő viselkedése alapján, úgy gondolom, hogy nem kell ennyire túlgondolni ezt a dolgot, a macskák alapvetően is óvatosak egy idegen helyen, ha pedig még félős is a cica, lehet, hogy az ablakpárkánynál nem is megy kijjebb.
2015. máj. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.


Vagy megtanítod a gyerekeknek, hogy ne engedjék ki a cicát, ne hagyják nyitva az ajtót, vagy kb annyit tehetsz, hogy imádkozol, hogy a macskád 10 évesen ne akarjon kimenni, de ha mégis, ne olyan legyen a környék, mint az itteni. Egyébként elbúcsúzhatsz tőle :-(


Nem akarok vitát generálni a kinti vagy benti tartásról, ez mindenkinek a magánügye (egészen addig, amíg nem a mi kertünkbe ellik az "ő" macskája, és nem nekem kell qva sok pénzt otthagynom az állatorvosnál a "természetesen" oltatlan anyuka haldokló kölykeire, hogy a lelki részéről ennek ne is beszéljek). Tudok kiengedett cicáról, aki 16-17 évig élt, de nem ez a jellemző, sokkal több elütött, széttépett, megmérgezett, sohanemláttamtöbbet cicáról tudok. Az én 3 macskám eddig nem akart kimenni a házból, illetve az említett anyacica, miután végre sikerült megszelídíteni és megfogni, annyira örült, hogy végre biztonságban, nyugalomban van, hogy az ajtó felé se nézett, se nálam, se később a gazdijánál. Nem ez az állatkínzás szerintem.

2015. máj. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6 Nem akarok bántani senkit, de az a macska nem normális amelyik nem akar kimenni, egyetlen esetben nem akar kimenni egy macska, ha 10 évig bent lakott, mint pl. a kérdező macskája, ilyen esetekben előfordul, hogy nem megy ki, lehet ebben reménykedni, lehet rémsztorikat terjeszteni a kinti macskatartásról, de pl. nálunk Budapesten kertvárosban nem egy 15 pluszos macska van és nem ellik egyik se másik telekre. Egy ennyi ideig bent tartott macska pedig nem fog átmászkálni a huszadik szomszédba, ezt csak a kiskoruktól kint tartott macskák csinálják, de nekik ilyen a normális életmódjuk, ezt így kell elfogadni.
2015. máj. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát lehet az én 4 közvetlen tapasztalatom nem normális, nem tudom. De rajtam kívül is tartanak páran lakásban cicát, pl a kérdezőé is kibírta 10 évig. Nyilván azok az elpusztult macskák, akikről tudok sincsenek annyian, hogy statisztikának lehessen nevezni, és erősen függ a várható élettartam a környezettől, ahová kiengedik a macskát. De konkrét eset megemlítése nem nevezhető rémhír-terjesztésnek szerintem.


Azt gondolom, hogy nem véletlen, hogy pl a noés macskamentés (Budapest kertváros) sem ajánlja a kiengedést, gyakran csak bentre ad cicát. És azt sem hiszem, hogy az oda beáradó kölyökmacskák mind vidékről érkeznének. Az dicséretes, hogy a tieid nem ellenek más kertjébe (vagyis dehogy, ez lenne a normális), és részemről semmi közöm hozzá, hogy tartod az állataidat ezen túl, nem akarok ebbe beleszólni. Viszont ha valaki azt kérdezi, mi lesz, ha kimehet a macskája, akkor szerintem nagy felelőtlenség azt mondani, hogy á, semmi, tök jó lesz. 99%, hogy tökre nem lesz jó, hanem a nagy szabadság eredményeképp hamarosan az lesz a következő kérdése itt a gazdinak, hogy egy hete nem láttam a macskám, hazajön még? (van egy pár: http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=elt%FBnt&kat..

2015. máj. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Oké, mivel valóban nincs statisztika, csak azt tudom mondani, hogy a mi befogadott macskánk, aki 10 évig társas házban lakott, nem megy ki a telekről, de általában még a teraszról sem. Mellesleg azért került hozzánk, mert teljesen be volt zakkanva a bezártságtol és folyton megtamadta a gazdáját, amióta itt van, teljesen normálisan viselkedik. Nem mondom, hogy minden benti macska ilyen, de nem optimális környezet nekik. Ha az állatotthon bentre ad macskát, azt szomorúan hallom, körülöttem minden szakértő szerint szüksége van a macskának a futkarozasra, vadászatra.
2015. máj. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nekünk szerencsére nagy erkélyünk van, a cicánk nagyon sokat van kint, levadássza a bogarakat, napozik, de például a korlátra (amit a biztonság kedvéért virágládákkal is teleraktam), még soha nem ugrott fel. A zárt folyosóra is ki szoktam engedni nézelődni, a mi cicánk szerintem nagyon boldog macska, megvan mindene, a gyerekek is imádják és sokat játszanak vele. Nyilván kalandosabb az élete egy kinti cicának, ezt nem vitatom, nagytestű kutyát pedig én sem kínoznék panelban. Nagyon szeretjük az állatokat, a cicánk is úgy került hozzánk, hogy kimenekítettük egy abnormális tenyésztőtől még kiskorában.
2015. máj. 10. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!