Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van olyan, hogy klausztrofóbiá...

Van olyan, hogy klausztrofóbiás macska?

Figyelt kérdés
Van egy macsek aki sokat jár a házunkhoz, mindig etetem, szegénykém kóbor cica de már 1 éve, hogy ide jár, nagyon nagyon félt eleinte tőlem is, ha csak kinyitottam a konyha ajtót...lehet, hogy bántalmazta valaki...viszont már elfogadja kézből is az ételt. Mivel nagyon hideg van odakint, gondoltam a nyári konyhában egy kis kuckót össze eszkábálok neki és megpróbálom "szoba cicává" varázsolni, (természetesen féregtelenítve és oltva van már) viszont amikor nagynehezen rávette magát, hogy bejöjjön az ajtón elkezdett enni, mire én szép nyugodtan becsuktam az ajtót. Ekkor olyan pánik lett úrrá rajta, a viselkedéséből ítélve, hogy még ilyet nem láttam. Mi okozhatja ezt? Valaki bánthatta régen és ez miatt fél a "bezárt" helyektől? Hihetetlen és nagyon szomorú, hogy szegény még 1 év után sem bízik senkiben. Törött volt a jobb hátsó lába amikor az udvarunkba tévedt tavaly... Én vittem el állatorvoshoz és mégis ennek ellenére fél. Vagy azért félhet, mert anno egy hordozható kennelben lett az ő érdekében "elfogva"?

2019. nov. 2. 13:05
 1/4 A kérdező kommentje:
Az elfogást úgy értem, hogy akkor vittem el állatorvoshoz és akkor az szorongást és félelmet kelthetett benne? Ha igen akkor miért járkál vissza mindennap, ugyanabban az időpontban? Olyan furcsa.
2019. nov. 2. 13:08
 2/4 TR75 ***** válasza:
100%

A macska szuverén lény, szóval ha kellemetlen neki a helyzet, akkor hezitál, vagy kifarol a szituációból.

Nyilván nem szereti, ha nincs lehetősége a menekülésre. Nem klausztrofóbiás, csak szereti a tiszta helyzeteket. Ha látja, hogy jól bánsz vele, idővel szelidül (bár lehet, hogy sosem lesz bújós macsek).

A kóbor macsekok meg eleve bizalmatlanabbak.

2019. nov. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Én csak az ő érdekében találtam ki, hogy amíg ilyen hideg vagy hidegebb van befogadom, persze kiengedném csak mégse a mezőn töltse a fagyban az éjszakákat. De akkor ezek szerint felejtsem el az egészet, mert a természetéből fakadóan ilyen?
2019. nov. 2. 13:26
 4/4 TR75 ***** válasza:
100%

Hát, lehet, hogy nem kellene erőltetni. Esetleg kint valami szigetelt kis kuckót csinálni neki. Vagy, ha megoldható, akkor cicaajtó. Esetleg tényleg a szoktatás (mindig hosszabb időre becsukni az ajtót, eleinte úgy, hogy eltereled a figyelmét kajával, vagy játékkal, de ha mehetnékje van, akkor azonnal kiengeded).

Amúgy nem kell túlspilázni a dolgot. A macskák is szőrös lények, szóval nem fog megfagyni :-)

2019. nov. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!