Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskát lelehet szoktatni a...

A macskát lelehet szoktatni a sunyiságról?

Figyelt kérdés

A macskám látszólag szófogadó.

Például, tudja,hogy a konyhaasztalra, konyhapultra nem szabad felugrani és megdézsmálni, ami ott van.

Amikor ott vagyunk a konyhában, nem is tesz ilyet.


Viszont, ha nem látja senki, felugrik és ellop valamit.

Párszor már lebukott így.


2019. nov. 18. 19:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Meg lehet tanítani, hogy ne ugorjon fel, de nagy segítség, ha nem hagysz elöl olyat, amit dézsmálni lehet.

Nálunk egyik se jár fel, pedig felnőttként fogadtuk be, az egyiket olyan helyről, ahol szabad volt a feljárás. Első pár napban mindenhova feljárt, mert ahhoz szokott, de következetességgel gyorsan belejött az itteni rendbe. Én kint merem hagyni az ebédet is.

2019. nov. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Amúgy, az enyém a konyhaasztalra soha nrm megy fel. A konyhapultra igen, de csak azért, mert a konyhaablakon át megy ki az udvarra, s másképp nem tud odajutni.
2019. nov. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nehezen, talán. Macskája válogatja. A mostani cicám az első napokban felugrott a konyhapultra, rögtön lezavartam. Azóta nem csinál ilyet (legalábbis, amikor látom..). Ellenben volt olyan cicám, amelyik addig pofozta a konyhai polcon lévő száraz eledeles dobozt, amíg az le nem esett a földre és a nyíláson ki nem gurult egy kis adag.
2019. nov. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a macska természetétől is függ. Van amelyik macska jobban tanítható. Nekem van 2 cicám, de teljesen másak. Az egyik sosem csinálna ilyet, hogy felugrik valahova meg ha eszem is akkor is lent ül az asztal mellett, a másik cicám mindenhova felugrik sőt enni sem lehet tőle, de sosem tudtam leszoktatni erről, mert mindig ez van és ugyanazt csinálja újra meg újra. Szóval nekem kellett alkalmazkodnom utána. Nem haragszom rá, mert csak egy macska csak pillanatnyilag vagyok dühös rá, de ez hamar elmúlik.:D Ilyenek a cicák. Igaz ők sem egyformák és van belőlük makacsabb természetű is.:) Én szeretem a cicáim szóval tudom, hogy ezzel jár a cica tartás és már akkor tudtam, hogy mire vállalkozóm mikor befogadtam őket. El fogadom őket olyannak amilyenek és ettől függetlenül egyformán szeretem mindkettő cicám!:) Én is már csak mosolygok ezen pedig néha rengeteget takarítok utánuk.:D
2019. nov. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Mi leszoktattuk az ilyesmiről egy tiszta vízzel töltött szórófejes flakonnal.

Azóta nem ugranak fel sehova. :)

2019. nov. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Inkább ha olyan a macska hogy felfogja tudatosan azt hogy nincs értelme sunyinak lennie hiszen mindent megkaphat nélküle.
2019. nov. 20. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!