Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megéri erre a tápra váltani?...

Megéri erre a tápra váltani? (Purizon Sterilised gabonamentes)

Figyelt kérdés

2 éves nőstény, félperzsa cicámnak, aki 5,5 kiló, csak benti. Mióta műtve lett, mindig steril tápot kapott. Van értelme a sterilnek, vagy elég a gabonamentes? Eddig úgy gondoltam, kell a steril, de most elbizonytalanodtam. A Happy Cat-ről váltanánk, ami bejött, de nem a legjobb minőségű. Szuper Prémium, mint Applaws, Acana, N&D, stb, nekem már drága.


Összetevők:

30% friss csirkehús, 28% szárított csirkehús, burgonya, 5% csirkezsír, 2% szárított tojás, 1,5% friss, szálkátlanított hering, 1,5% szárított hering, 1% halolaj (100%-ban heringolaj), 1% hidrolizált állati fehérjék, borsórost, szárított sárgarépa, szárított lucerna, inulin, frukto-oligoszacharidok, mannán-oligoszacharidok, szárított gránátalma, szárított alma, szárított spenót, 0,3% útifűmaghéj, fekete ribizlipor, szárított narancs, szárított fekete áfonya, nátrium-klorid, szárított sörélesztő, 0,2% kurkumagyökér, 0,12% glükozamin, 0,09% kondroitin-szulfát, körömvirág-kivonat, aloevera-kivonat, zöldtea-kivonat, rozmaringkivonat.



Adalékanyagok

Tápértékkel rendelkező adalékanyagok:

A-vitamin 18.000 NE, D-vitamin (D3-vitaminként) 1.200 NE, E-vitamin 600 NE, C-vitamin 300 mg, niacin 150 mg, D-pantenol 50 mg, B2-vitamin (riboflavinként) 20 mg, B1-vitamin (tiamin-mononitrátként) 10 mg, B6-vitamin (piridoxin-hidrokloridként) 8,1 mg, biotin 1,5 mg, folsav 1,5 mg, béta-karotin 1,5 mg, B12-vitamin (cianokobalaminként) 0,1 mg, kolin-klorid 2.800 mg, cink (mint metionin hidroxi-analóg cinkkelátja) 910 mg, mangán (mint metionin hidroxi-analóg mangánkelátja) 380 mg, vas (glicin-vaskelát-hidrátként) 250 mg, réz (mint metionin hidroxi-analóg rézkelátja) 88 mg, szelén (szeleno-metionin) 0,40 mg, DL-methionin 5.000 mg taurin 5.000 mg, L-karnitin 400 mg Antioxidánsok:

Növényi olajokból származó tokoferolkivonatok.


Analitikai összetevők


fehérje 46.0 %

nyerszsír 11.0 %

nyersrost 5.1 %

hamu 8.9 %

kalcium 1.5 %

foszfor 1.3 %

Omega-3 zsírsavak 0.45 %

Omega-6 zsírsavak 2.0 %



2019. nov. 18. 17:58
 1/4 A kérdező kommentje:
Illetve, nekem félelmetesen sok a fehérje tartalom.
2019. nov. 18. 18:19
 2/4 anonim ***** válasza:
66%

Jól érzed, a fehérjetartalma nagyon magas, nagyon megterheli a cica veséjét. Hosszú távon nem tesz jót.

Amúgy az összetétele szuper, de az összes purizonnal ez a gond sajnos.


Én időnként más táppal keverve adok, mert az enyémek imádják, de állandóra nem merném.

2019. nov. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért sok benne a fehérje, mert a macska ragadozó állat, csak húst kellene ennie a zsákmányok beleiben lévő minimális növényi származék mellett.

Az enyém Applawst eszik. Nem olyan drága az, mert csak 60g-ot kell kitenni neki! Ha többet adsz egyből hízik! :)

A steril táp annyit tud, hogy nem olyan zsíros, kisebb a tápértéke, mert az ivartalanított cica nem mozog annyit. Ha nem hízik a simától, akkor maradhat az!

2019. nov. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
47%

Azért sok benne a fehérje, mert mesterségesen túl van telítve. Fehérje és fehérje között is van különbség, és a túl magas fehérjetartalom hosszú tàvon megterheli a macska szervezetét; mint írtam.

[link]


De nézd meg, hogy mennyi fehérje van a húsokban, sehol nincs ilyen magas arány. Vagyis ha a macskádat színhússal eteted, az is alacsonyabb fehérjetartalmat jelent.

[link]


Itt írnak a cicák természetes táplálékáról is:

[link]


A steril táp pedig nemcsak a zsírtartalomban más, hanem többek között magasabb a DL-methionin tartalma pl, ami a vizelet megfelelő kémhatásáért felel, csökkentve a húgykő, vesekő kialakulásának esélyét (amire ugye az ivartalan macskák hajlamosabbak).

2019. nov. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!