Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan védhetném meg a kanapét?

Hogyan védhetném meg a kanapét?

Figyelt kérdés
Ivartalanított 7 hónapos kandúr. Mit tegyek, hogy ne kaparja a bútorokat? Valami ötlet esetleg? Van valami bevált nevelési módszer?

2019. okt. 17. 16:36
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

[link]

Hasonló mint ez, csak az egér helyén még egy kaparható kötél lóg és kicsit stabilabb az egész.

2019. okt. 17. 19:02
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez macska-függő. Előző cicámat sehogy nem tudtam leszoktatni az ajtókeret és a tapéta kaparásáról, pedig sok mindennel próbálkoztam. A mostani macsek kevésbé problémás, megfigyeltem, hogy a kanapé sarkát szereti kaparni, így arra a részre szögeltem fel egy keskeny szizál-kötélből készült kaparó-lapot. Amikor az már elhasználódott, akkor szimplán egy szőnyeg hátsó oldalából kivágott darabot (utóbbit az állatorvos javasolta). Szerencsére a kanapém is natúr színű, így nem feltűnő. Nem mondom, hogy túl szép látvány, de a macsek azóta csak azt kaparássza, így a többi berendezési tárgy biztonságban van.
2019. okt. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de ne csodálkozz rajta, ha ezt nem használja! Szerintem a minimum, hogy egy normális, több szintes, nagyobb méretű macskabútort biztosítunk a macskának, amin tud ugrálni, pihenni, játszani, és akkor használni fogja kaparónak is! A macskát nem lehet leszoktatni a kaparásról, az egy természetes viselkedése! Teret kell engedni neki, és olyan körülményeket biztosítani, hogy ezeket a viselkedésmintákat/ösztönöket kiélhesse! Az a baj, hogy a legtöbben fogcsikorgatva megveszik a macskának a minimumot, amit muszáj, de pluszban már nem szeretnek költeni rá, a macskák cuccait pedig igyekeznek elrejteni, nehogy elrontsa az összképet egy alomtálca vagy egy macskabútor! Aztán persze csodálkoznak, ha jönnek a problémák!
2019. okt. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell nézni hogy milyen irányú a felület amit kapar. Te hiába veszel oszlopos kaparófát ha ő a vízszintest szereti. Vagy a függőleges falat. Ha a kanapé oldalát kaparja akkor oda lehet tenni egy szizál fonatos kaparó lapot vagy padlószőnyeg darabot. Az elriasztás is jó lehet, de kell alternatívát biztosítani. Olcsón lehet kapni karton kaparó lakpokat is, van amelyik cica azt szereti. Kicsit koszol de el kell fogadni.
2019. okt. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"13-as: Nem tudhatom, hány macskád volt eddig, de - mint írtam, ők sem egyformák. A drága macskabútor (és macskajáték) sok esetben felesleges pénzkidobás. Én vettem a cicámnak, de rá sem nézett. Amikor galériás lakásba költöztünk, az egyik tartóoszlop egy eredeti fatörzs volt. Nagyon megörültem neki, gondolván, ez lesz az igazi macsek-kifutópálya, hiszen felmászhat a fán keresztül a galériára, ami plusz territórium neki, remekül élezheti a fatörzsön a karmát. Nos, egyetlen egyszer sem mászott fel a fán, még csak nem is kaparta egyszer sem. Pedig akasztottam rá macskamentával befújt játékot, be is mutattam neki, hogy kell kaparnia :), de hiába. Alapból is ritkán volt a galérián (én sem ott aludtam), de ha mégis felment, akkor azt a kis szekrény-tévé-nagy szekrény kombón keresztül tette...

Nyilván sok macsek szereti a komoly macskabútort, de a saját tapasztalatomon kívül sok más gazditól is hallottam, hogy kár volt megvenni, mert nem használja a cica.

(Azt csak a félreértések elkerülése miatt írom, hogy ugyan az enyém kizárólag szobacica, de azért tudna fára mászni, ha akarna.. Ugyanis egyszer véletlenül kiszökött az udvarra és úgy "repkedett" át a bokrokon és kerítéseken, mintha mindig is ezt csinálta volna..)

2019. okt. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment a zöld!
2019. okt. 18. 14:44
 17/18 anonim ***** válasza:
Enyémeknek van többszintes "mászóka". Használják a kaparórészt, de: az egyik az erkélyajtó előtti lábtörlőt lyukasra kaparja, már a 3.-at cserélem. A másik vonatozik a kanapé kiugró alján. Spricceltem őt, meg elviszem onnan, megdorgálom, semmi. Beletörődtem.
2019. okt. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
"vonatozik a kanapé kiugró alján" Ez aranyos, egy időben az enyém is csinálta, nagyon mókás volt. Ahogy idősödött, leszokott róla. 7 évesen már vagy az ablakban alszik, vagy az ölemben, semmi rossz szokása nincs (na jó, talán egy: kakilás után őrjöngve rohangál pár percig).
2019. okt. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!