Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 8 hetes kiscicám nagyod...

8 hetes kiscicám nagyod durván játszik, harap! Hogy szoktassam le róla?

Figyelt kérdés
egyre erősebben harap, nem tudom mit icsnálja kvele, ha a nozijára koppintok játéknak hiszi...
2010. júl. 17. 18:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Csináld azt, hogy ha megharap, abbahagyod a játékot vele és ott hagyod..Egy idő után tudni fogja, hogy az a játék végét jelenti.
2010. júl. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
25%
ne koppincs rá, hanem b@assz oda neki
2010. júl. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
nem fogja megtanulni így, enyém is ezt csinálta vágj rá a seggére, mienk így tanulta meg! bár néha még most is harap, de csinált rosszabbakat is! :S
2010. júl. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
ha abbahgyom a játékot akkor sosem fogok veel jtszani:) sajnos rögtön csinálja, és egyfolytába. már ugy jön felém h nyitva a szája... nem zavarna ha finoman cisnálná, de most telt be apohár... úgy nekem vetette magát és olyan nagyot harapott hogy vérzett. de vadállat modjára cisnálja :)
2010. júl. 17. 18:18
 5/15 anonim ***** válasza:
Sok mindent nem tudsz,mert az ilyen pici cicák szeleburdik még,és nem nagyon lehet leszoktatni róla ilyen korban... Tehát marada a fight!:D
2010. júl. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
de később abbahagyja? mert akkor nemgáz, annyira nem vészes, csak egyre erősebben cisnálja...még csak 8 hetes de már fáj, félek tőle milesz ha nagycica lesz:D
2010. júl. 17. 18:48
 7/15 anonim ***** válasza:

ha nagyobb lesz nem fog ennyire játszani.

ne koppints az orrára, mert akkor egy idő után ha a fejét akarod megsimizni, arra is azt fogja hinni, hogy oda akarsz koppintani...

mondd neki, hogy "nem szabad", ha elkezd karmolni vagy harapni, ne kapd el a kezed, hagyd, hogy visszahúzza a körmét.

ha sokszor mondogatod, hogy "nem szabad", akkor megtanulja, de ne kiabálva mondd, csak érezze, hogy rosszat csinál.

2010. júl. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

nem hagyja abba ha hagyom neki:) 10 percig is képes rágcsálni:D

jolvan, ha később abbahagyja az már jo, addig kihuzzok harapásnyomokkal:)

köszönöm

2010. júl. 17. 19:56
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha nagycica lesz,akkor már lenyugszik,bár akkor is fog játszani,de sztem talál más játékot magának...,kergeti majd a galambokat és bogarakat!A mi macskánk is rendszeresen vadászik bogarakra,madarakra=)
2010. júl. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj nekem először egy kandúrkám volt és ő is vadállat módjára játszott ennyi idősen és később bedurvult,olyan 3hónapos korába kezdtem el azt csinálni amit egy cicakönyvben olvastam.Következő:a kiscicák mikor bunyóznak az anyjukkal vagy macskatársukkal,akkor ha fájdalmat okoznak a másiknak a szenvedő alany virnyog egyet és vagy elszalad vagy ad neki egy jó nagy adag rugdosást majd elkergeti.Tehát a verekedés addig zajlik náluk is amíg nincs virnyogás.Ha a cica fájdalmat okoz neked nyugodtan csípd meg vagy az ujjaddal,esetleg fel is sikíthatsz,majd kicsit kergesd meg.Hidd el hatásos.

Később kaptam még egy kandúrt és megfigyeléseim azt mutatták,hogy egymás között is ezt csinálják!Próbáld ki,és ne hidd hogy majd nem akar veled játszani utána,ezt ő ugyan úgy játéknak fogná fel,csak észreveszi hogy neked ez már túlzás.

Egyébként az sem igaz minden esetben,hogy "kinövi" a játékosságot.A 7 éves cicám aki tavasszal hunyt el,élete utolsó előtti hetében még kergette a játszós pálcáját=D

2010. júl. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!