Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Közös szállítódoboz használat?

Közös szállítódoboz használat?

Figyelt kérdés

Beteg kóbor macskát saját cicám szállítójában elvihetem vagy nem ajánlott? Mennyire lehet kifertőtleníteni?


Másik kérdés, ajtó alatti résen ha szaglásznak egymáshoz, abból lehet baj? Cseppfertőzés vagy ilyesmi?


2019. okt. 30. 21:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Tegyed
2019. okt. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én nem szoktam idegen macskát a saját hordozóbkba tenni, de flóraszepttel, domestossal szerintem ki lehet fertőtleníteni..

Ha nincs oltva a saját macskád, akkor lehet baj belőle, dugaszold el az ajtó alatti rést egy ronggyal!

2019. okt. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az enyém oltott, kombi+leukózis. De van ez a fip, amire nincs oltás, de érintkezéssel vagy ilyesmi el lehet kapni.

Félek, hogy akárhogy mosom ki utána a dobozát, félek, hogy beteg lesz.

2019. okt. 31. 11:10
 4/5 anonim ***** válasza:
A FIP maga nem fertőző. Az a coronavírusból mutálódik, ami cseppfertőzéssel terjed ugyan, de egy coronás macska közel sem biztos, hogy FIP-es lesz, viszonylag kevés cicában mutálódik a vírus. Ha jól kisúrolod a hordozót fertőtlenítővel, és jól átöblíted forró vízzel, nem kéne, hogy baj legyen!
2019. okt. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Van, amit elkaphat tőle, bár egy oltott cicának kevesebb az esélye rá. Elviheted dokihoz, várd meg, hogy van-e valamilyen betegsége, mi az, elkaphatja-e a te cicád, utána esetleg érintkezhetnek azon a kis résen is. Addig mindenféleképpen teljesen elzárva tartanám egymástól a 2 cicót. Illetve én többször is kifertőtleníteném.
2019. nov. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!