Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscicánál hogyan lehet...

Kiscicánál hogyan lehet megoldani, hogy ne szökjön el, ha nem akarjuk bezárni?

Figyelt kérdés
Van egy hathetes kiscicánk, most a melléképületben tarjuk, de ha megyünk etetni, mindíg szökne ki az ajtón. Bent már olyan fürge, hogy nem lehet utolérni, így félünk, hogy ha kiszökik, akkor nem tudnánk megfogni. A szomszédban elég vad kutya van, nem lenne jó, ha átbújna a kerítés alatt. Az udvart nem tudjuk hermetikusan lezárni. A cica hagyja magát megfogni, simogatni, de csak ha ő is akarja, eléggé öntörvényű, mint a macskák általában. Magunkhoz csalogatni semmivel sem lehet, ha nem akar jönni, sem játékkal, sem étellel, sem hívással. Ráadásul mindenre kíváncsi, minden helyre bebújik, így félő hogy átbújna a kerítés alatt is, ha kint lenne az udvaron. Játékos, nagyon aranyos, nem szeretnénk ha baja lenne. Ha nagyobb lesz, már valószínűleg el fog tudni menekülni, meg vissza is jönni, de most még pici.
2019. nov. 8. 14:25
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
97%

Ilyen fiatalon sehogy sem fogjátok tudni rászoktatni, nincs egészséges veszélyérzete sem.

Illetve normálisan elválasztott cicánál is azt szokták javasolni, hogy tartsd lakásban, ha ki akarod szoktatni, azt kb 6 hónapos kortól lehet elkezdeni, addigra szokik meg annyira, hogy megtanulja, hogy ott a haza - és még akkor is fokozatosan kell kiszoktatni, eleinte felügyelettel.

2019. nov. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Amennyit csak lehet, foglalkozunk vele, naponta többször is, de állat lakásba nem való.
2019. nov. 8. 19:46
 13/21 anonim ***** válasza:
97%
A melléképület az nem egyfajta lakás, ahová bezártátok? Egyáltalán miért szeretnéd megtartani? Nézegeted majd az ablakból vagy mit vársz tőle így, hogy külön van zárva tőletek?
2019. nov. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
95%

Hú, Kérdező,ne vedd sértésnek, de elég tudatlan lehetsz.


„Nem lesz ivartalanítva. Te mit szólnál hozzá, ha téged is ivartalanítana egy ufó?”

Ez az állatoknál nem egészen így működik. Olvass utána az ivartalanítának, mert szerintem nem sok mindent tudsz róla.


„Állat lakásba nem való.”

Már miért ne lehetne állatot lakásban tartani?


A kérdésre válaszolva, ekkora cicát semmiképp nem szabad kiengedni egyedül. Kérdezd meg az állatorvost, hogy ő mit ajánl, mikor engedd ki, akkor majd meg is kapja az oltásait, meg egy bolha-kullancsirtó nyakörv sem árt. Szerintem amúgy tavasszal már kiengedheted.

De addig azt javaslom, hogy engedd be a lakásotokba! Ez egy nagyon pici cica, szüksége van rátok. Ha elzárva tartjátok egy melléképületbe, akkor nem lesz szocializálva, nem szokik hozzátok, unatkozni fog egyedül egy ingerszegény környezetben, rombolni fog, elszokik az emberektől.

Mindenképp egyeztessetek az állatorvossal, és sok sikert! :)

2019. nov. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Már elnézést, de az mennyivel jobb, hogy lakásban tartanak macskát, miközben egész nap dolgoznak és az állat egyedül van?

(Mi sem foglalkozunk vele kevesebbet, csak nem bent a lakásban.)

2019. nov. 9. 11:27
 16/21 anonim ***** válasza:
93%
Ezt a macskát idő előtt elszakították az anyjától, így nem tudja megtanulni azokat az alapvető dolgokat tőle, amik "macskává teszik". Néhány fél órás foglalkozás vele nem elég ahhoz, hogy kialakuljon bármilyen kötődés is. Lesz egy szocializálatlan, vad macskád, ami úgy megszökik, mint a pinty, amint lesz rá alkalma. Ez ebben a formában ugyanolyan állatkínzás, mint amikor valaki kidobja a macskáját. Mert ugye az emberekben nem fog megbízni, miért bízna, hiszen bezárták egy néhány nm-es üres szobába? Más állattokkal nem fogja tudni mit kell kezdeni, hiszen nem volt senki, aki megtanítsa neki az alapvető szociális viselkedést. Rossz esetben összetalálkozik egy rókával, aminek nekitámad és a róka elpusztítja, mert nem tanulta meg, hogy a rókától félnie kell, nem nekimennie.
2019. nov. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
82%

"Te mit szólnál hozzá, ha téged is ivartalanítana egy ufó?"


Tényleg... aztán te mit szólnál hozzá, ha egy ufo bezárna egy mellékhelyiségbe tök egyedül egész napra, néha vinne neked kaját, aztán csodálkozna, hogy nem tud megsimogatni?

2019. nov. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
92%

"de állat lakásba nem való."


Aztán hova való? De komolyan, minek neked állat? Mert nekem azért kell, mert szeretem a társaságát, szeretem, hogy dorombol az ölemben, szeretem, hogy a közelemben tudom. Neked miért kell, ha kizárod az életedből? Hogy tudd, hogy a melléképületben van egy állatod, aki szenved az egyedülléttől?


Basszus van egy szomszédom, hozzád hasonló, aki nem érti, hogy nem való neki macska. Ő legalább kiengedi. Két év alatt öt macskája volt, plusz a szaporulat, mert ő sem ivartalanított. Elfogytak mindahányan. A szaporulatot az anyacica hozzánk hozta át, aztán anyu eltűnt, alighanem baja esett, a kicsik elpusztultak.


Most megint van nekik, ha kinyitom az ajtót, rohan befele a csóri macsek. Mert itt meleg van, meg simogatás. Otthon nincs.

2019. nov. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
96%

"Már elnézést, de az mennyivel jobb, hogy lakásban tartanak macskát, miközben egész nap dolgoznak és az állat egyedül van?"


Ha tényleg érdekel, akár el is mondhatom.


Este, amikor hazamegyek, ott vár a cicc az ajtó elött. Kamerám van, nem is értem, de amikor befordulok a sarkon, ő már jön lefele a lépcsőn.


Bemegyek, enni adok neki, kaját készítek, ott van mellettem. Leülök még egy kicsit dolgozni, ott van mellettem. Bújik az istenadta. Leülök a tv elé, az ölembe gömbölyödik, és dorombol.


Amikor lefekszem, hozzám bújik az ágyban. Érzed a különbséget?


Hogy kimegyek, megetetem, visszamegyek, otthagyom egyedül?

2019. nov. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
79%
Fogalmad sincs, hogy mit jelent a macska tartás meg, hogy felelősség teljes gazdi lenni. Még csak az alap dolgokkal sem vagy tisztában. Az ivartalanítás az egyik legfontosabb dolog, de a macska lakásban tartásárol sem tudsz semmit. Szerintem nem való neked macska és ezt komolyan mondom!
2019. nov. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!