Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska lakásban?

Macska lakásban?

Figyelt kérdés

Cicát szeretnék tartani lakásban. Kérdéseim a következők:

-egyet vagy többet érdemes tartani?

-hányszor kell etetni egy nap vagy egész nap legyen előttük étel?

-mivel etessem?

-két különböző nemű macskánál elég az egyiket ivartalanítani vagx mindkettőt célszerű lenne?

-lakás cicának is kellenek oltások bolhairtó stb?

Továbbá aki tart(ott) panelban cicát azoktól tapasztalatokat várnék, hogy mivel jár ez stb.


Köszönöm



2016. aug. 17. 19:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

ivartalanítani mindenképpen kell,ha lány ha fiú. rengeteg pozitív előnye van, ezeknek utána olvashatsz.

amíg kicsik addig gyakrabban kell etetni. felnőtt cicát napi 2-3 alkalommal elég. konzerv vagy táp zacskóján van útmutató,hogy mekkora mennyiséget kell számolnod egy cicára. és én még nyers húst is szoktam adni. nyilván ha ezt kapnak,akkor táp vagy konzerv helyett.

meg alakalmanként adhatsz házi kosztot is. de a fő menü táp és hús legyen ha rám hallgatsz.

féreghajtani kell és én a bolha és kullancsírtót is beadatnám nekik. mi nyakra cseppentőset kérünk az állatorvostól mindig. hetekig megelőzi őket. bolhát utcáról is bevihetsz. vagy szomszéd házból..akármi. én inkább megelőzöm .

egy cica szerintem elég,de ez tőled függ. én nem vettem észre eddig,hogy a cicák igényelnék a társat. kiskorukban persze igen, de felnőttként az én cicáim inkább kerülik egymást.

én azt ajánlom amúgy,hogy olvass el egy könyvet a macskák tartásáról. rengeteg jó írás van, ami segít rendet tenni.

2016. aug. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hát én menhelyről szeretnék cicát és nemtudom picit vagy felnőttet érdemes?
2016. aug. 17. 19:26
 3/13 anonim ***** válasza:

Tarthatsz egyet is, de én a kettőt ajánlom, így is le vannak foglalva a távolléted alatt.

Jó megoldás, ha előttük van az étel, de én a napi háromszori etetést preferálom.

Kölyök korukban vitamindús tápot/konzervet vegyél nekik, felnőve már egyes vitaminokat elhagyhatsz. Szerintem ne csak konzervet adj, adhatsz nekik nyugodtan kemény tápot is mind a kölyök, mind a felnőtt időszakban a fogak erősítése érdekében.

Két különböző nemű macskánál általában csak a hímet ivartalanítják, a nősténynél csak a tüzelést kell kibírnod :D.

Oltásokat nyugodtan adass be (csak a szükségeseket), nem veszíthetsz semmit, csak egy kis pénzt, de hidd el, hogy megéri.

Panelban mindenféle állat tartása engedélyek kérelmezésével járhat. Ha a macskatartáson gondolkozol, mindenféleképpen szerelkezz fel idétlen játékokkal, macskaalommal, és a biztonság kedvéért egy kis mosószerrel is.

Remélem, hogy tudtam segíteni :D

2016. aug. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm Neked is ez joo:D

Milyen fajta macskaeledelt vegyek majd neki(k) ?

2016. aug. 17. 19:31
 5/13 anonim ***** válasza:
Szia, nekem egy 5 éves sziámi cicám van. Lány, ivartalanított. Cica függő az 1 vagy 2 tartása, az én cicám nem tűr meg más macskát, persze amíg kicsi hozzá lehet szoktatni a cicát a másikhoz. A cica előtt mindig ott van az étel, nem olyan mint a kutya, csak akkor eszik ha kedve van. Én nedves és száraz eledellel etettem kicsinek, most már csak száraz tápot kap. Érdemes minőségi tápot venni egy cica nem eszik sokat, az enyém purina one-t és happy cat-et kap. Minden tápon van ajánlás az adagra. Ha külön nemű cicákat tartasz, igen, célszerű mindkettőt ivartalanítani, a nőstényt a tüzelési hiszti miatt, illetve a méhgyulladás elkerülésére, a kandúrt pedig a vizeletszaga és a jelölések miatt érdemes, valamint ha ivartalanítva van megszűnik a párzási időszakban a szökési vágy, csavargás, verekedés. Az enyém oltott, chippelt, de mi külföldre költöztünk vele, féreg-hajtózni őket is érdemes, kicsinek 3 havonta, nagyként évente szoktam neki adatni. Mivel jár: ha szerencsés vagy akkor egyből alomra megy, ha nem, akkor bepiszkít, kell idő míg megszokja. Kell neki kaparófa, játék wc, tálka. Kicsinek nálunk a függönyök rojtosak lettek, a virágokat még most is szeretettel tépi, rágja. Cleo nem megy ki, nincs is benne a vágy. Én nem sétáltatom pórázon. Imádni való szeretetgombóc, de csak ha ő is akarja. Rövidszőrű, de így is fésülködünk. Ha van valami kérdés írj nyugodtan, akár privátba is :D
2016. aug. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Szerintem mindegy hogy egy vagy 2 cica nekem egy van.. Mikor nem vagyunk otthon alszik. Én reggel este adok a cicámnak egy alutasakosat napközben pedig ki van rakva neki táp.. Abból akkor eszik amikor akar. Az hogy mivel eteti az ember az állatát sokszor függ az anyagiaktól.. Én álltalában royal canin tápot és select gold, royal canin és purina alutasakosat adok a cicámnak. Kb 1 éves korig mindenből juniort vegyél. Én ivartalanítás párti vagyok szerintem jobb ha mindkettő ki van. Igen a lakas cicákat ugyan ugy be kell oltani minden ellen és bolha irtózni is kell és féreghajtani is 3 havonta
2016. aug. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm szépen, csak annyi, hogy én menhelyről szeretnék örökbe fogadni és nemtudom, hogy felnőttet vagy kölyköt kéne?

Mert a picivel elég sok gond van sztem de a nagy félek, hogy nem szokná meg, szerintetek?:$

2016. aug. 17. 19:34
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Kölyökként Whiskas Juniort (számíts a kaja mellett más kiadásokra is), felnőttként szintén adhatsz nekik Whiskast, de olcsóbb konzervekkel is beérik. Adj nekik tejet is a csontok erőnlétéért, de féléves korukig SOHA ne adj nekik (az idegrendszered és a szőnyeged érdekében).
2016. aug. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Annyi menhelyes cicát láttam már miután örökbe fogadták.Hidd el nagyon hálás kis állatok lesznek ha valaki gondozza és szereti őket.Szinte kivétel nélkül.Szerintem felnőtt cicát hozz,mert azok nem nagyon kellenek senkinek.Ha menhelyről hoznal akkor inkább kölyköt szoktak mert félnek hogy barátságtalan lesz stb.De a menhelyen segítenek kiválasztani a megfelelő társat neked:)
2016. aug. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
És a felnőtt tutira megszokná a lakást? Mármint nem akarna elszökni meg nem lenne agresszív a bezártságtól?
2016. aug. 18. 07:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!