Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Féreghajtás kiscicánál? Fontos

Féreghajtás kiscicánál? Fontos

Figyelt kérdés
Menhelyről hoztuk el a cicust, előtte utcáról lett mentve. 7 hetes. Mielőtt elhoztuk kapott féreghajtót, illetve bolthaírtva lett. Azóta voltunk vele állatorvosnál, kapott még egy adag féreghajtót. (kedden). Ma láttam először, hogy ilyen narancssárgás, barnás hosszú "nyúlvány" lóg a fenekéből. Esetleg az lehet a féreg? Azóta folyamatosan a fenekét nyalogatja. Vigyük esetleg vissza az orvoshoz vagy ez természetes? Illetve, ezt így elkaphatjuk tőle? Előre is köszönöm.

2018. júl. 13. 16:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%

Mennyi idő telt el a két féreghajtás között?

Félő, hogy durván túl lett adagolva. 7 hetes kiscicának még csak nagyon pici adagot lenne szabad kapnia.

Szerintem vidd vissza a dokihoz. Nem akarok hülyeséget írni, hogy kifordult a bele vagy ilyesmi, de ez nagyon rosszul hangzik.

Esetleg keress rá a macska bélférgek típusaira és nézz képeket a google-on. A legtöbb pici, nem olyan nagy, hogy lógjon a fenekéből.

2018. júl. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
26%
A másik kérdésedre a válasz: bizonyos bélférgeket el lehet kapni a macskától. Nem a kilógó cucc miatt, hanem ha férges a cica és nem mosol kezet a simi után, és esetleg a szádhoz nyúlsz, akkor a féregpetéket lenyelheted. Amíg zajlik a féregtelenítés, illetve utána pár napig különösen ügyelni kell a higiéniára az alom környékén is. A kiürülő férgek ugyan már halottak, de a féregpetékből még kikelhetnek újak.
2018. júl. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez bizony féreg, és szegény kiscica nagyon férges vidd vissza a dokihoz. Nem csak kicsi fonálférgek vannak, hanem nagyobb galadfèrgek is, ami olyan vastag mint egy spagetti vagy egy cipőfűző. Meg kell ismételni majd a kezelést, ti pedig figyeljetek a fertőtlenítèsre mert bizony elkaphatkátok.
2018. júl. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ha elkaptuk tőle annak milyen veszélyei lehetnek ránk illetve hogy kezeljük?
2018. júl. 13. 16:49
 5/11 anonim ***** válasza:
26%
Patikában veszel embereknek való fèreghajtót ès kèsz. Párszáz forint és ha el is kaptátok akkor sem tudott még kifejlődni bennetek.
2018. júl. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
25%

Mivel még nem szaporodtak el, 1-2 gerezd fokhagyma felszeletelve, vajas pirítós kenyérrel megoldja nálatok a gondot. Nem vicc, a fokhagyma tényleg erős féreghajtó szer.

Ha visszaviszed a dokihoz, mondd el neki pontosan, mennyi féregtelenítőt kapott eddig! Nagyon pici még, a túl agy adag meg is ölheti! 2x már kapott, ennek bőven elégnek kell lennie, inkább az a félő, hogy sok is.

2018. júl. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
26%
Ha nem voltam elég egyértelmű, a fokhagymát természetesen nem a cicának írtam! :)
2018. júl. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazság szerint az orvosnak már mondtam, hogy kapott már egy adagot, és ő mondta, hogy ad neki még egyet...
2018. júl. 13. 17:26
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a doki pontosam tudja mennyi féreghajtót lehet adni egy ilyen kicsi macskának. Addig kell féreghajtózni amíg férges a cica, persze a két féreghajtó között el kell telnie bizonyos időnek (általában 10 nap). A kismacskákat is 2 hetente kell féreghajtózni 2-4-6 hetes korukban.
2018. júl. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az embernek való féreghajtóból egy doboz (ami egy kúrára elég) 5e Ft volt tavaly, nem hiszem, hogy azóta olcsóbb lenne. Ráadásul vényköteles.


A macsekban galandféreg van, amit ha megfertőz titeket, a háziorvosnak jelentenie is kell a közegészségügyi veszélye miatt. Én mielőbb visszavinném a macskát az állatorvoshoz, mert a galandférgességre más gyógyszert adnak (legalábbis embernél így van), valamint felkeresném a háziorvost is és feliratnék a család minden tagja számára megelőzésként egy-egy adag gyógyszert.

2018. júl. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!