Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kisgyerek mellé milyen fajta...

Kisgyerek mellé milyen fajta való?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy öt és fél éves kislányom, tündéri okos és szófogadó, imádja a cicákat. Azon gondolkodom, hogy lehet veszünk neki egy kiscicát. Tudom, felelősség stb, de nekem volt kutyám, a családban több macska is, tudom mivel jár. Viszont jó lenne egy állat a családba, főleg, hogy kislányom is tanuljon felelősségérzetet, de ugye nem kell mondanom, az ember miért szeretne cicát. Eddig úgy voltam vele, hogy amíg pici a lányom, addig nem lesz állat, de úgy látom, hogy tudna gondoskodni róla (persze a felügyeletemmel!) babáit is szépen rendezi, szót fogad, összepakolja a játékait, ruháit stb. De nem tudom melyik fajta a "gyerek barát" ha egyáltalán van ilyen (mint a kutyáknál is van)

Tapasztalatokra lennék kíváncsi. Köszönöm


2019. nov. 19. 13:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Aki a 8-as válaszomat lepontozta, kifejtené, hogy mi volt a gondja vele?
2019. nov. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Mint már írtam, rendszeresen viszem a kaja maradékot a menhelyre, az ottani állatok között jövök megyek, sajnálom persze, az összeset, tényleg szomorúak, de attól még nem viszem haza őket.

Gondolom, aki itt a menhelyeket pártolja, mindannyiótoknak menhelyi állata van.

Nem értem, az embernek ha tetszik x fajta állat, miért kéne menhelyről (valljuk be elég rusnya némelyik szerencsétlen) vinnie? Nálunk a menhelyi állatért is fizetni kell, különböző kikötések vannak pl kertbe, udvari tartásra nem mehet (?)

Nekünk voltak németjuhász kutyáink, nem jöhettek be a házba... Akkor ez állatkínzás? Volt megfelelő házuk, ételük, kiképzésük, nem értem miért csak a lakásban élhetnének...

2019. nov. 22. 13:00
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdezö,


Természetesen tiszteletben tartom a döntésed, mindenkinek joga van onnan beszerezni a kicicát és olyat, ahonnan és amilyet szeretne (viszont utána élete végéig kötelessége törödni vele). Én csak az okával nem voltam kibékülve, miszerint nem szimpatikus a nöci aki a menhelyen dolgozik és a menhelyes cica biztos gyenge idegrendszerü.

Remélem kislányodnak sok öröme lesz a kiscicában és jól fogja magát érzni Nálatok.

2019. nov. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
11-es, két dolog miatt: nem értenek Veled egyet (pedig az nem azt jelenti, hogy a válasz nem hasznos) illetve sokszor csak rosszindulatból minösítik negatívan a válszokat.
2019. nov. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Igazatok van, sok árva kisállat van, valószínűleg én vagyok tudatlan, mert a keverék macskát tartom ideggyengének. Sajnálom az összes menhelyi állatot, tényleg. Ha majd kutyánk is lesz, azt menhelyről fogom hozni, amikor szoktam menni és néha ahogy egy kettő kutya rám néz... Kb azt jelzi a tekintete, hogy vigyél haza. Egyelőre úgy gondolom, a macska nem akkora felelősség, mint egy kutya, kutyát sétáltatni mozgatni, nevelni kell, jelenleg nincs rá kapacitásom, majd vinném kutya suliba stb. Azt hiszem, egy macskával nincs annyi feladat egy nap. Lehet tévedek, de amikor volt kutyánk, középiskolás voltam, suli után első volt a séta, meg a training, hétvégén kutya ovi, kutya suli, stb. De akkor nem dolgoztam nem volt kisgyerekem.
2019. nov. 22. 14:18
 16/18 anonim ***** válasza:
0%

Most komolyan az alapján választasz macskát hogy hogy néz ki?

Eleinte tök szimpi voltál, de most már azt mondom, inkább plüsst tarts.

Nonszensz.

(Nem menhelyi, hanem közvetlenül mentett cicáim vannak, az számít? :D )

2019. nov. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Miért ne választhatna cicát aszerint, hogy hogy néz ki? Ha neked a Maine Coon a nagy szerelmed, hiába akarnának Szfinxed rád tukmálni, úgy se fogadnád el, vagy pedig igen nagy szájhúzással. Hagy döntse már el mi alapján választ macskát és honnan.
2019. nov. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Nem számít, mert nekem is volt mentett kutyám! Egy kis csúnya drótos szőrű foltos keverék volt. De szerettem, sajnos beteg volt :( ennek ellenére nem hagytam az utcán, pedig minden álmom egy dalmata! Akkor a kis keverék miatt döntöttem úgy, hogy nem veszek dalmatát, hanem megtartom a mentvényemet! Kettő kutyát nem vállaltam volna, így maradt a kis drótszőrű barátom.
2019. nov. 22. 21:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!